Pastarosiomis dienomis „Facebook“ tinkle mirga neapykantos kupinos žinutės, kuriose minimas jauną merginą sumušusio nepilnamečio vardas. Internautai diskutuoja ne tik apie tai, kad vaikinas gali likti nenubaustas, o ir apie tai, jog neretai kovų menų mėgėjai pervertina savo jėgas ir kumščius paleidžia ne sporto salėje, o gatvėse. Teigiama, kad toks kovotojo poelgis padarė didžiulę gėdą visai tokį sportą propaguojančių žmonių bendruomenei.

Tiesa, jaunos merginos nelaimės sukrėsta dainininkė Baiba Skurstenė-Serdiukė į šią tragediją pažvelgė kitu kampu. Atlikėja pastebi, kad dalis žmonių nepilnametį smurtautoją smerkia ir dėl to, kad jis yra prizines vietas užėmęs kovotojas. Komentaruose verdančiose diskusijose manoma, kad būtent tai galėjo išprovokuoti jauno žmogaus žiaurumą. Tačiau Baiba tikina, kad smurto protrūkiai neturi nieko bendro su profesiniu keliu.

Tokią poziciją dainininkė išsakė savo socialiniame tinkle „Facebook“. Už WAKO (Pasaulio kikbokso organizacijų asociacija) kikbokso pasaulio čempiono Mykolo Serdiuko ištekėjusi žinoma moteris mano, kad nusikalsti vaikiną privertė ne pasirinktas sportas, o psichologinės problemos.

„Mano vyras yra kovotojas ir jis yra švelniausias žmogus, kokį tik pažįstu, o ir daugelis jo gerų draugų yra tokie. Svarbu ne kovotojo titulas, o kas yra galvoje ir pas kokius trenerius patenki, kokias vertybes yra įdiegiamos. Dažniausiai normalūs kovotojai išsilieja sporto salėje ir niekada nepanaudoja savo įgūdžių, išskyrus sporto salę ir ringą, nes jų rankos yra prilyginamos šaltam ginklui. Tad šios merginos atveju galiu pasakyti tik vieną – jei žmogus yra su psichikos sutrikimais, nesvarbu ar jis kovotojas, ar medkirtys – jam reikia gydytis“, – savo sekėjams ir bičiuliams teigė Baiba.

DELFI susisiekus su dainininke, ji patikino, kad visuomenės požiūris į sportininkus, o ypač į kovotojus neretai būna neigiamas. Anot jos, dažnai manoma, kad jei žmogus užsiima tokia veikla – neva jis yra „gyvulys be smegenų“.

Į nelaimę sureagavo tūkstančiai – tarp jų ir žinomi žmonės

Primename, kad baisi nelaimė įvyko sekmadienio naktį Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, kai nuo neblaivaus nepilnamečio nukentėjusi mergina atsidūrė reanimacijoje. Ji patyrė daugybinius sužalojimus veido srityje. Pasak policijos, nepilnametė buvo išgabenta į Kauno klinikas. Mergaitės šeima socialiame tinkle „Facebook“ pasidalijo pagalbos prašymu. Jie prašė paaukoti pinigų mergaitės veido operacijoms, teisininko paslaugoms. Imtis tokios iniciatyvos ėmėsi ir komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis bei verslininkė Daina Bosas.

DELFI susisiekus su S. Vaitulioniu jis papasakojo, kokių rezultatų jau pavyko pasiekti. „Manau, šioje byloje reikia gero advokato, kad ji nesibaigtų taip, kaip Lietuvoje kartais būna, jog nuskriaustieji lieka patys kalti, o smurtautojai – nenubausti. Kad taip neįvyktų ėmėmės teisinės pagalbos ir šiuo metu tariamės su advokatu.

Saugirdas Vaitulionis, Daina Bosas

Kadangi mergina yra paauglė ir jai yra visiškai sumaitotas veidas, dantys, žandikaulis ir nosis, suradome plastikos chirurgus, grožio kliniką, kuri merginai nemokamai sutvarkys visas netektis, kurios nutiko incidento metu. Merginai visas gyvenimas prieš akis ir jai reikės gyventi. Norime, kad tas atimtas grožis sugrįžtu.

Labai džiugu tai, kad ir žmonių palaikymas yra didžiulis. Ne tik moralinis, bet ir finansinis. Žmonės aukoja pinigus, nes faktas, kad jų reikės šioje kovoje. Klinika taip pat iš karto sutiko padėti.

Advokatų taip pat ne vienas siūlėsi. Tačiau, šiuo atveju, mes nusprendėme, kad advokato reikia tikrai gero, kuris dirbtų nuoširdžiai ir kovotų kaip už savo vaiką. Aš tikiu, kad mums pavyko tokį rasti“, – sakė jis.

DELFI susisiekus su D. Bosas, moteris neslėpė, jog ši istorija ją itin palietė. Jos nuomone, niekas neturėtų būti abejingas tokioms istorijoms, ypač tėvai.

„Aš esu darbų žmogus, todėl pirmiau mes turime padaryti viską, ko užsibrėžėme, o tik paskui kalbėti išsamiau. Nenoriu, kad pirmiau būtų kalbama, o paskui daroma.

Manau, kad turėtų visi Lietuvos gyventojai prisidėti prie tokių istorijų sprendimo, nes tai yra labai svarbu kiekvienam. Juk tai mūsų visuomenė ir mes visi turime būti atsakingi. Tik kartu mes galime kažko pasiekti ir užkirsti kelią tokioms istorijoms. Iš tiesų mane džiugina skaičiai žmonių, kurie nelieka abejingais.

Niekas neturėtų būti nuošalyje, ypač tėvai auginantys dukras bei sūnus. Aš pati esu mama ir mane ši istorija labai sukrėtė, man tiesiog verda kraujas, girdint apie šios merginos kančias.

Manau, kad taip besielgiantys vaikinai yra iš normalių šeimų, tačiau, kažkodėl vis tiek nusprendžia elgtis taip siaubingai elgtis. Tai reiškia, kad reikia tokius asmenis stipriai bausti, nenuolaidžiauti. Kad nei vienas iš jų negalvotų, jog lengvai išsisuks. Tik įbauginant galima atpratini nuo tokių poelgių.

Mes žinome, kas yra kitoje pusėje. Tam, kad smurtautojas neišvengtų atsakomybės ir jo mama, su savo politiniais ryšiais nesiimtų kažkokių išsukinėjimo manevrų, nusprendėme, kad reikia žmogui padėti“, – sakė sukrėsta moteris.