Lemūras, beždžionė, šimtakojis ir kiti gyvūnai A. Burbos kadruose įamžinti juos fotografuojant iš apačios. Taip gamtos mylėtojai gali pažinti gyvūnus žvelgiant visiškai nauju kampu. A. Burba išgarsėjo visame pasaulyje su projektais „Underlook“, rašoma renginio organizatorių pranešime spaudai.

Fotomenininko „Under-Zoopark“ paroda sudomino ir garsenybes. Parodos, veikiančios išparduotuvių centre „Outlet park“, svečiai galėjo apžiūrėti 31 drobę. Nuotraukų ekspoziciją aplankė Skaistė Semenikė, Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė ir Paulius Medišauskas, Sofio Gelašvili su drauge, Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė, Mantas Žmuidinavičius-Wizard, Rima Olberkytė-Stankus su šeima, Goda Skačkauskaitė-Jokūbaitienė su sūnumis, Saugirdas Vaitulionis, Deimantė Kazėnaitė, Karolina Toleikytė, Tadas Pocius, Vlada Musvydaitė su dukra. Savo akimis išvysti nemokamą parodą gali visi norintys. Apžiūrėję nuotraukas svečiai vyko į „Ogmios mieste“ įsikūrusi vienintelį Vilniuje zoologijos sodą „Zoopark“. Čia garsenybės galėjo gyvai susipažinti su nuotraukose matytais gyvūnais.

„Fotografuoti egzotiškus gyvūnus buvo labai neįprasta. Žinau, kad tarakonai, gyvatės nieko blogo nedaro, bet šiek tiek jų bijojau, norėjosi būti atokiau. Man pačiam buvo labai įdomu apžiūrėti neįprastus gyvūnus iš apačios. Manau, kad patiks ir parodos lankytojams.

Didžiausią įspūdį man paliko šimtakojis. Ir ne tik jo spalvos. Retušuojant nuotraukas pamačiau ant jo kojų gyvenant mažus gyvūnėlius. Tas mane labai nustebino. Tuos mažus gyvūnus galima pamatyti parodoje. Vienos beždžionių rūšies nepavyko nufotografuoti. Jos yra per daug atsargios, protingos, maistu neapgausi. Labai bijojo, kad joms kažkas gali nutikti“, – pasakojo fotografas.

Parodos sumanytojai – zoologijos sodo personalas – pasakojo jau seniai stebėję A. Burbos darbus. Vėliau darbuotojai išvydo fotografą vaikštinėjant po parką ir pasiūlė jam bendrą projektą. „Mūsų zoologijos sode gyvena virš 60 skirtingų gyvūnų rūšių. Pamanėme, kad šis projektas bus įdomus tiek A. Burbai, tiek žmonėms. Fotografui pavyko įamžinti apie 50 skirtingų gyvūnų rūšių“, – pasakoja zoologijos parko administracijos vadovė Jurgita Kavaliauskienė.

Ne visi gyvūnai galėjo būti fotografuojami. Kai kurie iš jų negalėjo būti pernešti, nes jautė stresą. Beždžionės, kurios fotografavosi, tai darė laisva valia. „Pasistengėme, kad jos priprastų prie aplinkos, o ant stiklo viliojome savais būdais. Fotosesijoje tikrai nenukentėjo nė vienas gyvūnas, nejautė streso. Ruošiamės šiam projektui ir pratinome gyvūnus prie dalykų, kurių jie nepamatytų savo aplinkoje. Ant fotosesijoje naudojamo stalo gyvūnai buvo prieš tai maitinami, todėl fotosesijos dieną liko tik padaryti ant jo nuotraukas.

Mūsų zoologijos sodas užsiima švietėjiška veikla, o ne gyvūnų kankinimu. Lankytojams norime parodyti, kad šie gyvūnai nėra žaislas, nėra skirti auginti namuose. Todėl labai svarbu parodyti, kaip gyvūnas atrodo – tai viena iš edukacijos dalių“, – pasakojo ZOO atstovė. Fotosesijoje netrūko ir smagių nutikimų. Beždžionės ir kiti primatai yra labai smalsūs gyvūnai, todėl fotografui teko saugoti techniką. Beždžiones ypač domino kuprinės, įvairūs laidai.

Vieno gyvūno nuotraukai buvo skirta nuo vienos iki trijų minučių. Didžiausios kantrybės pareikalavo sraigės nuotrauka. Teko ilgai laukti, kol ji išties padą – nepadėjo ir viliojimas salotos lapu. „Man pati gražiausia yra nykštukinės Afrikos pelės nuotrauka. Padėjus ant stiklo, ji pradėjo gražiai praustis. Taip gimė labai šilta nuotrauka. Taip pat labai patiko liūtbeždžionės nuotrauka“, – pasakojo J. Kavaliauskienė.

Parodos sumanytojai skatina apžiūrėti nuotraukas visus, kurie nors kiek neabejingi gyvūnų pasauliui. Spalvingos ir akį traukiančios nuotraukos turėtų sudominti tiek pačius mažiausius, tiek garbaus amžiaus žmones. Be to, tai proga išvysti gyvūną kitu kampu – gyvai jį taip apžiūrėti būtų sunku. Prie kiekvieno gyvūno yra parengti aprašymai, kuriuose yra daugiau papasakota apie įamžintą zoologijos parko gyventoją.

Renginio akimirkos: