E. Mikulionytė neslepia, kad po praėjusių metų „Kino pavasario” ji išgyveno tikrai ypatingą laiką. „Dar turbūt niekada nebuvau sulaukusi tiek daug dėmesio. Ir iš žiūrovų, ir iš kolegų. Neslėpsiu, tai tikrai buvo malonu”, – pranešime spaudai šypsodamasi sako aktorė, Šv. Kristoforo ir Auksinio scenos kryžiaus laureatė.

Kadangi dėmesio pastaruoju metu E. Mikulionytei nestigo, ji nenustebo, gavusi pasiūlymą pozuoti mados fotosesijai. Ukrainiečių kilmės dizainerė Svitlana Pučkova, šešerius metus gyvenanti ir kurianti Lietuvoje, naujos kolekcijos veidu pasirinko būtent šią aktorę. „Tai dvasiškai labai turtinga ir be galo kūrybinga moteris”, – savo sprendimą pakomentavo S. Pučkova.

Fotosesija vyko žinomos fotografės Rūtos Andre fotostudijoje. „Rūta iš karto suprato mano idėjas ir visa jėga metėsi į kūrybinį procesą. Taip pat buvo labai įdomu stebėti, kaip Eglė laisvai ir plastiškai juda prieš objektyvą. Ji – tikra profesionalė”, – gražių žodžių kūrybingoms moterims negailėjo ukrainiečių kilmės dizainerė.

Iš tiesų aktorei E. Mikulionytei plastikos netrūksta.Turbūt ne kiekvienas žino, kad prieš tapdama garsia kino ir teatro aktore, Eglė netgi šoko baletą. Ji yra baigusi Juozo Naujalio muzikos mokyklos Choreografijos skyrių.

Naujausia S. Pučkovos kolekcija, kuriai ir pozavo E. Mikulionytė, vadinasi „Enlightened” („Apšviestoji” – anglų k.). Simboliška, kad tokio pavadinimo fotosesija vyko vieną ankstyvo pavasario ankstų rytą. Natūralų, tarsi rytinės saulės šviesos nutviekstą makiažą aktorei kūrė plaukų ir vizažo meistrė Tatjana Peckeliun. „Rytas – man bene gražiausias paros metas”, – sako aktorė, neįsivaizduojanti dienos pradžios be puodelio kavos ir įjungto žinių kanalo.

Pasak kūrėjos S. Pučkovos, ženklo „s385_“ įkūrėjos, naujoji jos kolekcija skirta moterims, ieškančioms atsakymų į savo klausimus. „Tai drabužiai asmenybės, kurios jaučia malonumą, bendraudamos su pasauliu”, – sako dizainerė, kurianti jau daugiau nei trisdešimt metų. Pagrindiniu jos įkvėpimo šaltiniu S. Pučkova vadina harmonijos paieškas: su savimi, su pasauliu, su kitais žmonėmis.

„Labai myliu Vilnių. Čia kūrybinga dvasia tiesiog plazda ore. Be to, lietuvės itin gražios moterys. Jos visada atkreipia dėmesį į stilingas detales, tačiau norėtųsi, kad jų įvaizdis būtų šiek tiek gyvesnis, spalvingesnis“, – sako ženklo „s385_“ įkūrėja, iš Ukrainos į Lietuvą atvykusi gyventi S. Pučkova.

Ką reiškia mįslingas jos prekės ženklo pavadinimas? „Tai yra mano artimiausių giminaičių gimimo datų kodas, o „s“ – tiesiog mano vardo pirmoji raidė“, – šypsosi Svitlana.

Papuošalus S. Pučkova pradėjo kurti jau gyvendama Lietuvoje, kad sustiprintų kuriamų drabužių efektą, įspūdį, tarsi išbaigtų norimą įvaizdį. Autorę intriguoja masyvūs papuošalai: aukso, sidabro atspalviai, natūralūs akmenys, Swarovski kristalai.

„Mano drabužiai yra skirti moterims, kurios mėgsta patogumą, nori būti išskirtinėmis ir nebijo nešioti rūbų, kurie joms patinka“, – sako S. Pučkova, kurios dauguma kolekcijos drabužių yra laisvo silueto ir megzta rankomis.

„Tai itin unikalūs drabužiai. Iš karto gali justi, kad dizainerė turi be galo savitą požiūrį į kūrybą. Nors dominuoja žemės atspalviai, bet jie visi tarsi apšviesti saulės šviesos“, – po fotosesijos apie S. Pučkovos kolekciją kalbėjo E. Mikulionytė.

Eglė šypsadamasi sako, kad bičiulių kompanijoje ji yra vadinama stiliaus ikona.

„Taip, taip, nenustebkite, būtent šitaip mane vadina kolegos ir bičiuliai. Kodėl? O gi dėlto, kad mano aprangos stilius tikrai išskirtinis. Toks sakyčiau netgi truputį valkatiškas“, – juokėsi E. Mikulionytė, pastebėjusi, kad tokių drabužių kaip ji turbūt tikrai niekas nevilkėtų. Aktorė sakė, kad rengiasi taip, kad nesušaltų, jei vėsu, net vasarą gali užsidėti kailinaičius – lyg dama iš Italijos.

Aktorė sako, kad jos namai yra Vilniuje, bet iš tikrųjų ji gyvenant tarp sostinės ir Kauno, nuolatos kursuojanti trasa Vilnius–Kaunas–Vilnius. E. Mikulionytės naujausias darbas – vaidmuo intelektualioje komedijoje apie santuoką „Silvija“. „Tai – apie meilės trikampį kitaip“, – apie režisieriaus Arvydo Lebeliūno spektaklį šypsodamasi sako aktorė.