Keiksmažodžiai skamba linksmai

„Instagram“ žvaigždė, publikos numylėtinis, vienas brangiausiai apmokamų nuomonės formuotojų Lietuvoje – taip pastaruoju metu dažniausiai apibūdinamas fotografas ir talentingas šokėjas N. Bierancas. Šie epitetai ne iš piršto laužti. Dar vasarą jis džiūgavo pasiekęs savo tikslą, kai instagramo sekėjų skaičius perkopė 100 tūkst. ribą, o šiandien jų beveik dukart daugiau – per 180 tūkst. žmonių, iš kurių, anot Naglio, net 69 proc. sudaro moterys ir merginos.

Viskas prasidėjo nuo nekaltų lėbavimų, kuomet gerokai padauginęs jis imdavo kelti vaizdelius į internetą ir pastebėjo sulaukiantis vis daugiau auditorijos dėmesio.

Naglimantu socialiniuose tinkluose prisistatantis 31 metų vyras pasakoja vaikystėje nekentęs savo vardo ir ketinęs jį pasikeisti vos tik sulauks pilnametystės, bet po to apsigalvojo. Dabar jam tai tėra pavadinimas, kurio visai nesureikšmina, todėl leistų save vadinti ir Mariumi, Petru ar Alvydu.

„Labai džiaugiuosi, kad atsiradai Lietuvos padangėj. Dabar aš nebesu labiausiai besikeikiantis ir daugiausiai geriantis“, – dar porą išskirtinumų laidos svečiui juokais pridėjo „Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjas Mantas Katleris.

N. Bierancas tikina negalvojęs, jog savo kalboje vartoja tiek daug necenzūrinės leksikos, kol iš šalies nepamatė, kaip jį parodijuoja M. Katleris. Humoristas gerokai pasistengė kurdamas instagramo istorijas Naglimanto stiliumi ir tuo privertė kvatoti Vilniaus publiką, sausakimšai užpildžiusią „Lofto“ erdves.

„Labai priklauso, kaip tuos keiksmažodžius pasakysi. Kai jie skamba linksmai, tai man labai patinka, čiotkai. Bet jeigu koks marozas varo keiksmažodžiais ir dar piktai, tuomet būna labai nejauku“, – kalbėjo pašnekovas neslėpdamas, kad jame tiesiog slypi kaimas, todėl kalboje dažnai išryškėja savitas akcentas.

Tualete užsipuolė Jazzu

Vieni jį dievina, bet daug kas nekenčia. Nepaisant to, Naglis išlieka pozityvus ir demonstruoja sau būdingą atvirumą sakydamas, jog niekada nelaiko pykčio kitų atžvilgiu: „Jeigu man kažkas nepatinka, tai – ne to žmogaus, o mano problema. Aš neturiu mados nei anonimiškai kur nors komentaruose, nei tiesiogiai apie tai rašyti. Tiesiog galiu nebendrauti, nesidomėti juo ir tiek. Man labai keista, kad tie, kurie ant manęs „stumia“, 90 procentų mane seka.“

Tiesa, jis prisiminė, kad būtent per nedidelį konfliktą baro tualete susipažino su atlikėja Juste Arlauskaite-Jazzu. Nuo to laiko jiedu tapo gerais draugais ir bičiuliaujasi iki šiol.

„Aš labai myliu Jazzu, – prisipažįsta N. Bierancas ir čia pat pradeda pasakoti kuriozišką jų pažinties istoriją. – Pas mane buvo iš Amerikos grįžęs draugas ir pakviečiau jį į Jazzu koncertą. Ji tuomet dar buvo kylanti žvaigždė. Nuvarėm į klubą, ji užlipo ant scenos, padainavo vieną dainą ir koncertas dingo. Visi likom nesupratę, kodėl. Kažkokios panos pasakė, kad matė ją tualete „kominę“, visiškai girtą. Pagalvojau, prisigėrė ir dėl to koncerto nebuvo, o mes nusipirkę bilietus. Tada ji man ėmė jau nebepatikti.

Kitą kartą tūsindamas viename Vilniaus bare plaunu tualete rankas ir žiūriu, stovi Justė Arlauskaitė. Aš ją užsipuoliau. Sakau: „Draugas atvarė iš Amerikos, atėjom į tavo koncertą, o tu jį pragėrei. Mes mokėjom pinigus, o tu nepadainavai.“ Jinai pradėjo teisintis, kad nebuvo girta, tada pradėjom kalbėti, žvengti. Ji parodė, kaip moka dainuoti Violetos Riaubiškytės stiliumi, o aš padainavau kaip Rytis Cicinas. Man jau neberūpėjo, dėl ko tąkart neįvyko tas koncertas. Nuo to karto mes tapom tokie draugai, kad visur kartu varinėdavom, daug visokiausių istorijų įvyko. Man ji paliko didelį įspūdį ir labai patinka, kad kovoja už tiesą, tikrumą, net jeigu jai pačiai nuo to bus blogiau.“

Pats Naglis tikina irgi nemėgstantis netiesos, tačiau pripažįsta kartais neišvengiantis „nekalto melo“. Ypač, kai tenka kur nors vėluoti, mat dažnai turi problemų su punktualumu.

Per senas vunderkindas

Anuomet Sniečkumi vadintame šiandieniniame Visagine gimęs Naglis nuo trejų metų augo su senele Tauragės rajono Žygaičių kaime. Penktoje klasėje jis persikėlė į Vilnių mokytis baleto M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Šiandien šokėjas vis dar gali pakelti koją iki galvos ir tai gyvai atliko „Kitokių pasikalbėjimų“ publikos akivaizdoje.

Savo talentą šokti jis demonstravo televizijos šokių projekte, didžėjaus Armino Van Buureno koncertiniame ture po pasaulį, taip pat Gyčio Ivanausko ir Anželikos Cholinos šokio spektakliuose, miuzikluose. Vis dėlto šokėjo karjerą į fotografiją iškeitęs jaunas vyras pripažįsta, kad iš fotografavimo uždirbo daugiau. Kita vertus, gastrolės po pasaulį su šokėjų trupe padovanojo daug įspūdžių ir nuotykių, kuriuos dar dabar su šypsena prisimena N. Bierancas.

Beje, Naglis yra išbandęs save ir dainininko amplua. Su vaikinų grupe „Rolikai“ 2015 metais jis netgi pretendavo atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Taip pat yra profesionaliai šokęs tautinius šokius Valstybiniame ansamblyje „Lietuva“.

„Tu realiai esi vunderkindas. Gal jau per senas būti juo, bet galima tave taip vadint“, – apibendrindamas visus svečio gabumus savo vertinimą pateikė M. Katleris.

„Kitokių pasikalbėjimų“ žiūrovai išgirs, kaip Naglimantas buvo apvogtas Argentinos sostinėje Buenos Airėse, o kitą kartą „pragėrė“ skrydį į pasirodymą Sankt Peterburge. Tačiau dar didesnę juoko bangą salėje iššaukė Naglio pasakojimas apie srutomis apdergtą kaimynų būstą, kai visas jo tualeto turinys nutekėjo į aukštu žemiau esantį butą. Baimindamasis gyventojų reakcijos, tąkart jis netgi planavo sprukti iš namų pro langą ir kabarotis lauke buvusiais statybiniais pastoliais.

Nuo bažnyčios iki vagysčių

Žvelgiant į N. Bierancą šiandien, gana sunku patikėti, kad tas pats daug besikeikiantis stileiva vaikystėje talkindavo kunigui kaimo bažnyčioje. Jis atvirauja nebuvęs „šventas“ vaikas ir netgi talkinęs vagiliaujančiam draugui.

„Turėjau kaimyną draugelį. Jis buvo toks įdomesnis – visiškas banditėlis, dar vaikas būdamas bėgdavo nuo policijos. Pavyzdžiui, sako: „Varom, apvogsim namą.“ Namai, šiltnamiai, išardyti paukščiukų lizdai – viskas, ką galima padaryti blogo, tai tik su juo. Būdavo, jis kažką vagia, o aš šiku prie lango ir tykau, ar niekas neateina, ir visą laiką bijau. Būdavau tas, kuris šalia, nieko nedaro, bet draugą palaiko.“

Dviejų valandų pokalbyje neliko nepaliesta ir homoseksualumo tema, mat Naglis neslepia esąs gėjus. Jis yra dalyvavęs „Baltic Pride“ eitynėse, važiavęs jose atviru autobusu drauge su daugybe kitu žinomų žmonių.

Čia kalba atsitiktinai pasisuko apie kitą prieštaringai visuomenėje vertinamo renginio dalyvį – dainininką Vaidą Baumilą. M. Katleris nepraleido progos svečio paklausinėti apie galimą atlikėjo potraukį tos pačios lyties partneriams, o N. Bierancas juokais pakurstė abejonių: „Esu girdėjęs labai daug, bet nežinau – su žvake nestovėjau.“

Dar daugiau atlapaširdžio N. Bieranco-Naglimanto istorijų, paįvairintų M. Katlerio juokeliais, „Kitokių pasikalbėjimų“ žiūrovai jau gali rasti to paties pavadinimo „Youtube“ kanale.

Tuo tarpu vienas populiariausių interneto pokalbių šou vėl grįžta į Vilniaus „Loftą“, kur lapkričio DELFI.