Filmas Kvėpavimas į marmurą” pasakoja vienos šeimos istoriją. Izabelė, Liudas ir epilepsija sergantis jų sūnus Gailius gyvena kaimo sodyboje. Izabelei pavyksta įtikinti vyrą, kad jie turėtų įsivaikinti vaikų namuose augantį, užsispyrusį ir paslaptingą šešiametį Ilją. Nuo tos akimirkos šeimos gyvenimas pradeda keistis…

Žiūrovai nenustoja stebinti savo įžvalgomis, - sako filmo režisierė Giedrė Beinoriūtė. – Klausimai, kurių gaunu po filmo, varijuoja nuo Kaino ir Abelio istorijos iki socialinės apsaugos sistemos Lietuvoje”.

Rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės romane, pagal kurį filmas pastatytas, Giedrė atrado tai, apie ką jai norėjosi kalbėti – sudėtingus žmonių santykius, troškimą būti mylimu: „Romanas mane tiesiog pagavo, sekiau paskui, kaip įsimylėjęs žmogus seka paskui mylimąjį, nieko negalvodamas.”

Režisierę labiausiai džiugina, kad filmas tinka plačiai auditorijai – ir moterys, ir vyrai, vyresni ir jaunesni žmonės jame randa savų temų. „Kai po filmo sulaukiu komentarų, kad čia pat, mūsų gyvenime egzistuoja tikros dramos ir daugybė neišsemtų, neaptartų klausimų, matau, kad filmas dirba savo darbą”, - sako Giedrė Beinoriūtė.

Tarptautinę filmo premjera įvyko Karlovi Varų kino festivalyje. Lietuvių juostą jau pamatė Kosovo filmų festivalio žiūrovai, filmas pristatytas Švedijoje, Karlskrono mieste, taip pat kino festivaliuose Rusijoje, Nyderlanduose. Lietuvių filmas įtrauktas į prestižinio Pietų Korėjos kino festivalio Busane programą.

Filmo „Balkonas” režisierės Giedrės Beinoriūtės naujausias vaidybinis filmas „Kvėpavimas į marmurą” Lietuvos kino teatruose pasirodys rugsėjo 28 dieną.