Jau keletą savaičių vyras buvo laikomas suimtas. Pirmadienį teismas sprendė, ar pratęsti kardomąją priemonę suėmimą jos sutuoktiniui ir dukros tėvui. Galiausiai buvo nuspręsta jį suimti dar keturiolikai dienų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė DELFI patvirtino, kad suėmimas vis dėlto buvo pratęstas, atsižvelgiant į visas aplinkybes. Ji taip pat sakė, kad suėmimas motyvuojamas tuo, jog N. Macaulay gali slėptis ir trukdyti procesui.

Suimtojo advokatas Erikas Pavlovičius po teismo posėdžio pasakojo, kad jam kyla daug klausimų. „Jei prokuroras sako, kad reikia atlikti papildomus veiksmus, kurių pagal įstatymą anksčiau negali padaryti, vadinasi jie bus padaryti vėliau ir dėl to mano klientas turi sėdėti kalėjime“, – sakė advokatas.

Anot E. Pavlovičiaus, neatsirado ir jokių naujų tyrimo detalių ir vis dar nežinoma, ar S. Grafinina yra gyva. „Nigelas pats buvo piktas, nes jis sako, kad jo telefonuose ir kompiuteryje yra daugybė informacijos, kuri įrodytų, kad jis su tuo nėra susijęs. Sako, kad jis negali įrodyti savo pragyvenimo šaltinio, bet įrodyti jam nesuteikiama galimybė“, – teigė jis.

Pašnekovas taip pat abejojo, jog gali atsirasti naujų detalių, kurios jam dabar būtų nežinomos.

DELFI primena, kad žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje nagrinėta daug galimų moters likimo scenarijų, tačiau kol kas paieškos - bevaisės. Pasak grafininos sutuoktinio, greičiausiai ji šiuo metu kažkur užsienyje laiką leidžia teikdama eskorto paslaugas, tačiau pareigūnai šios, kaip ir daugelio kitų svarstytų versijų, negali nei patvirtinti, nei paneigti.

Oficiali moters paieška buvo paskelbta liepos 19-ąją dieną. Į policiją kreipėsi minėtos moters sesuo ir pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 dienos ji negali susisiekti su Didžiojoje Britanijoje gyvenančia seserimi S. Grafinina.

Tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje pradėta dingusiosios paieška. Nustatyta, kad S. Grafinina liepos 1 dieną grįžo į Lietuvą. Tai užfiksuota tikrinant į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos atskridusio orlaivio keleivius. Istorija tapo dar mįslingesnė po to, kai paaiškėjo, kad mažametė moters dukra dėl nepriežiūros atsidūrė globos įstaigoje. Birželio 28-ąją iš nesaugios aplinkos buvo paimta tuomet šešių mėnesių mergaitė. S. Grafininos sutuoktinis N. Westas-Macaulay, neoficialiais duomenimis, buvo neblaivus, bute buvo ir dar keli asmenys. Paimta mergaitė buvo išvežta ir apgyvendinta Šiaulių kūdikių globos namuose. Vėliau dėl mergaitės globos į atsakingas institucijas kreipėsi dingusios moters artimieji.

Naujienų portalui DELFI penktadienį susisiekus su N. Macaulay-Westo advokatu E. Pavlovičium, teisininkas atskleidė keletą naujų detalių – viena jų – apie dar vieną liudytoją Grafininos nužudymo byloje.

„Užvakar buvo apklaustas vienas liudytojas iš Didžiosios Britanijos. Visą dieną užtrukome. Jis sakosi esąs dar negimusio jos kūdikio tėvas. Jie neva jau ruošėsi tuoktis. Parodymai duoti mano kliento nenaudai. Vargu, ar šis liudijimas turės kokią įtaką, nes liudytojas stipriai painiojosi. Jis buvo vienas iš paskutinių žmonių, matęs ją gyvą, todėl ir buvo apklaustas“, - DELFI pasakojo E. Pavlovičius.

Advokato žiniomis, liudytojas Sandrai buvo pirkęs ir lėktuvo bilietus.

„Mano spėjimu, pareigūnai bandys išgauti daugiau informacijos iš Grafininos motinos, iš pirmojo jos sutuoktinio, kad Nigelą charakterizuotų neigiamai. Tuo pagrindu greičiausiai tikins, kad štai, žiūrėkite, koks jis agresyvus, negeras, ir jo neišleis“, - pasakojo N. Macaulay-Westo atstovas.

E. Pavlovičius tikino sulaukęs ir elektroninio laiško iš Nigelo tėvo. Advokatas su ginamojo tėvu yra susirašinėjęs ir daugiau. E. Pavlovičius ginamojo tėvo teiravosi, kaip taip išsilavinusio, iš pasiturinčios šeimos kilusio N. Macaulay-Westo gyvenimas susiklostė taip, kad jis santykius ėmė kurti su prieštaringos reputacijos mergina, vis įsiveldavo į įvairius incidentus.

„Tėvas aiškiai paaiškino, kad visa tai nutiko po Nigelo motino mirties. Jam tiesiog „nunešė stogą“. Mama mirė ir jis pats ėmė elgtis keistai. Tėvas taip pat patvirtino, kad Nigelas visuomet buvo mėgėjas išgerti, tačiau tai jam niekuomet nekeldavo rimtesnių problemų. Tėvu tikiu dėl to, kad jo ir Nigelo santykiai labai prasti. Jis atsisako Nigelui padėti ir nenori jo matyti. Kai toks santykis ir tėvas rašo tokius laiškus, viskas skamba įtikinamai“, - DELFI kalbėjo E. Pavlovičius.

Nigelas Westas ir Sandra Grafinina
Foto: DELFI

Advokatas atskleidė ir daugiau detalių apie N. Macaulay-Westo tėvo laiškus. Teisininkas perpasakojo šiek tiek detalių apie tai, kaip ginamojo tėvas konfliktavo su marčia S. Grafinina.

„Anot Nigelo tėvo, Grafinina buvo alkoholikė, todėl, kai sūnus su ja susituokė ir parsivedė namo, tėvas juos abu išvarė iš namų. Sandra gėrė nežmoniškai, kibirais, darė netvarką. Tai buvo nepriimtina Nigelo tėvui. Jis taip pat nutraukė finansavimą Nigelui. Tėvui netiko tokia marti, o taip pat jam neįtiko sūnaus elgesys“, - N. Macaulay-Westo laiškų turinį DELFI perpasakojo E. Pavlovičius.

Paklaustas, ar girdėjo kokių naujų detalių dėl Grafininos dingimo, advokatas kalbėjo, kad policijos pareigūnai yra įsikibę vienos versijos: „Tai galėjo padaryti artimas žmogus ir viskas. Negaliu atskleisti kitų duomenų. Net jei ir tie duomenys pasitvirtintų, ir net jei tie duomenys būtų mano kliento nenaudai, tai vis tiek tai nieko nepasakytų. Galbūt būtų galima sustiprinti argumentus, kad žmogus yra labiau negyvas nei gyvas, bet tai nepasako, kad jis tikrai yra negyvas. Galbūt galima kelti versiją, kad tai padarė Nigelas. Ta versija neįrodytina“, - kalbėjo N. Macaulay-Westo atstovas.

Advokato manymu, N. Westui pritaikyta tokia kardomoji priemonė dėl to, kad šis kelioms dienoms buvo išvykęs iš Šiaulių į sostinę, pareigūnams pasirodė, kad jis pradingo iš jų akiračio, ir jiems neva ramiau, kad jis būtų sulaikytas.

Sandra Grafinina
Foto: DELFI

„Vos jis grįžo iš Vilniaus, jį iš karto sulaikė. Mano manymu, jie padarė klaidą ir įtarimus jam pareiškė per anksti. Tokių argumentų, kad būtų reikšmingi, nėra. Mano ir prokuratūros nuomonė sutampa vienoje vietoje – mes abu nekenčiam nusikaltimų ir aš nusikaltėlio nedangstyčiau. Galiu ginti žmogų, tačiau ne dangstyti nusikaltimą“, - kalbėjo E. Pavlovičius.

„Kol kas netikiu, kad Nigelas padarė nusikaltimą. Prourorė manęs klausia, ar mes duosime parodymus. Pasakiau, kad mes parodymų duoti neatsisakome. Paprašiau, kad jie pateiktų ką nors, į ką mes galėtume atsikirsti. Mes neduosime parodymų, kol prokuratūra nepateiks rimtų argumentų“, - DELFI kalbėjo E. Pavlovičius.