Šiaulių apylinkės teismo buvo prašoma N. Westą suimti dviem mėnesiams.

Teismas pirmadienį savaitei leido suimti įtariamą britą sutuoktinės dingimo byloje, BNS pranešė teismo atstovė Nijolė Damulė.

Užsienietis buvo atvežtas į teismą. Jį iš pradžių gynė Šiaulių antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoros advokatė Jurgita Šlapaitienė.

Vėliau į teismą atvyko jo gynėjas, advokato padėjėjas Erikas Pavlovičius. Jis irgi paprašė leisti susipažinti su bylos medžiaga. Todėl posėdis dar kartą buvo nukeltas.

Posėdis turėjo vykti dar anksčiau, tačiau įtariamasis paprašė susipažinti su bylos medžiaga. Tai jam buvo leista.

Įtariamasis buvo sulaikytas šeštadienį.

Pirmadienį DELFI kalbintas įtariamojo advokatas E. Pavlovičius teigė, kad kol kas S. Grafininos kūnas nėra rastas.

Užsienietis iki šiol buvo laikomas areštinėje.

Brito sulaikymo faktą sekmadienį DELFI patvirtino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Artūras Šliavas.

„Dingusiosios Sandros Grafininos paieškos byla perkvalifikuojama į nužudymą. Sulaikytas Jungtinės Karalystės pilietybę turintis Nigelas Westas. Jis sulaikytas 48 valandoms šeštadienį Šiaulių mieste“, – DELFI sakė Šiaulių policijos atstovas.

Įtariamojo advokatas: pagrindas jį suimti nenurodytas

„Jam yra pareikšti įtarimai dėl savo žmonos nužudymo. Pagrindas kol kas nenurodytas. Jam šiandien turėtų būti prašoma paskirti kardomąją priemonę – suėmimą. Kol kas jokių parodymų jis nedavė, taip pat jam nebuvo paaiškinta, kodėl jis buvo sulaikytas. Aš su juo vakar mačiausi, todėl tai žinau“, – dar prieš posėdį DELFI sakė N. Westo advokatas Erikas Pavlovičius.

Paklaustas, kaip šioje situacijoje reaguoja pats kaltinamasis, ikiteisminėje dalyje atstovaujantis advokatas nedaugžodžiavo.

„Jis apskritai tyli. Pasakojo, kad su draugais valgė šašlykus prie ežero ir atvažiavo policija jį suimti. Anot jo, jam niekas nebuvo paaiškinta. Jis nei slapstėsi, nei ką. Grįžo iš Vilniaus, ilsėjosi, atvažiavo policija ir jį paėmė. Niekas nieko neaiškino. Tokios mano žinios“, – teigė E. Pavlovičius.

Kol kas nėra aišku, kokiu tikslu ir kada N. Westas atvyko į Lietuvą.

„Man tai nebuvo aktualu. Tik žinau, kad jis turi vietą, kur gyventi Šiauliuose“, – sakė vyro advokatas.

Paklaustas, ar bent nutuokia, kuriam laikui kaltinamąjį ketinama suimti, E. Pavlovičius kol kas tokios informacijos nežino.

„Nežinau, kiek. Gali prašyti ir vieną, ir du mėnesius. Čia jau reikia klausti tyrėjos, ar yra pagrindas sulaikyti mano ginamąjį. Bandysime susipažinti su byla ir išsiaiškinti, koks tas pagrindas, juk nusikaltimas yra rimtas. O asmuo net neapklaustas – tai gana keista“, – pripažino pašnekovas.

Kaip pasakojo N. Westo advokatas, kol kas nei jo kaltinamasis, nei jis pats nėra susipažinęs su byla, todėl jam sunku numatyti būsimus veiksmus.

E. Pavlovičius sakė, kad N. Westo namuose krata atlikta nebuvo.

Advokato teigimu, S. Grafininos kūnas dar nebuvo rastas: „Kūno nėra. Mes tai tiksliai žinome“, – patvirtino jis.

N. Westą byloje ginančiam advokatui kol kas šioje byloje kyla daug klaustukų.

„Man keistumą kelia tai, kad žmogus nėra vietinis, jis – anglas, nepanašus į šaltakraujį nusikaltėlį, juk reikia žinoti, kur eiti, ką daryti. Žmogus – ne degtukų dėžutė, kad sulankstei ir padėjai. Man kol kas čia viskas keista“, – pripažino įtariamojo atstovas.

DELFI susisiekė su prokurore Jūrate Tamašauskiene, tačiau komentuoti esamos situacijos ji nepanoro, teigė esą yra labai užsiėmusi ir nežino, kada galėtų pakomentuoti galimos kardomosios priemonės paskyrimo priežastis.

Buvo susisiekta ir su prokuratūros komunikacijos atstove, kuri paminėjo, kad kol kas nėra žinoma kokios kardomosios priemonės minėta prokurorė prašys teismo.

Skelbiama, kad pirmadienį Šiaulių apylinkės teisme bus sprendžiama dėl kardomosios priemonės taikymo be žinios dingusios S. Grafininos vyrui, kuris užvakar buvo sulaikytas.

Dingo grįžusi į Lietuvą

Apie dingusios 28 metų S. Grafininos paiešką Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai paskelbė liepos 19 d.

Į policiją kreipėsi minėtos moters sesuo ir pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 dienos negali susisiekti su Didžiojoje Britanijoje gyvenančia seserimi S. Grafinina. Tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje pradėta dingusiosios paieška.

Nustatyta, kad S. Grafinina liepos 1 dieną grįžo į Lietuvą. Tai užfiksuota tikrinant į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos atskridusio orlaivio keleivius. Toliau istorija tapo dar mįslingesnė po to, kai paaiškėjo, kad mažametė moters dukra dėl nepriežiūros atsidūrė globos įstaigoje.

Birželio 28-ąją iš nesaugios aplinkos buvo paimta tuomet šešių mėnesių mergaitė. S. Grafininos sutuoktinis N. Westas, neoficialiais duomenimis, buvo neblaivus, bute buvo ir dar keli asmenys. Paimta mergaitė buvo išvežta ir apgyvendinta Šiaulių kūdikių globos namuose.