Koncerte dalyvavo tokie žinomi atlikėjai, kaip Merūnas, Linas Adomaitis, taip pat duetas „DuoViola“, Martynas Beinaris, Kauno styginių kvartetas, Matas Kaunietis ir Dangiras Petraitis, rašoma pranešime spaudai.

Palaikyti labdaringos iniciatyvos į renginį atvyko aktorius Gediminas Juodeika su sužadėtine Živile Jonikaite, plaukų meistras Karolis Murauskas, modelių agentūros „Modilina” įkūrėja Jolanta Sadauskienė, prancūzų kalbos specialistė Jolita Kuliešytė ir kt.

„Man nepaprastai smagu prisidėti prie labdaringų renginių. Ypač prie širdies ši iniciatyva – prisidėti prie naujos bažnyčios statybos. Juk bažnyčia yra mūsų antrieji namai“, – teigė K. Murauskas.

Žinomas plaukų meistras įsitikinęs, kad muzika gali labai daug pasakyti. Pasak K. Murausko, kartais nereikia nė vieno žodžio, tik muzikos, kad užkariautum žmonių širdis.

„Aukojimas vardan kilnaus tikslo pačiam paaukojusiam suteikia labai daug, pirmiausią – vidinę ramybę“, – mano K. Murauskas.

Žinomas vyras tiki posakiu, kad dalijamas gėris sugrįžta dešimteriopai: ši taisyklė jo gyvenima yra ne kartą pasitvirtinusi.

Pasak J.Sadauskienės, statyti naują bažnyčia yra labai drąsu šiais laikais. „Tai didžiulis iššūkis, todėl reikia vertinti tokius žmones, kurie tam ryžtasi”, – sake J. Sadauskienė, pasak kurios, aukojimas, tai – asmenybės augimas plačiąja prasme.

J. Kuliešytė įsitikinusi, kad skleidžiamas gėris sugrįžta dvigubai. „Todėl aukodami, skirdami savo finansus, laiką ar kitomis priemonėmis prisidėdami prie kilnių akcijų, mes patys praturtėjame, tampame geresni“, – įsitikinusi J. Kuliešytė, tikinti muzikos galia, jos įtaka žmonėms.

Sekmadienio vakarą koncertavęs operos solistas Merūnas teigė, jog jam. kaip kauniečiui, nepaprastai džiugu prisidėti prie šio neeilinio įvykio: reikšmingos tiek dvasiniu, tiek istoriniu požiūriu bažnyčios statybų.

Žinomas atlikėjas renginio metu atliko akademinės muzikos šedevrus ir vieną lengvosios muzikos kūrinį drauge su dainininku Linu Adomaičiu.

„Šventasis Jonas Paulius II yra viena iškiliausių asmenybių pasaulyje. Jo užkrečiantis gerumo ir meilės pavyzdys milijonams žmonių nušvietė kelią. Vieni iš tokių žmonių esame ir mes su žmona Irma“, – teigė koncerte dalyvavęs L. Adomaitis, kurį į renginį atlydėjo šiuo metu vaikelio besilaukianti sutuoktinė.

Merūnas pritarė minčiai, kad muzika yra bene tiesiausias kelias į klausytojų širdis. „Tai empyriškai neapčiuopiama, tik pajaučiama, gal dėl to muzika ir yra nepaprasta“, – svarstė operos solistas. Jam antrino ir L. Adomaitis: „Muzika maldos namuose, ko gero, yra taikliausia bendrystės forma. Nuoširdi muzika – žmogaus ir Dievo bendradarbiavimo vaisius“.

Tokio pobūdžio renginys Kaune vyko jau antrą kartą. Šilainiuose įsikūrusios parapijos klebonas Andrius Alminas sakė, kad paramos koncertai nėra spontaniška mintis. „Mūsų parapija jau kurį laiką garsiai kalba apie tai, kad norime bažnyčios, kad koplytėlėje žmonės nebetelpa. Mums čia gera būti, melstis, minėti ir švęsti religines bei valstybines šventes, susitikti, bendrauti, augti kartu. Mes stengiamės, kad mintis, vizija įgautų fizinį kūną, t.y. – trokštame pastatyti bažnyčią. Štai kodėl ir kreipiamės į parapijiečius, verslo atstovus, rengiame paramos koncertus“, – teigė A. Alminas.

Parapijos klebonui organizuoti paramos koncertus drauge su iniciatyviais parapijiečiais padėjo ir dueto „DuoViola“ įkūrėjai Gertrūda Beinarytė-Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius. „Muzika visada pradžiugina sielą, o jei ji skamba vardan gerų darbų, tai dar šauniau. Labai smagu, kai visi kartu stengėmės dėl vieno tikslo“, – po koncerto džiugiai sakė G. Beinarytė-Krunglevičienė.

Renginyje dalyvavo ir organizatorės brolis, dainininkas Martynas Beinaris, kuriam fortepijonu pritarė žmona Skaistė Beinarienė. „Ilgą laiką gyvenau Šilainiuose, buvau šios parapijos narys. Ji pradėjo kurtis dar tuomet, kai mokiausi Jono Pauliaus II gimnazijoje. Todėl ir norisi padėti šiai jaunai parapijai, kad tikintieji patogiai ir erdviai galėtų klausyti šventųjų mišių savo bažnyčioje”, – sake dainininkas.

Pasak Kauno styginių kvarteto vadovo Sauliaus Bartulio, aukojimas, labdara – nuo senų senovės yra neatskiriama kultūros, tradicijos bei elgsenos dalis. „Visi turime širdį, jos dalele dalindamiesi su kitais, kuriame tobulesnį pasaulį. Manau, tai ir yra svarbiausia”, – teigė muzikas. Dainuojamosios poezijos atstovų Mato Kauniečio ir Dangiro Petraičio manymu, aukojimas skatina kitus žmones daryti gera ir elgtis teisingai, taigi pats aukotojas skleidžia gerumą kitiems.

Paramos koncerto metu buvo pristatyta naujos šv. Jono Pauliaus II bažnyčios koncepcija. Ši bažnyčia bus unikali ir vienintelė Lietuvoje – jos vidines sienas puoš medinės širdys, kuriose aukotojas gali įrašyti savo intenciją. Širdyse galima įamžinti asmenį, šeimą, krikštijamo vaiko vardą bei datą, tuoktuvių metines, jubiliejus, kolektyvus, grupes, bendruomenes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)