„Nieko verta“ – yra viena nuoširdžiausių ir tikriausių mano sukurtų dainų, kuri šiame šou versle buvo mažiausiai pritempta, taikantis prie to, ką žmonės pratę ir nori išgirsti. Išleisti ją buvo nelengva dėl jos kontraversiškumo ir tai, kad ji turi aiškią žinutę, kuri iš tiesų provokuoja. Tačiau tai mano vaikas, mano kūrinys. Kaip kurio nors kito žmogaus spektaklis, vaidmuo, knyga, choreografija ar scenarijus.

Muzika yra meno išraiška, kaip ir bet kuris filmas, kuriame matome smurtą, tekstą, keiksmažodžius, vergystę, rasizmą, bet dėl to mes neuždarom kino teatrų. „Nieko verta“ turi savo žinutę ir taip pat simbolizuoja mano, kaip atlikėjo virsmą. Pagaliau aš noriu kurti ne tam, kad įtikčiau žmogui, leidybinei kompanijai, o tam, kad atrasčiau save. Jeigu mano vidinis grožis ar jo paieškos jaudina ir paliečia nors vieną – man tai yra paskatinimas tęsti.

Šią dainą parašiau ir sukūriau remdamasis savo patirtimi ir išgyvenimais. Išdavystę, melą ir nepagarbą apibendrina frazė „Kalė, kuri man nieko verta“. Atsakau už savo žodžius ir kūrybą, kaip už savo vaiką. Tai mūsų aplinkos dalis, kurioje patys gyvename. Aš ištraukiau iš savęs ir sudėjau tai, kas man, kaip menininkui, pasirodė aktualu. Jeigu būčiau homoseksualas, tai dainuočiau apie savo partnerį – vyrą. Moteris šiuo atveju nieko bendro neturi su jos žeminimu, moterų teisių kontekste. Ji parašyta apie mano asmeninę partnerystę ir jos išdavystę. Tai mano istorija ir žodis „Kalė“ neskiriamas absoliučiai niekam.

Egidijus atsirado dainos finaliniame etape, kai daina jau buvo įrašyta ir nedarė jokios įtakos kūrinio galutiniam rezultatui. Egidijus yra vienas talentingiausių muzikantų, dainų autorių, dirbant studijoje. Jis turi patirtį, skonį ir intuiciją. Ties čia mano žinios ir pažintis su Egidijumi, kaip žmogumi, baigiasi. Aš neatsakau už jo veiksmus ir neprivalau jų komentuoti tik dėl to, kad kartu pristatėm dainą ar kažkas viešoj erdvėj provokuoja tai padaryti. Tai yra prievarta ir pasirinkimo laisvės netoleravimas, provokacija mano atžvilgiu.

Aš esu garbingas, atsakau už savo darbus, veiksmus, žodžius, poelgius ir savo formą. Niekada nebėgu nuo atsakomybės. Netoleruosiu žmonių, kurie tai varžo, kurie bando pritempinėti ir šmeižti mano vardą, šeimos įvaizdį, muzikinę veiklą. Niekad nesiekiau būti geriausiu tarp kitų, visada norėjau, kad žmonės žinotų skirtumą tarp Donato Montvydo ir „jų“. Mano ištikimybė muzikos kontekste priklauso tik mano klausytojams, kuriems esu reikalingas ir mylimas. Kai neturiu už ko „kabintis“, Jūs esat mano galutinė motyvacija.

Nuo vaikystės esu auklėtas kaip vyras – džentelmenas, su principais ir moralinėmis normomis. Moteris myliu ir aukštinu, gal net per daug savo šeimos atžvilgiu, bet be galo gerbiu ir saugau jas. Aš už stiprias moteris ir kaip tėvas, ir kaip vyras, ir kaip sūnus. Ši tema palietė tiek mane asmeniškai, tiek mano šeimą. Daugeliu atvejų tai buvo naudojimasis situacija, siekiant pigaus dėmesio.

Tai buvo viešas puolimas, kurio metu negavau nei vieno privataus klausimo ar replikos. Jeigu matyčiau, kad Sel, Romas Zabarauskas, Beata Tiškevič, Karolis Vyšniauskas, Laimonas Spragtukas ar bet kuris kitas smurtauja – būčiau pirmas, kuris bėgtų ginti kitą pusę. Kadangi tai palietė mano aplinką, aš tai priimu labai asmeniškai. Aš labai lauksiu šių žmonių asmeninio atsiprašymo #atsakykužsavobazarą#testaskarjerai

„Nieko verta“ skiriama visiem hateriam, kurie skaudina ir griauna žmonių gyvenimus, dėl savo nepasverto žodžio laisvės viešumoje ir teisės tai daryti! YOU KNOW WHO YOU ARE!“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašė atlikėjas.

DELFI primena, kad ketvirtadienį žinomas modelis Simona Burbaitė savo socialinio tinklo „Instagram" paskyroje pasidalijo vaizdo įrašu iš MuayThai treniruotės. Neilgai trukus žinoma moteris sulaukė E. Dragūno – SEL komentaro, kuriame žinomas vyras grasino smurtu.

„Baisu kai bobos virsta vyrais. Boksininkė. kai p****** vieną, užmigtum amžiams". S. Burbaitė taip pat viešai atsakė garsiam atlikėjui ir pasmerkė jo elgesį socialinėje erdvėje.

„Šiandien tai komentaras man, rytoj bus kažkam kitam, bet tai privalo liautis. Žinomi žmonės yra nuomonės formuotojai ir turi jausti atsakomybę už savo viešai ištartus žodžius, užuot gilinę visuomenės žaizdas", – rašė ji.

Radijos stoties „Power Hit Radio" programų direktorius Saulius Baniulis feisbuke paskelbė, jog įvertinę Egidijaus Dragūno „žeminančius, pilnus neapykantos ir grasinimų, pasisakymus viešoje erdvėje", jie iš grojaraščio išima grupės SEL kūrinius. Į šią publikaciją sureagavo ir žinoma aktorė bei rašytoja Beata Tiškevič. Ji savo socialinio tinklo „Facebook" paskyroje taip pat pasidalijo nuomone apie skandalingojo atlikėjo pasisakymą.

„Atviras grasinimas nužudyt merginai už tai, kad lanko boksą iš mūsų „popscenos karaliaus", kuriam viskas leidžiama. Kaip reaguosime šįkart? Ar reaguosime? Jo muzikos rėmimas yra jo elgesio rėmimas. Mūsų visuomenės išaukštintas jis leidžia sau taip elgtis. Tik niekaip negaliu įsivaizduot žmogaus, kuris galėtų tam pritart. Jo daina su D. Montvydu apie nieko vertą kalę buvo baisus ženklas, praleistas pro ausis, jo buvusios moters kaltinimai jam irgi nuėjo į užmarštį. Gyvenam visuomenėj, kur okei žeminti ir mušti moteris? Kur grasinti yra norma? Toliau mosim ir plosim jo koncertuose?", – piktinosi B. Tiškevič.

DELFI susisiekus su E. Dragūnu šis teigė, jog jokie boikotai jam nėra svarbūs, o žinomų žmonių, kuriuos papiktino jo komentarai ir elgesys, jis net nežino. Aš net nežinau, kas jie ar jos tokios. Tai yra tik noras pasinaudoti mano vardu. Daugiau nieko.

Tai yra visiškas absurdas, kad esu priešas moterims. Tai yra daugiau negu juokinga ir norima spaudoje sukelti skandalą. Aš auginu ir vaiką vienas ir į mano koncertus vienišos motinos gauna pigesnius bilietus ir dovanų bilietus.

Tai tik noras sukelti kažkokį skandalą. Skaičiau tą „Powerį"... Man yra visiškai nusispjaut ant tų provincijos radijo stočių. Gali jos visos mane boikotuoti. Yra tam „Youtube", „SoundCloud" ir ten už tai dar ir mokama.

Kuo jie mane mažiau gros, tuo būsiu laimingesnis", – kalbėjo atlikėjas. Atlikėjo nuomone, tai visiškai nepalies jo karjeros ir visuomenė bando jį dirbtinai paversti tokiu, koks jis nėra. Neilgai trukus E. Dragūnas išplatino ir pranešimą spaudai, kuriame paaiškino savo požiūrį į moteris.

„Kreipiuosi į visas šiuolaikines feminas. Tas, kurios sako, kad nori būti ar yra lygiavertės vyrams. Raginu jus būti lygiavertėmis visur. Nes lygiavertiškumas dingsta, tarkim, atsisėdus su vyru prie vakarienės stalo ir pabaigus vakarienę, kai atnešama sąskaita apmokėjimui. Kitas momentas - kuomet reikia pakelti sunkią plytą. Tuomet ir šiose srityse jums reikėtų būti lygiavertėms vyrams. Tuo tarpu visoms tikroms ir švelnioms moterims siunčiu po saldų bučinį", - rašoma pranešimo spaudai ištraukoje.