Lietuvoje jau viešėjusio šefo Pasquale Palamaro deleguota komanda – konditeris Aniello Iervolino ir šefas Tommaso Luongo vakaro svečiams pateikė improvizaciją nuo seno Lietuvoje pamėgtais produktais, tradiciniais gamybos būdais ir šalies virtuvės daugiatautiškumu bei kvietė svečius leistis į lietuvių kulinarinio identiteto paieškas.

„Naujų gastronominių kultūrų pažinimas, galimybė tobulėti, diskutuoti, ieškoti atsakymų į klausimus – priežastys, kurios motyvuoja mane tęsti bendradarbiavimą ir kurti meniu Lietuvos restoranui. Iš esmės, aš – jūrinės virtuvės šefas, o šiam vakarui su komanda turėjome rengti meniu, kurio pagrindas – šakniavaisiai ir žvėriena. Tai entuziastingai priėmiau kaip Lietuvos man mestą iššūkį, kurį trokštu laimėti“, – sakė šefas Pasquale Palamaro, su Trakuose veikiančiu restoranu bendradarbiaujantis nuo 2016 metų.

Vakaro šeimininkė, restorano direktorė bei bendraturtė Rasa Šnaiderienė šefui ir jo komandai kėlė tikslą – sukurti meniu, kuris kviestų leistis į Lietuvos kulinarinės tapatybės paieškas. Šiuo tikslu italams buvo siunčiami ir su jais detaliai aptariami Lietuvoje tradiciškai naudojamų produktų sąrašai, paplitę bei nuo seno taikomi jų gamybos ir apdorojimo būdai. Susipažinęs su jais, šefas P. Palamaro teigė, jog Lietuvoje populiarios šakninės daržovės jam gerai pažįstamos – jas šefas dažniausiai naudoja grynas. Siekdama atskleisti šių aukščiausios kokybės produktų savybes, šefo komanda vakarienės patiekalams gaminti taip pat pasitelkė modernius virimo ir konservavimo metodus.

„Naujame tūkstantmetyje jau viskas yra išrasta ir visi šefai jau viską išbandė. Šiandien, mano nuomone, jei nori išsiskirti, turi būti kitoks, turi pagarbiai elgtis su pačiais produktais ir žaisti iliuzija, kad klientų atmintyje ši vakarienė liktų kaip viena geriausių, kada ragautų“, – išlydėdamas savo komandą į Lietuvą sakė šefas Palamaro. Jo dešinioji ranka – šefas Tommaso Luongo ir konditeris Aniello Iervolino Gurmanų gildijos nariams ir vakaro garbės svečiams užkandžiui paruošė marinuotą juodąjį karališką ešerį su austrių majonezu ir japoninių ridikų tagliateliais, kaip pirmuosius patiekalus patiekė cannelloni su ėriena ir risotto su burokėliais, foie gras, mėlynojo pelėsio sūriu ir japonišku tunu, kaip antruosius – menkę su agurkais, imbieru, žaliąja citrina, bulvių puta ir upėtakio ikrais bei elnio crepinette su šafranais, kadagio uogomis, gvazdikėliais, saldžiarūgščiais svogūnais ir pinijomis. Desertui šefų iš Italijos komanda pakvietė mėgautis „saldžia srove“ iš grietinėlės, kakavos, kondensuoto pieno, sūdytų žemės riešutų ir mangų tyrės.

Mėgautis šiais ir dar daugiau patiekalų jau vasarį galės visi svečiai. Iš viso šefo Pasquale Palamaro vadovaujama komanda kartu su restorano Trakuose virtuvės meistrais klientų vertinimui pateiks 20 patiekalų meniu ir kvies išsakyti savo nuomone, pasinaudojant specialiu pasiūlymu pirmas dvi vasario savaites. Atsižvelgdamas į klientų nuomonę, „Apvalaus stalo klubas“ suformuos galutinį restorano pavasario meniu, kviečiantį į Lietuvos kulinarinės tapatybės paieškas.

Sekmadienio vakarą į ypatingą kulinarinę kelionę leidosi Gurmanų gildijos nariai ir garbės svečiai. Tarp jų buvo ir Edmundas ir Rasa Jakilaičiai, Nadiežda bei Julius Novickiai, Algirdas Toliatas, Jolanta Mikalajūnienė, Gintaras Furmanavičius, Vytautas Kabašinskas, Šarūnas Birutis, Vaidas ir Virginija Kukarėnai, Gytė Grigonytė ir Karapetas Babajan bei kiti garbingi svečiai.

Vakaro akimirkos - nuotraukų galerijoje: