„Paskutinės valandos pasiruošimo, kuris truko ne vieną mėnesį“, – šyptelėjo su DELFI bendravęs Andrius ir pridūrė, jog jis pats į areną atvyko per pietus, tačiau jo komanda dirbo visą naktį.

Bilietais į Andriaus koncertą buvo pradėta prekiauti lygiai prieš metus, tad jis pats juokėsi, kad kai kurie jo gerbėjai, nusipirkę bilietus, atvyko į areną lygiai... Metais anksčiau.

Beje, šįvakar arenoje jo koncertą stebės apie dvylika tūkstančių žmonių. Nebėra nė vieno bilieto, nors į koncertą Kaune dar galima įsigyti kelis likusius.

Ar A. Mamontovas turi ritualą, kuris padeda nusiraminti prieš koncertą? „Kiekvieną rytą paglostau jūrų kiaulytę“, – nusijuokė atlikėjas, tačiau neslėpė, kad šiąnakt buvo sunku užmigti, nes galvoje sukosi daugybė minčių ir reikalų.

„Galvoji, kad laikas miegoti, bet negali užmigti, kažkur pasąmonėje jaudiniese. Kažkur yra darbų seka, kažką reikia padaryti, sujungti, padėti. Kažkur giliai aišku, tas jaudulys yra. Pergyveni, kad viskas pavyktų, tai atsakomybė“, – kalbėjo Andrius.

Daugiau kaip dvi valandas truksiančiame koncerte, į kurį jau seniai išpirkti visi bilietai, A. Mamontovo gerbėjai išgirs pačias populiariausias muzikanto dainas, sukurtas per 30 šalies muzikos scenoje praleistų metų.

Atlikėjo koncertai Vilniuje ir Kaune – milžiniškas iššūkis ne tik didžiausioms Lietuvos koncertų salėms, bet ir visam technikos personalui.

Šiems pasirodymams sukurtos specialios dekoracijos, o šviesų ir prožektorių skaičius bus didžiausias, iki šiol buvęs mūsų šalyje uždaro renginio metu. Tam, kad būtų įgyvendinti visi atlikėjo sumanymai, scenos įrengimo darbai sekmadienio vakaro koncertui prasidėjo dar ankstyvą šeštadienio rytą.

Visų pasirodymo detalių nenorintis atskleisti Andrius Mamontovas prisipažįsta, kad ant scenos drauge su muzikantais lips ir renginio svečiai. Grupės „Lemon Joy” lyderis Igoris Kofas – tik vienas iš jų.

Andrius Mamontovas atskleidžia, kad kai kurie koncerte atlikti kūriniai skambės taip, kaip dar niekada nėra skambėję, o kelios dainos turėtų būti sugrotos netgi ne pačioje scenoje, o kitose arenos erdvėse.

Planuojama, kad koncerto metu nuskambės daugiau kaip 20 kūrinių. Tai kompozicijos, kurias Andrius Mamontovas sukūrė drauge su grupe „Foje” bei savo solinės karjeros metu.

Andriaus Mamontovo muzikinė karjera prasidėjo prieš 34 metus Antakalnio vidurinėje mokykloje. Čia jis drauge su bendraminčiais sukūrė grupę „Sunki muzika“, kuri neilgai trukus buvo pavadinta „Foje“. Per 14 savo gyvavimo metų kultinis šalies kolektyvas išleido 9 studijinius, 3 koncertinius ir kelis geriausių dainų albumus. „Foje” laimėjo visus įmanomus to meto muzikinius apdovanojimus. Iki šiol oficialiai yra parduota daugiau kaip 200 000 šios grupės albumų kopijų - tai yra vienas geriausių rezultatų nepriklausomoje Lietuvoje.

Surengusi didžiausią visų laikų koncertą mūsų šalyje, grupė „Foje” iširo 1997 metais. Paskutinio vilniečių pasirodymo sostinėje klausėsi 60 tūkst. žmonių. Šio pasiekimo iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienai Lietuvos grupei.

Dar būdamas grupės „Foje” nariu Andrius Mamontovas pradėjo savo solinę karjerą. Pirmas jo solinis debiutas – 1995 metais išleistas albumas „Pabėgimas” – iki šiol vadinamas vienu geriausių Lietuvos albumų. Daugiau kaip 30 metų aktyviai muzikinėje veikloje dalyvaujančio atlikėjo diskografijoje – 15 studijinių solinių plokštelių ir dar 21 muzikinis apdovanojimas.

Šiemet penkiasdešimtmetį švenčiantis Andrius Mamontovas yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai medaliu”, Santarvės ordinu „Pro augenda concordia“, auksine „Jin-Jue“ taure tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje. Atlikėjas taip pat suvaidino 4 pilno metro filmuose, o Eimunto Nekrošiaus spektaklyje atliko pagrindinį – „Hamleto” vaidmenį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)