Netradiciniame parodos atidaryme nebuvo iškilmingų kalbų, jas pakeitė menininkės sudarytas grojaraštis, o parodos pristatymo tekstai liejosi ant galerijos sienų, raizgė kolonas. Tapytojos kūrinius papildė ir samanų bei juodžemio instaliacijos, padėjusios parodoje sukurti ypatingą atmosferą ir kvapą.

„Įmanomos tikrovės”, tai ketvirtoji personalinė menininkės K.Ališauskaitės paroda. Naujausiuose tapytojos paveiksluose susiduria daiktiškoji kasdienybė ir visa tai, kas slypi už jos – sapnai, vizijos, fantazijos, pasąmonės vaizdiniai. K.Ališauskaitės yra vienintelė iš Lietuvos menininkų įtraukta į leidyklos „Thames & Hudson“ knygą „100 Painters of Tomorrow” – perspektyviausių šiuo metu kuriančių pasaulio tapytojų šimtuką.

„Parodoje „Įmanomos tikrovės“ siekiu parodyti ar tai, ką mes matome yra tikra, ar tikrumas priklauso nuo mūsų norų, jų sąsajų, tarytum ekrane ar scenoje sukurto scenarijaus, ar tai kuria tikrovės vaizdą. Visa mus supanti tikrovė, kurią mes suvokiame, tėra mūsų vaizduotė. Šis vaizdas neegzistuoja išorėje, mes paprasčiausiai jį projektuojame savo viduje. Šiuo atveju didelį dėmesį skiriu kasdienėms detalėmis iš supančios aplinkos juos jungdama su portretu ar figūros užuomina. Kai kuriais atvejais rodant, fiksuojant judesio momentą, ar kitapus paprastos kasdienybės perteikti mistišką tikrovę“, – pasakoja menininkė K. Ališauskaitė.

Menininkė jau dešimt metų aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje, o jos kūryba pristatoma prestižinėse meno mugėse – „Artissima“, „Art Dubai“, „ArtLondon“, „YIA Paris“, „Art Moscow“, „Art International Zurich“ ir „ArtVilnius“. Jos kūrinių yra „Mo muziejaus”, „Lewben Art Foundation“, „Akzo Nobel“ kolekcijose bei privačiuose rinkiniuose. Šventinio atidarymo vakaro nepraleido K.Ališauskaitės kūrybos gerbėjai, žinomi Lietuvos kultūros ir verslo atstovai.

K.Ališauskaitei tapyba, tai ne vien pašaukimas ar darbas. Tapyboje perteikiamu vaizdu, mąstymo būdu ji gali gyventi, kaip tik nori ir išgyventi, ką nori. Menininkei svarbiausia yra ne tik perteikti vaizdą, bet atkartoti vyraujančią būseną, ar nuojautą, per kurią ir sukuriu mistišką tikrumą.

„Tyrinėju kasdienybės patirtis, skirtumus tarp realybės ir fantazijos ar išgyventos situacijos, matyto vaizdo sapne, bei jų komplikuotą atskyrimo galimumą. Už kasdienybės tikrovės egzistuoja kita tikrovė, nuotaikos ar būsenos, judesio tikrovė. Savo darbais siekiu prikelti atsiminimus ar išgyvenimus, kuriuos galbūt primirštame, ar kurie nuėjo giliai į užmarštį“, – pasakoja menininkė K.Ališauskaitė.

Kristinos Ališauskaitės paroda „Įmanomos tikrovės“ galerijoje „The Rooster Gallery“ veiks iki spalio 28 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)