Daugybė Palangos miesto gyventojų ir svečių ilgąjį savaitgalį pasirinko pradėti apsilankymu „Žizel“ premjeroje. Prie koncertų salės driekėsi eilė puošnių ir pakiliai nusiteikusių žmonių.

Apsilankiusiųjų gretose šmėžavo daugybė žymių veidų iš verslo, politikos, meno ir pramogų pasaulio, tarp jų Daina ir Antanas Bosai, Violeta Tarasovienė, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė, Olga Filatova, Kristina Tarasevičiūtė ir Martynas Vaidotas bei daug kitų.

Beveik prieš du šimtus metų Adolphe Adam sukurtą baletą du Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choreografai Donatas Bakėjus ir Mantas Černeckas perkėlė arčiau šiandienos. Kaimas prie Reino šiame spektaklyje virto pramonine erdve – fabriku. „Žizel“ pasakoja turtingo fabriko vadovų sūnaus Alberto meilę paprastai darbuotojai Žizel.

Pagrindinį vaidmenį atliekanti šokėja Aušra Krasauskaitė pasakojo, kad ją žavi pakylėtos, romantiškos A. Adam muzikos ir industrinės spektaklio aplinkos kontrastas. „Žizel yra jauna, naivi, įsimylėjusi mergina su visais savo amžiaus tarpsniui būdingomis savybėmis, kaip didelis tikėjimas meile, – savo kuriamą personažą apibūdino šokėja. Ji akcentavo ir tai, kad klasikinis „Žizel“ siužetas randa atgarsį ir šiandienoje, – Gyvename kitokiais laikais, nei tuomet kai gimė „Žizel“ istorija, bet kai kurie dalykai išlieka ir mūsų pasaulyje, pavyzdžiui, materialinės padėties sąlygojamos socialinės perskyros“.

Kalbėdamas apie šiuolaikiškas siužeto aplinkybes vienas iš spektaklio choreografų, D. Bakėjus tikino, kad svarbu reaguoti į šiandienį kontekstą, „Ši „Žizel“ kitokia, net kiek išsišokėliška – tiek šokio, tiek muzikos prasme, pavyzdžiui, sukeitėme kai kurių muzikinių elementų eiliškumą – jautėme, kad to reikia geriausiam rezultatui. Jei norime auginti jaunąją žiūrovų kartą, privalome ieškoti naujų kelių. Tikiu, kad klasikos ir šiuolaikiškumo derinys mūsų spektaklyje pasiteisins, juk turime eiti koja kojon su laiku“, – akcentavo choreografas. Pasak jo, kiekvienam laikmečiui reikia savų herojų, dėl to net ir klasikos kūriniai turi išgyventi specifines transformacijas.

Mantas Černeckas papildė kolegą atkreipdamas dėmesį į tam tikras konstantas, „pirmoji „Žizel parodyta beveik prieš du šimtus metų. Nors mūsų spektaklio erdvė ir laikas neapibrėžti, „Žizel“ istorija klostosi panašiai, kaip ir praėjusioje epochoje. Nepaisant laiko ir skirtingų aplinkybių – temos lieka tos pačios“, apibendrino choreografas.

Spektaklio metu skamba Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro, diriguojamo Tomo Ambrozaičio, atliekama klasikinė A. Adam muzika. Šviesius, įdomios konstrukcijos plazdančius kostiumus ir minimalistinę scenografiją kūrė Liuka Songailaitė. Šviesos dailininkas – Vaclovas Grinius. Vaidmenis spektaklyje kuria: Aušra Krasauskaitė, Ana Bochovskaja-Zamulienė (Žizel), D. Bakėjus, M. Černeckas (Albertas), Taurūnas Baužas, Simonas Laukaitis (Hilarijonas), Beata Molytė-Kulikauskienė, Kristina Gudelytė (Berta), Milda Meškytė, Gintarė Jovaišaitė (Batilda), Valdemaras Marcinkus, Rokas Spalinskas (psichiatrinės ligoninės slaugytojas).