Marija įspūdingoje mados savaitėje laiko veltui neleido – apsilankė „Fendi“, Emilio Pucci, „Byblos Milano“, „Krizia“, „Versace“, Angela Missoni, Jil Sander bei Laura Biagiotti madų šou. Žinoma, netrūko ir pramogų – daug įsimintinų vakarėlių su garsiausiais dizaineriais bei modeliais, kurių metu galima buvo ne tik susipažinti su spalvingomis asmenybėmis, bet ir dalyvauti dizainerių parduotuvių atidarymuose, iš arti apžiūrėti naujausias kolekcijas.

„Milano vakarėliuose galima sutikti įvairiausių žmonių, žavi spalvingas italų apsirengimo stilius ir pačių žmonių grožis – ne veltui Milanas yra viena iš pagrindinių pasaulio mados sostinių“, – sako M. Lama.

Ji džiaugiasi naujomis pažintimis su ryškiausiais madų pasaulio atstovais, tarp jų – Emilio Pucci kurybiniu vadovu Massimo Giorgetti, kuris pasirodė ypač linksmas ir malonus žmogus, nuoširdžiai kaip vaikas besidžiaugiantis gyveninimu. Tokie žmonės, atrodo, semiasi įkvėpimo kūrybai iš bet ko. Taip pat M. Lama susipažino su „Byblos Milano“ dizaineriu Manuel Facchini, „Krizia“ kūrybine vadove bei savininke Zhu Chongyun.

Įspūdį M. Lamai paliko ir „Krizia“ mados namų savininkė ir kūrybos vadovė. Moteris sukūrusi save praktiškai nuo nulio, šiuo metu patenka į „Forbes“ turtingiausių pasaulio moterų sąrašus, ir tuo pat metu žavi savo paprastumu ir labai švelnia moteriška energija, kas nėra būdinga šių laikų stiprioms, sėkmingoms moterims.

Ji labai talentinga ir nors „Krizia“ mados namus įsigijo vos prieš keletą metų, jau garsina šį vardą visame pasaulyje.

Labiausiai lietuvei patiko „Versace“ bei Angela Missoni kolekcijos. Donatella Versace naujoje kolekcijoje atskleidė truputį kitokią savo pusę – pristatyta kolekcija labai moteriška, bet tuo pat metu ne per daug seksuali ir atvira, kas D. Versace nėra būdinga.

Kolekcijoje vyravo juoda, ryškiai raudona bei geltona spalvos. Ypač gražūs ir originalūs naujosios kolekcijos švarkai bei suklnelės. „Versace“ moteris rudens-žiemos sezoną bus įžūloka, nebijanti dėmesio ir mėgstanti provokuoti, tai pabrėžia ir, anot D. Versace, būsimą sezona itin madingos ryškios plaukų sruogos. „Versace“ madų kolekcijos pristatymą stebėjo ir supermodelis Naomi Campbell.

„Angela Missoni pristatymas taip pat buvo įspūdingas, labai spalvingas, nors kiek švelnesnis, ne toks agresyvus kaip Versace. Neįtikėtina, kiek daug ir įvairių drabužių stilių galima sukurti iš mezginių! Missoni mados namų modeliai, tarp jų ir Gigi Hadid pristatymo metu dėvėjo katės ausis primenančias kepures su ryškiomis „Missoni“ charakteringomis juostomis ant kepurių krašto – kepures mados namai vėliau padovanojo ir kiekvienam šio šou svečiui“, – įspūdžiais dalijasi agentūros vadovė.

Milano mados savaitėje žibėjo jau gerai pažįstami modeliai Gigi Hadid bei Kendall Jenner. Jos žengė podiumu tiek Fendi, tiek Missoni, tiek Versace madų pristatymuose.

Žavingą Fendi kolekciją sukūrė pats Karlas Lagerfieldas.

„Neįtikėtina, kiek daug suspėja tokio amžiaus K. Lagerfieldas, vis dar kuriantis kolekcijas šitiek daug mados namų! Šios kolekcijos pristatymas sulaukė ir protestuotojų dėmesio – pristatymą trikdė lauke vykę neplanuoti protestai prieš natūralaus kailio naudojimą drabužių kūrime. Po madų pristatymo tiek Fendi, tiek Versace organizavo vakarelį atvykusiems svečiams, kuriame vaišino šampanu bei užkandžiais“, – pasakoja moteris.

Lauros Biagiotti madų šou kaip visada dalyvavo gausybė Italijos žvaigždžių, tarp jų ir visame pasaulyje žymi balerina Carla Frazzi, o Fendi, Versace ir Jil Sander kolekcijas stebėjo „Vogue“ žurnalo redaktorės Suzy Meknes bei Ana Wintour.

Dėmesio Milane netrūko ir pačiai Marijai Lamai – „Byblos“ pristatime ji sužibėjo Lietuvos dizainerio Roberto Kalinkino kurta juoda suknele. Pristatyme dirbusi administratorė paprašė Marijos atsisėsti su ja pirmoje eilėje, taip pat netrūko fotografų dėmesio bei ovacijų.

„Su šia suknele pati jaučiausi kaip ryškiausia žvaigždė“ – Marija neslėpė susižavėjimo R. Kalinkino talentu – „labai džiugu, kad ir Lietuvoje yra tokių talentigų kūrėjų!“.

Viešėdama Milane Marija Lama taip pat aplankė ir čia besidarbuojančius „Lama Model Management“ agentūros modelius bei agentūros partnerius. M. Lama džiaugiasi, kad lietuvaitės jau ne pirmi metai garsina mūsų didžiausiose pasaulio mados sostinėse ir iš kiekvienos Mados savaitės grįžta su dar daugiau optimizmo – užsimezgus pažintims su garsiausių mados namų atstovais, netrūksta ir naujų projektų.

M. Lama akimirkos iš Milano: