Apie prabangiausią Australijos teniso turnyrą pasakodamas Žilvinas nepamiršo nupasakoti ir bendros nuotaikos, įsivyravusios pasibaigus sporto fiestai. Anot jo, dėl pinigų australai pasiryžę viskam, tad pilkais debesimis atplaukiančios bėdos juos verčia ne gūžtis, o raitotis rankoves.

Teniso turnyras baigėsi su trenksmu

„Šis turnyras tapo dešimtmečius dominavusių teniso žaidėjų eros pabaiga. Williams seserų finalas buvo lengvai nuspėjamas ir po netikėtai trumpo finalo teniso karalienė gavo savo karūną, – pasakojo Žilvinas. – Serena Williams džiaugiasi laurais. Po paskutinės kovos ji pirmuoju reisu išskrido atgal į Los Andželą rankose laikydama 3,7 milijono Australijos dolerių vertės čekį.“

Anot Ž. Grigaičio, vyrų finalo baigtis nebuvo taip lengvai nuspėjama. „Finalinė kova tarp Rogerio ir Rafaelio jau dabar vadinama istorine. Dėl patirtų traumų vienas iš jų ketina trauktis iš didžiojo teniso, – kalbėjo pašnekovas. – Po prizų įteikimo ceremonijos nė vienas iš jų nebuvo tikras, ar kitąmet juos čia išvysime. Aišku tik viena, auga labai stipri tenisininkų karta, kuri žaidžia greitą ir techniškai stiprų žaidimą.“

Teniso turnyrą Melburne stebėjęs Žilvinas pasakojo, kad finalinėje kovoje R. Federeriui nusileidęs ispanas R. Nadalis neslėpė nusivylimo, o laimėtojas apsipylė ašaromis. „Visuomet santūrus Rogeris neslėpė ašarų. Jam buvo sunku patikėti, kad po visų traumų ir patirto streso jis sugebėjo atsitiesti ir laimėti. Šįmet tai pirmasis jo piniginis laimėjimas – 3,7 mln. Australijos dolerių.“

Pasak Ž. Grigaičio, nuo 2016-ųjų metų organizatoriai suvienodino tiek vyrų, tiek moterų turnyrų nugalėtojų prizus, tačiau bilietai į moterų turnyrus yra gerokai pigesni nei į vyrų.

„Bilietai į auksines vietas moterų finale kainavo 18 tūkstančių, o vyrų – 25“, – skaičiavo Žilvinas.

Australus neramina tos pačios problemos, kaip ir lietuvius

„Tenisas pasibaigė, kiniečių Naujieji metai sutikti su trenksmu, baigėsi vaikų atostogos mokykloje. Australija pradeda gyventi įprastu ritmu, – šyptelėjo verslininkas. – Tiesa, dabar aistras kelia Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstantys pokyčiai. Australams nepatinka tai, jog naujojo prezidento sprendimai gali pakenkti jų ekonomikai, kaip ir vis dar mažėjantys turistų srautai iš Kinijos.“

Ir jei daugeliui atrodo, kad tik lietuviai pastebi kainų svyravimus, Žilvinas tikina, kad tokios pačios problemos slegia ir australus. „Pabrangusi elektra, augančios mokyklų bei universitetų kainos, didėjančios būsto nuomos kainos – tai tik dalis problemų, kurios pradeda kandžiotis, – kalbėjo Ž. Grigaitis. – Saulės ir paplūdimių kraštas supranta, kad anksčiau gyveno be didesnių ekonominių sukrėtimų, tad juos neramina tai, kas vyksta.“

Baigdamas dalytis įspūdžiais iš saulėtojo Melburno, Žilvinas vis dėlto tikino, kad ateities įvykių seka bus teigiama: „Žinant, kad pinigai – Australijos religija, ir kad dėl jų australai padarys viską, aišku, jog ši visuomenė tikrai pasistengs, kad tik nenukentėtų jų interesai ir nebūtų paminta gerovė“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (57)