Kaune vykusioje šventėje kartu su E. Straleckaite prie teisėjų stalo sėdėjo ir choreografas, baleto šokėjas Jurijus Smoriginas, šokių treneris, televizijos projekto „Tu gali šokti“ nugalėtojas Tomas Uroška, vienas geriausių „Me Gusta“ šokėjų Gytis Jeremičius.

Jiems teko užduotis išrinkti geriausius iš geriausių septyniose kategorijose, tokiose kaip Hip-Hop, House, Popping, Breakdance ir t.t., o vakarą vainikavo geriausio studijos šokėjo paskelbimas, torto ragavimas bei grupių „Omerta“ ir „Golden Age“ pasirodymai.

„Gatvės šokiai man nėra svetimi, nes tarp jų ir baleto yra tikrai daug sąsajų. Jei nori gerai šokti, turi išmanyti ne vieną sritį. Gaila, bet dėl amžiaus nebegalėčiau pakartoti daugelio triukų, kuriuos matau scenoje“, - su šypsena sakė J. Smoriginas, ne tik grakščiai mokantis judėti smulkiais žingsneliais, bet ir gebantis, jei reikia, atlikti ir sudėtingus pasisukimus ant žemės, būdingus būtent gatvės šokiams.
Choreografas neslepia – kai kurie judesiai, kuriuos jaunimas išmoksta be vargo, turintiems ilgą darbo stažą profesionalams gali reikšti net ankstyvą kelionę į pensiją.

„Esu sukęsis ir ant nugaros, ir kitus breiko elementus atlikęs. Bet tą padarau tik išskirtiniais atvejais“, - patikino pašnekovas.

Jis įsitikinęs – šokis yra daug galingesnis ir naudingesnis žmogui nei vien sportas. Tai, pasak J. Smorigino, ir filosofija, ir gilios tradicijos, ir žinios, ir daugybė kitų svarbių žmogui dalykų viename.
„Šokių pasaulis – kaip magnetas. Labai džiaugiuosi matydamas, kad juo žavisi jaunimas. Tuomet yra didelė tikimybė, jog viskas jų gyvenime klostysis gerai“, - sakė J. Smoriginas.

„Reikia tikėti tuo, ką darai. Ir niekada nenuleisti rankų, nenusivilti“, - apie dešimties metų darbą šokių studijoje sakė jos vadovas Rytis Survila.

Talentingas šokėjas ir šokių treneris vadovauti organizacijai, kurioje mokomasi ne tik gatvės šokių, bet ir zumbos, salsos, go go, aerobikos ar akrobatikos, pradėjo dar besimokydamas dvyliktoje klasėje. Vaikinui tuomet teko derinti abitūros egzaminus bei pirmuosius sunkius žingsnius privačiame versle. Kaip sako R. Survila, per tą laiką buvo visko – ir sunkių akimirkų, ir tarptautinės šlovės skonio.