Prancūzijos gerbėjai ketvirtadienio rytą stebtelėjo ir pamiršo miesto šurmulį. Vietoje to, ramiai užkandžiavo, gurkšnojo kavą ir diskutavo apie Prancūziją, jos grožį ir labdaros tradicijas.

Pusryčių nepraleido ir socialinių mokslų daktaras, mados žinovas ir knygos apie vyrų madą autorius Eugenijus Skerstonas. Prancūziškos kavos aromatu mėgavosi ir Edita Mildažytė, kuri jau daugybę metų neabejinga labdaringoms akcijoms ir gerumui.

Tiesa, šis susitikimas buvo skirtas gerumo akcijai. Kaip ir be raguolių, lygiai taip pat prancūziški pusryčiai neįsivaizduojami be kalbų apie meilę ir apie gerus darbus – per pusryčius paskelbta, kad tradicinė verslo ir labdaros vakarienė „Diner de Gala avec Martell“, kurią organizuoja Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmai (Chambre de Commerce Franco-Lituanienne) įvyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, gruodžio 3 dieną, šeštadienį.

Šių metų labdaros vakarienės tema itin prancūziška – pasimatymas. „Per ilgą ir garbingą istoriją šios šalys pasimatymus viena kitai skyrė ne kartą“, – įsitikinusi televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, labdaros vakarienei rengianti originalius vaizdo pasakojimus.

Šiais metais Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmai yra nusprendę tradiciškai remti Lietuvos istorijos išsaugojimą, taip pat buvo atsižvelgta į daugelio garbingų žmonių geranoriškas iniciatyvas remti šeimas ir žmones, kuriems likimas atnešė sunkių išbandymų. „Rinksime lėšas ponios Editos Mildažytės labdaros ir paramos fondui „Bėdų turgus“, – sakė viena iš vakaro organizatorių – Prancūzijos ir Lietuvos verslo rūmų viceprezidentė Rasa Starkus. – Editos Mildažytės projektas gyvuoja daugelį metų, padeda bėdos ištiktiems žmonėms, neabejojame, kad mūsų surinktos lėšos pasieks tuos, kam labiausiai jų reikia. Kaip ir kiekvienais metais dalis lėšų bus skirta Valdovų rūmų ekspozicijos papildymui. Norėtume, kad apie Lietuvos istoriją sužinotų kuo daugiau lietuvių ir mūsų šalies svečių“.

„Man malonu būti Lietuvos kultūros elito apsuptyje, – sakė pusryčiuose dalyvavęs Prancūzijos ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Fabrice Maiolino. – Prancūzijos ambasada Lietuvoje yra pasirengusi prisidėti prie tradicinės labdaros vakarienės „Diner de Gala avec Martell“.

Labdaros idėja nėra svetima ir garsiųjų „Thierry kepyklėlių“ savininkui, Lietuvoje gyvenančiam prancūzui Thierry Lauvray. Į Lietuvą atvykęs paskui savo svajonę išmokyti beglobius vaikus konditerijos meno, Thierry liko Vilniuje, čia sukūrė šeimą ir skleidžia Užupyje prancūzišką dvasią.

Kas tai yra prancūziški pusryčiai? Thierry gimtajame Normandijos regione paprastai į didelį dubenį pilama kava, ant stalo dedama ką tik iškepta bagetė, ant jos tepama sviesto ir uogienės. Bagetės gabalas dažomas į kavą. Thierry tikina, kad tokie pusryčiai ne tik skanūs, bet ir prikelia naujai dienai.

Prancūziškų pusryčių ragauti susirinko pagarsėję Prancūzijos mylėtojai – šios šalies dvarų žinovas, rašytojas Eugenijus Skerstonas, kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, kultūros laidų vedėja Lolita Bytautaitė, tapytojas Vytenis Lingys su žmona Gaiva, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, taip pat Prancūzijos ambasados Lietuvoje bei Prancūzijos ir Lietuvos verslo rūmų atstovai.

Pusryčių akimirkos - nuotraukų galerijoje: