Būtent šios trys pavardės pirmadienį buvo linksniuojamos Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur teisėja Audronė Bugelevičienė atvertė civilinę bylą. Ją iškėlė S. Jasaitis – dar praėjusių metų pabaigoje jis paprašė sumažinti išlaikymo dydį jo sūnui iš pirmosios santuokos.

Nors šiuo metu su žmona O. Pikul-Jasaitiene vieši Lietuvoje, S. Jasaitis į teismo posėdį neatvyko, jo interesams atstovavo advokato padėjėjas. Tuo metu V. Jasaitienė posėdžių salėje pasirodė ne iš karto – moteris drovėjosi čia jos laukusių fotografų. Jos interesams byloje atstovauja advokatė.

Kreipdamasis į teismą S. Jasaitis nurodė, kad šiuo metu yra bedarbis (tiesa, pirmadienį paskelbta, kad jau pasirašė sutartį su kitu Italijos klubu), jo žmona O. Pikul-Jasaitienė taip pat niekur nedirba, todėl jis vienas privalo išlaikyti savo du vaikus. O galimybės – ribotos.

Dar prieš trejus metus teismas yra nurodęs, kad sūnaus, kurį augina V. Jasaitienė, tėvas privalo kas mėnesį skirti po 1 300 eurų. Krepšininkas šią sumą mokėjo, bet dabar – esą negali, nes ne tik sumažėjo jo atlyginimas, bet ir šeimoje gimė dar vienas vaikas.

Krepšininkas mano, kad suma turi būti sumažinta, be to, jis suabejojo, ar visos lėšos, kurias perveda į buvusios sutuoktinės sąskaitą banke, yra skiriamos vaikui. Jis panoro, kad būtų pateikti visi kasos kvitai, kuriais patvirtinami pinigų išleidimai vaiko poreikiams. Ir už visus trejus metus – nuo to laiko, kai įsiteisėjo teismo sprendimas dėl lėšų priteisimo vaiko išlaikymui.

Savo ruožtu V. Jasaitienė nesutinka, kad būtų skiriama mažiau pinigų jos nepilnamečio sūnaus išlaikymui.

„Jaučiuosi kaip nusikaltėlė – susilaikiau tiek dėmesio“, – po teismo posėdžio stebėjosi V. Jasaitienė. Viena sūnų auginanti buvusi grožio konkursų nugalėtoja nenorėjo kalbėti apie buvusio sutuoktinio inicijuotą procesą dėl išlaikymo dydžio savo vaikui sumažinimo.

„Jūs geriau paklauskite Simo, nes jis yra ieškovas, aš tik atsakovė“, – išeidama iš teismo sakė V. Jasaitienė. Ji nesiryžo prognozuoti, ar buvęs sutuoktinis atvyks į teismą ir žodžiu paaiškins, kodėl jo vaikui turėtų skirti mažiau pinigų. Tiesa, pati V. Jasaitienė teisinasi, kad asmeniškai negali skirti daug lėšų sūnui – per mėnesį negauna nė 300 Eur. O tai tik esą dar labiau siutina S. Jasaitį – jis mano, kad tokio pačio dydžio suma prie vaiko išlaikymo turi prisidėti ir motina.

Vis dėlto, DELFI žiniomis, V. Jasaitienė nėra linkusi nusileisti buvusiam sutuoktiniui ir teismui nurodė, kad ne viskas, ką kalba S. Jasaitis, yra tiesa – ne jis vienas, bet ir O. Pikul-Jasaitienė išlaiko naująją šeimą. Vienas įrodymų – įvairūs straipsniai žiniasklaidoje, kur „Naujųjų pupyčių“ atlikėja teigia, kad grįžta į muzikinę sceną, be to, ji pati „Instagrame“ buvo paviešinusi ne vieną nuotrauką iš koncerto.

Bylą nagrinėjanti teisėja šalims ne kartą siūlė apsvarstyti, ar negalėtų jie ginčo baigti taikos sutartimi – šaltinių teigimu, buvę sutuoktiniai bei jų atstovai žadėjo susitikti ir apsvarstyti tokią galimybę.

Tiesa, ar pavyks tokią sutartį, dar nežinia – nors S. Jasaitis neturi pinigų, žiniasklaidoje neseniai buvo užfiksuota, kaip jis nusipirko naujausią „Porsche“ automobilį.

Išlaikymą sūnui iš S. Jasaičio teismas yra priteisęs nuo 2009-ųjų rugsėjo.

Teismas nusprendė mažamečiui priteisti didesnį išlaikymą, nes S. Jasaitis – žymus krepšininkas, jis gauna ne tik atlyginimą, bet ir autorinius honorarus.

Be to, teismas buvo padalijęs bendrą sutuoktinių turtą – buvusiai žmonai atiteko turto už maždaug 600 tūkst. Eur, jis taip pat privalėjo mokėti mokesčius už butą.

„Kiekvienas gali reikalauti, bet jeigu gyvenome kartu, galima išsiskirti žmogiškai, – anksčiau yra sakęs S. Jasaitis. – Kai gyvenome kartu, ji sakė, kad aš iš manęs neims nė lito, jeigu kas ateityje atsitiks, o pasirodo... Buvo galima gražiuoju susitarti, bet kai turbūt daugiau nieko, išskyrus pinigus, aukščiau nemato... Taip ir gaunasi, kol gyveni šeimoje viskas gerai, o kai, kaip sakant, iškyla problemos, tai ir pamatai žmogaus tikrąjį veidą. Ir pamatai su kuo gyvenai“.

Teismas anksčiau iš S. Jasaičio jo buvusiai žmonai yra priteisęs daugiau kaip 2 tūkst. Eur neturtinei žalai atlyginti, nes konstatavo, kad jis yra kaltas dėl santuokos nutraukimo. V. Jasaitienei taip pat atiteko butas sostinės Žvėryno mikrorajone (vertė – beveik 200 tūkst. Eur), automobilis „Porsche“ ir 300 tūkst. Eur grynaisiais.

„Gyvenime pinigai yra ne viskas, tebūnie, ji gauna tuos visus pinigus, aš tikiu, gyvenime viskas grįžta atgal, ne tame laimė slypi, tačiau yra labai neteisinga, ką ji daro ir kokiu keliu eina. Ir, patikėkite, mane stebina, kad gyvenime tokių dar moterų yra – vyrams reikia nuo jų saugotis“, – karčių žodžių S. Jasaičio žmonai negailėjo ir krepšininko sesuo Aistė Jasaitytė-Čeburiak.

Tuo tarpu V. Jasaitienės motina teigė, kad S. Jasaitis neskiria dėmesio savo sūnui.

„Aš nesuprantu, kaip jis gali nesirūpinti savo sūnumi, juk jam labai trūksta tėvo. Vaikui reikia ne tik dėmesio, bet ir žaislų – nuo mažens pripratino jį prie brangių daiktų, kaip dabar vaikui pasakyti, kad tėvas juo nesirūpina? Vaikas sako, kad nori sušių, juk tėvas jį pripratino prie tokio maisto“, – teigė moteris.