„Meissen“ kompanija ne be reikalo vadinama europietiško porceliano išradėja. Prieš daugiau nei tris šimtmečius ji pirmoji įminė porceliano gamybos paslaptį. Ir šiandien ši kompanija yra neabejotinas autoritetas tarp tikrojo rankų darbo porceliano gamintojų.

Interjero namų „Isto“ projektų vadovas Andrius Jankauskas DELFI pasakojo, kad klientai, norintys įsigyti šio porceliano dirbinių stalui ar namų dekorui, neklausia kainos. „Vienos lėkštės kaina gali svyruoti nuo 50 iki 400 eurų. Tiesa, 400 eurų kainuos tokia, kuri puošta platina ar auksu“, – kainas įvardijo A. Jankauskas. Vis dėlto, jo teigimu, tokios kainos neatbaido klientų: „Tokį porcelianą renkasi tie, kurie neklausia kainų ir į tai žiūri kitaip, vertina tai kaip meną“.

Mantas Petruškevičius, Mateuszas Jozwiakas

Lietuvoje floristikos kultūrą į prabangos lygmenį pakėlęs Mantas šventę papuošė savo kūriniais. „Teko dirbti ir Londone, ir Paryžiuje, ir Kanuose. Ten prasčiau nebuvo, o Lietuvoje yra sudėtingiau. Net ir vadinamas elitas ne visada gali sau leisti įsigyti tokius indus. Kalbant apie vestuves... Ne. Kol kas aš prisitaikau prie tos klasikinės ir kuo įmanoma prestižinės buities...

Kad Lietuvoje vyktų tikrai prabangios vestuvės? To dar nebuvo. Manau, kad teks dar daug metų padirbėti, kad turėtume tikrai prabangias ir pasaulinio lygio prekės ženklų indais bei taurėmis puoštas vestuves“, - kalbėjo Mantas. „Žinote, čia ant stalo stovi prabangūs dalykai... Kartais vestuvės gali kainuoti tiek, kiek kelios lėkštės, bet tai yra menas“, - šyptelėjo floristas.

Romualdas ir Alesia Mačiuliai

Prabangioje šventėje, kuriai dirigavo Eugenijus Skerstonas, apsilankė būrys verslininkų ir elito atstovų. Porcelianu žavėjosi Dalius Mertinas su žmona Laima, Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru, Arminas Lydeka, Tatjana Lavrinovič, Sergejus Troščenkovas ir Asta Dagilienė, Inga Budrienė ir daugelis kitų.

Šio vakaro staigmena svečių minioje tapo verslininkai Alesia ir Romualdas Mačiuliai.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje: