Pasak Prezidentės, destruktyvūs veiksniai daro žmones pažeidžiamus, stabdo valstybės pažangą, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir atitolina mūsų visų gerovę, todėl toliau delsti nebegalima.

Vien praėjusiais metais kas valandą buvo registruojama po penkis pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje. Apie 19 tūkst. vaikų kasdien yra per žingsnį nuo nelaimės, nes auga socialinės rizikos šeimose. Tokių šeimų yra tiek, kad netilptų net į „Žalgirio“ areną. Daugiau kaip 3 tūkst. vaikų vis dar gyvena sovietmetį menančiuose globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias. Mūsų šalis yra tarp pirmųjų Europos Sąjungoje pagal suvartojamo alkoholio kiekį ir pagal savižudybių skaičių.

Prezidentės teigimu, socialines problemas būtina kelti į valstybinį lygmenį ir į jų sprendimą įtraukti visas institucijas, savivaldybes, ekspertus, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes, verslininkus, mokyklas, dvasininkus, žiniasklaidą. Šis bendras darbas turi tapti nacionaliniu prioritetu.

„Pirmiausia valstybėje turi būti saugu vaikams, kad kiekvienas jų turėtų šeimą ar bent jau mylintį žmogų. Visos problemos yra labai susijusios: jei šiandien mokyklose sugebėtume sustabdyti patyčių epidemiją, tai ateityje mums pavyktų sustabdyti agresijos bangą. Lietuvoje yra daug pagarbos vertų iniciatyvų. Tikrai yra iš ko mokytis. Ačiū visiems, kurie jau eina šiuo keliu ir kurie dar eis. Paraginkime vieni kitus. Svarbiausia, kad mūsų širdys visada būtų atviros“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Savo mintimis ambasadorių vardu pasidalijo ir Andrius Mamontovas: „Prieš beveik 30 metų mes visi buvome labai vieningi, kadangi turėjome aiškų priešą. Dabar yra tas antras etapas, kai mes turime parodyti, kad esame verti tos laisvės, kurią pasiprašėme gauti. Dabar tas priešas yra kažkur tarp mūsų, viduje, kuris mums trukdo džiaugtis tuo, ką turime. Vienintėlis būdas nugalėti priešą – tai veikti kartu.“

Prezidentės inicijuojamos kampanijos ambasadoriais tapo muzikantai Andrius Mamontovas ir Marijonas Mikutavičius, žurnalistai ir laidų vedėjai Edita Mildažytė, Andrius Tapinas, Rūta Mikelkevičiūtė, Mindaugas Stasiulis, kunigas Kęstutis Dvareckas, atlikėjas ir socialinių projektų dalyvis Liaudanskas-Svaras, dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Šiandien pradėjo veikti šiai nacionalinei kampanijai sukurtas interneto puslapis www.uzsaugialietuva.lt ir „Facebook'o“ paskyra. Juose kiekvienas galės dalintis idėjomis, atliktais darbais, kurie galėtų tapti įkvepiančiais pavyzdžiais ir kitiems žmonėms, bendruomenėms bei organizacijoms prisijungti prie jau veikiančių iniciatyvų.