Pasak „Snow Arenos“ direktoriaus Audriaus Stasiukyno, rengiantis šių metų varžyboms organizatoriai konsultavosi su kolegomis iš Italijos, kurie davė daug naudingų patarimų.
„Praėjusių trejų metų patirtis parodė, kad įprastos baidarės yra sunkiau valdomos, apvirtus, ypač merginoms, sunkiau jas atversti. Taip prarandamas greitis, o baidarėms susidūrus, smūgiai iš tiesų būdavo nemenki. Jau išbandėme gumines baidares. Jos yra ir greitos, ir žymiai lengvesnės bei saugesnės“, – pasakoja A.Stasiukynas.

Jis pastebi, kad yra tokių dalyvių, kurie „Snow Kayak“ varžybose dalyvauja kasmet, todėl yra sukaupę nemažą patirtį, kaip valdyti baidares ant sniego. Tačiau šiemet jų laukia nauji iššūkiai. Pasikeitus baidarėms, greičiausiai reiks keisti ir strategiją.

Pernai „Snow Kayak“ varžybose jėgas išbandė ir atlikėjai Lukas Pačkauskas bei Donatas Baumila. Vyrai tvirtina, kad tai buvo labai smagi patirtis ir naujokams, tokiems, kokie buvo jie, negaili patarimų.

„Svarbiausia yra nesušalti. Nes jeigu iš vieno etapo patenki į kitą, o prieš tai tenka išsimaudyti ledinio vandens baseine, gerai būtų turėti atsarginių drabužių komplektą. Aš čiuožiau apsivilkęs hidrokostiumą, todėl labiausiai šalo tik rankos. Bet ir tai yra išsprendžiama problema, nepamirškite pirštinių“, – patarimus dalijo L.Pačkauskas.

Jo kolegai pirmasis nusileidimas nebuvo itin sėkmingas. Jau po pirmojo bandymo, finišuodamas į ledinio vandens baseiną, D.Baumila apvirto. Atsarginių drabužių jis neturėjo, todėl dalyvavimą kitame etape iškeitė į šiltą pirtelę, kuri buvo įrengta varžybų vietoje.

„Manau, kad bent žiūrovams smagiausia dalis yra dalyvių finišas. Ypač, kai kas nors apsiverčia. Nors iš šalies pramoga atrodo ekstremali, iš tiesų viskas ten yra proto ribose. Esu plaukęs su baidarėmis, bet valdyti jas ant sniego – tikrai ne tas pats. Šiose varžybose labai daug lemia sėkmė, o ne kažkokia speciali technika“, – praėjusių metų patirtį prisiminė D.Baumila.

Registruotis dalyvauti „Snow Kayak 2015“ lenktynėse, kurios vyks vasario 21 dieną, 13 val. Druskininkų „Snow Arenoje“.

Dalyvių skaičiui perkopus 200, registracija bus stabdoma. Vyrai ir moterys, kaip ir kasmet, varžysis atskirai.

Šių metų nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais. Dovana laukia ir įspūdingiausiai į vandenį nėrusio dalyvio. Dalyviai kviečiami į varžybas atvykti su palaikymo komandomis, nes įėjimas žiūrovams į renginį – nemokamas.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.