- Kokias šalis vasaros atostogoms labiausiai renkasi lietuviai?

- Pirmojoje vietoje vis dar išlieka Turkija. Keliautojų skaičius išties yra labai didelis, mat per dieną šiuo reisu pakyla 1 – 2 lėktuvai. Žmonės renkasi Turkiją dėl labai gero kainos ir kokybės santykio, ne paslaptis, kad kainos ten labai mažos. Kai kurie ten keliauja jau septintą ar dešimtą kartą, tačiau buvo ir tokių klientų, kurie buvo apkeliavę labai daug, bet nė karto nenuvyko į Turkiją.
Antrojoje vietoje – Graikijos salos: Kreta, Rodas, Kosas. Šiais skrydžiais rūpinasi ir pigesnės agentūros bei bendrovės, todėl keliautojų buvo daug.

Trečiojoje vietoje – Bulgarija. Šiais metais šalis dar tik bando įžengti į turizmo rinką, tad Lietuvoje buvo sunku užpildyti likusias laisvas lėktuvų vietas, tačiau žmonės šią šalį rinkosi dėl pigios kainos. Šiuo metu kelionė į Bulgariją, patį brangiausią vasaros sezono rugpjūčio mėnesį, kainuotų tik apie 700 – 800 lt.
Kalbant apie savarankiškus keliautojus, žmonės dažniausiai renkasi pietų Prancūziją. Keliauja į Marselį, Portugaliją. Ieškoma įdomesnių, ne masiškai lankomų vietų.

- Ar lietuviai taupūs žmonės, ar visgi linkę nepagailėti pinigų atostogoms?

Aš net ir pats stebiuosi, bet lietuviai savo atostogoms pinigų visiškai negaili. Būna, kad pasiūlome pigų kelionės variantą su dviejų žvaigždučių viešbučiu, o klientai mums skambina ir prašo geresnių gyvenimo sąlygų keturių, penkių žvaigždučių viešbučiuose. Žmonės pinigines šiemet atveria plačiau ir ieško kokybės. Kaina nebėra tas pagrindinis rodiklis, kuris žmonėms būtų svarbiausias renkantis atostogas.

-Kokią šalį turėtų rinktis žmonės, norintys išleisti nedaug?

Bulgarija siūlyčiau pirmojoje vietoje, antrojoje puikuotųsi Turkija. Žinoma, negalime pamiršti ir paskutinės minutės pasiūlymų. Tarkim kelionę spalio mėnesį, į pačią mano labiausiai pamėgtą Graikijos salą – Kretą, galima gauti vos už 500 lt su skrydžiu, pervežimu ir viešbučiu. Kaina išties nedidelė, o lyginant su atostogomis Palangoje, tai net juokinga. Prieš keletą dienų ieškojau ten nakvynės trijų žvaigždučių viešbutyje ir manęs už dvi naktis paprašė 1100 lt, buto nuoma kainuotų 1300 lt. Aš atsisakiau šių pasiūlymų ir maloniai paaiškinau, kad už tokią sumą galiu nuvežti žmones atostogų savaitei į Kretą are kokią kitą egzotišką šalį.

-O kaip Palanga, Lietuvos pajūris?

Pats planuoju vykti į pajūrį patikrinti ar ten viskas taip pat blogai ir brangu kaip ir kiekvienais metais, nors ir visada sakau, kad kojos ten tikrai nebekelsiu ir galima rasti geresnių vietų atostogoms Lietuvoje. Ir iš tikrųjų man Lietuvoje labai patinka atostogauti, tačiau ne pajūryje. Praėjusį savaitgalį aš praleidau Molėtų rajone, kiek anksčiau – Utenos rajone. O kur dar baidarių žygiai ir plaukiojimas upe.

-Ar pats Makalius šią vasarą jau atostogavo?

Aš vasaros sezonu atostogų niekada neturiu. Savo atostogas spalio mėnesį planuoju praleisti Kretoje, ten lankysiuosi jau 6 kartą. Tai labai didele sala, kiekvieną kartą ten nuvykęs lankausi vis kitame regione. Būna žmonių, kurie kartą nuvykę į Graikiją užsideda pliusiuką, kad ten jau buvo ir renkasi kitas šalis. Aš vis grįžtu atgal, nes man ten patinka žmonės, apgyvendinimas, lankytinos vietos ir paplūdimiai.

- Esate aplankęs daug šalių, kuri patiko labiausiai? Kodėl?

Iš Europos šalių man labiausiai patiko Graikija bei jos salos. Man ten patinka šilti žmonės, kiekvienoje saloje verda kitas gyvenimas, ten visi yra lyg giminaičiai. Taip pat, kad mūsų virtuvės labai panašios, o kainos nedidelės. Jei kalbant plačiau, apie keliones po pasaulį, man labiausiai patiko Seišeliuose (Seišelių Respublika), nes ten keliavau labai pigiai. Lėktuvo bilietai kainavo vos 1500 lt. Ten patys gražiausi ir daugiausiai fotografuojami pasaulio paplūdimiai. Ši kelionė buvo pirmoji mano egzotiška kelionė, kai teko koją iškelti iš Europos žemyno. Man išties labai patinka salos, žiemos atostogas planuoju praleisti Filipinuose.

-Kokia Jūsų svajonių šalis, į kurią norėtumėte nukeliauti?

Dabartinis tikslas šiuo metu ir būtų Filipinai. Žinoma, viena didžiausių mano svajonių yra sugrįžti į Niujorką: pajusti miestą, apsigyventi pas vietinius žmones, apsipirkti. Man teko ten lankytis lapkričio mėnesį ir šis miestas man paliko labai didžiuli įspūdį ir, tiesą sakant, nė pats nežinau kodėl, nes didmiesčiai paprastai man nelabai patinka ir stengiuosi jų vengti. Taigi dabar svajoju dar kartą nuvykti į Niujorką ir nežinau ar mano svajonei lemta išsipildyti, nes pasaulyje yra dar daug neatrastų šalių, norų ir tiek mažai laiko gyvenime.