Aistės namai mus pasitinka gaiva, jaukumu ir nepailstančia šviesa bei šypsenomis. Šalimais vežimėlyje popietės miegelio snaudžia Sofija, o mes su Aiste pradedame jaukiai kalbėtis.

Ką manote apie dalinimąsi išaugtais vaikų drabužiais?

Vaikai itin greitai auga ir tikrai nespėja sunešioti visų jiems įsigytų ar padovanotų drabužių. Dažnai mažieji net nespėja ištepti šių daiktų. Todėl labai naudinga šiuos daiktus vėl prikelti naujam gyvenimui ir leisti juos dėvėti dar kitam mažyliui. Tokia idėja padeda sutaupyti, juk geros kokybės daiktai, natūralūs audiniai kainuoja išties nemažai, o šiuo atveju juos galima įsigyti pigiau. Verčiau sutaupytus pinigus išleisti šeimos pramogoms. O ir kitiems gero padarai.

Iš kur į Jūsų namus atkeliauja drabužiai vaikams? Ar nesibodi savų vaikų rengti jau dėvėtais?

Kai laukiausi vyresnės dukters, išties nemažai rūbelių jai pirkau dėvėtų drabužių parduotuvėse. Man buvo aktualu šliaužtinukai, bodžiai, megztiniai. Buvau labai teigiamai nustebusi, kokios geros kokybės audinių ir žinomų ženklų drabužių galima įsigyti pigiau. Jie atrodė lyg nauji. Buvau laiminga taip gerai apsipirkusi už tiek mažai. Šiuos drabužius iki šiol dėvi ir antroji mano dukra.

Kol vaikai maži, išties daug drabužių jie turi jau dėvėtų, gautų iš draugių. Šiuo metu draugų rate daug mažų vaikų. Tačiau būna, jog perku ir visai naujus drabužius, tačiau stengiuosi apsiriboti dviem kartais per metus, sezoniškai vyresniajai nuperku drabužių, reikalingų darželyje.

Retkarčiais dar susiduriame su nuostatomis ar baimėmis pirkti dėvėtus drabužius. Kas svarbu Jums?

Neturiu jokių neigiamų nuostatų apie dėvėtus drabužius. Jeigu kažkas baiminasi dėl švaros, juk šiuos daiktus galima įsigijus tiesiog dar kartą išskalbti. Esu girdėjusi žmones kalbant apie energetinius dalykus, ir šiuo klausimu manau, jog kūdikis jokios neigiamos energijos negali turėti. Kūdikis juk šventas, mažas angelėlis. Apie vaikus apskritai neįmanoma nieko blogo net pagalvoti.

Ar rekomenduotumei tokiu būdu naudotis savo draugams, auginantiems vaikus?

Toks apsikeitimo drabužiais principas prisideda ir palaiko ekologiškumo idėją. Neverta įsigyti visiškai naujų daiktų, jeigu galima sutaupyti ir dėvėti dar geros kokybės drabužius antrą kartą. Šeimoje laikomės tokios filosofijos, jog verta vartoti tik tiek, kiek tau išties reikia, todėl ir maisto prekių parduotuvėje visuomet perkame tik tiek, kiek tikrai suvartosime. Neturiu manijos pirkti daug daiktų, man labiau rūpi vaiko psichologinė būsena.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (183)