Šioje byloje nukentėjusiaisiais teismas pripažino „Siemens“ arenos bendrasavininkus – nuteisti E. Dragūną prašo Arūnas MačiuitisRimantas Bukauskas ir Remigijus Lapinskas.

Ketvirtadienio posėdį labdaros fondo direktoriumi prisistatęs E. Dragūnas pirmą kartą teisme susitiko su verslininkais, posėdžių salėje jiems teko garbė sėdėti vienam prieš kitą.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimas prasidėjo E. Dragūno akibrokštu – kai teisėjas Mindaugas Striaukas nustatinėjo atlikėjo asmenybę ir paprašė pasakyti, kokia yra jo tautybė, dainininkas pareiškė, jog yra žydas. Supratęs, kad nevykusiai pajuokavo, E. Dragūnas netrukus pasitaisė: „Lietuvis“.

„Siūlyčiau nejuokauti, nes už nepagarbą galite sulaukti poveikio priemonių“, – atlikėją įspėjo M. Striaukas.

Kai netrukus teisėjas atlikėjo paklausė, koks yra jo gyvenamosios vietos adresas, E. Dragūnas pareiškė, jog nenori jo atskleisti, nes salėje sėdi žurnalistai. Kai teisėjas atlikėją įspėjo, kad šis privalo nurodyti kur gyvena ar yra registruotas, E. Dragūnas pareiškė: „Aš galiu Jums į ausį pasakyti“.

Toks netikėtas pareiškimas teisėją nustebino, bet jis neprieštaravo tokiam pasiūlymui – tiesa, to daryti nereikėjo: kai E. Dragūnas priėjo prie teisėjo, šis atvertė baudžiamąją bylą ir paklausė, ar teisingai dokumentuose yra nurodytas jo gyvenamosios vietos adresas. „Taip“, – tepasakė jis.

Dainininkas taip pat negalėjo pasakyti, ar yra teistas. „Į širdį stipriai neimu“, – sakė jis.

Reikalavo atiduoti 30 tūkst. Lt

Pradėjus bylą nagrinėti iš esmės, nukentėjusiųjų atstovas Mindaugas Barkauskas pagarsino kaltinimą.

Milijonieriai į teismą kreipėsi po E. Dragūno viešo pasisakymo apie „Siemens“ areną – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dainininkas dar rugsėjo pabaigoje esą paskelbė pareiškimą, kodėl nekoncertuoja didžiausioje Vilniaus arenoje.

„Gaunu daug klausimų, kodėl negrojame Vilniuje – „Siemens“ arenoje. Mano atsakymas trumpas: šią areną valdo vagiai ir banditai. Tuo įsitikinau pats savo kailiu. Eidami ten, Jūs šeriate tuos gyvulius. Aš negrojau ir„Žalgirio“ arenoje, grodavom halėje, bet banditas ir vagis buratinas pasitraukė. Nors iki dabar neaišku kodėl žmogus, pavogęs tiek pinigų iš paprastų žmonių, vis dar laisvėje“, – buvo rašoma SEL paskyroje.

Nukentėjusiesiems atstovaujantis M. Barkauskas teigė, kad konfliktas su E. Dragūnu kilo po to, kai dainininkas „Siemens“ arenoje surengė koncertą – pasirašytoje sutartyje su arena buvo sutarta, jog už VIP ložėse parduotus bilietus gauti pinigai lieka arenai, tačiau vėliau dainininkas pareikalavo juos grąžinti. Iš viso – daugiau kaip 30 tūkst. Lt.

Teigiama, kad E. Dragūnas arenoje grasino direktoriaus pavaduotojui – „Siemens“ arenos akcininkai mano, jog būtent dėl to kerštaudamas dainininkas paskelbė šmeižikiško turinio tekstą socialiniame tinkle.

Verslininkai atlikėjui buvo pasiūlę sandorį – viešai atsiprašyti ne tik socialiniame tinkle „Facebook“, kur buvo paviešintas šmeižikiškas tekstas, bet ir pramogų portale „Klubas.lt“, kuris paviešino šį „Selo“ pareiškimą. Tačiau E. Dragūnas nė nesileido į kalbas.

E. Dragūnas: jaučiuosi apvogtas

E. Dragūnas kategoriškai nesutinka su jam pateiktais kaltinimais. „Yra paprastas dalykas – aš to nedariau“, – sakė SEL atlikėjas, nurodęs, jog jo grupei priklauso net 56 žmonės.

Jis teigė, kad yra nesusijęs su puslapiu, kuriame buvo patalpintas tekstas apie „Siemens“ arenos akcininkus.

„Apie „Facebook“ sužinojau prieš šešis metus, man sakė, kad tai yra ateitis, norėjau užsiregistruoti, bet tuo metu mano vardas jau buvo užimtas – mes bandėme susisiekti su žmogumi, kuris tą puslapį administruoja, prašėme jį atiduoti, bet šis nesutiko“, – sakė jis.

Dainininkas teigė, kad SEL puslapio teisių neperleidęs asmuo jį iki šiol administruoja ir skelbia įvairias žinias. Kas tas asmuo, E. Dragūnas teigė nežinąs, tik turįs jo elektroninio pašto adresą.

„Aš neparašiau šitos žinutės – dėl to taip ir lengvai jaučiuosi, nes esu nekaltas, gerai jaučiuosi, nes mane kaltina tuo, ko nepadariau, už mano nugaros yra tiesa“, – sakė jis.

Dainininkas neneigė, kad buvo įsivėlęs į konfliktą su „Siemens“ areną valdančia bendrove „Universali arena“, tačiau jos akcininkų nė nepažinojo.

E. Dragūnas pasakojo, kad ilgą laiką buvo įkalbinėjamas koncertuoti didžiausioje sostinės arenoje, tačiau ne kartą vis atsisakydavo, nes nepasitikėjo savo jėgomis. Vėliau, kai jis vis dėlto sutiko surengti SEL koncertą, susidūrė su „nenormaliomis sąlygomis“.

„Taip, buvo konfliktas, bet kai sako, jog grasinau, netiesa, – teisme kalbėjo E. Dragūnas. - Aš beveik metus buvau įkalbinėjamas, kad gročiau „Siemens“ arenoje, kai sutikau, supratau, jog ten yra nenormalios sąlygos – vienose rankose yra bilietus parduodanti „Tiketa“, arena ir t. t. Aš pasakiau arenos direktoriui, kad pas mus yra dvidešimt jaunų studentų, kurie prakontroliuos, kaip parduodami bilietai ir į koncertą įleidžami – kažkaip keistai atsitiko, jog per vieną dieną parsidavė 1 300 bilietų. Tačiau aš nepasižiūrėjau, kad gali žmonės įeiti ir per VIP ložių ėjimus – ir tada labai daug VIP'e atsirado žmonių“.

Pasak E. Dragūno, po koncerto jo draugė Eleonora Sebrova pasakė, jog arenos darbuotojai pareikalavo pasirašyti popierius dėl asmenų, praleistų į VIP ložes. Daininnkas teigė, kad vėliau gavo krūvą popierių – arenos darbuotojai aiškino, jog tai esą yra arenos pridavimo aktas.

„Aš pasirašiau“, – E. Dragūnas teigė, kad vėliau suprato, jog buvo apgautas – jam nebuvo sumokėta 30 tūkst. Lt.

Net jeigu ir badaus, Vilniaus arenoje negros

„Aš esu žodžio, o ne popieriaus žmogus“, – sakė jis.

SEL atlikėjas teigė, kad toks arenos darbuotojų elgesys jį labai papiktino, apie tai papasakojo ne vienam muzikantui.

„Aš per laiką įrodysiu, kad jūsų sienos nieko nevertos, – teisme pareiškė E. Dragūnas. – Mano nuomonė yra tokia – aš daugiau ten niekada negrosiu, tegul apsiverčia žemė, aš badausiu, bet ten negrosiu“.

E. Dragūnas pabrėžė, kad arena neturėjo paimti pinigų, kurie jiems nepriklausė, tačiau, kaip pats sakė, į teismą dėl to nesikreipė.

„Čia yra tokia situacija, kai mane apmulkino, aš netikėjau, kad kažką pakeisiu, kažką įrodysiu – neturiu nei tam laiko, nei noro. Manau, jūs daugiau nukentėsite, jeigu mes pas jus negrosime, todėl tiesiog užmerkiau akis ir man neįdomu“, – sakė jis.

„Galite mane apkaltinti durnumu, pasipūtimu, bet tik ne sąžinės stoka“, – teisme kalbėjo E. Dragūnas.

Verslininkai: mes ne vagys, ne banditai ir ne gyvuliai

Tuo metu „Siemens“ arenos bendrasavininkai teisme aiškino, kad konflikte su E. Dragūnu nedalyvavo, tačiau žino, jog toks buvo.

„Kai sužinojau, kad paskleista informacija, tie nepagarbūs žodžiai mane žeidžia kaip asmenį, mano įmonių, kuriose esu bendrasavininkis, reputaciją – jaučiuosi labai įžeistas ir pažemintas, – sakė Arūnas Mačiuitis. – Kitas dalykas – ši informacija paskleista iš žinomo asmens, gerbiamo atlikėjo, reikia jam už tai atiduoti duoklę, jo išsakyti žodžiai daro įtaką, ypač jauniems žmonėms, jis jiems yra herojus, pavyzdys, tokie žodžiai jo rankų klavišais surinkti daro didelę įtaką mūsų valdomų įmonių veiklos rezultatams“.

Verslininkas pažymėjo, kad E. Dragūno parašyti žodžiai jam padarė didelę žalą.

„Nesame tie, kurie norėtų iš tokių procesų uždirbti, mes tik norėjome, kad gerbiamas E. Dragūnas paneigtų informaciją ir tuo viskas pasibaigtų – mano tikslas, kad neteisinga informacija būtų paneigta: nesijaučiu nei vagis, nei banditas, nei gyvulys“, – sakė jis.

Panašiai kalbėjo ir „Universalios arenos“ valdybos pirmininkas R. Bukauskas – pasak jo, po arenoje surengto koncerto E. Dragūnas buvo atėjęs su apsaugininku ir grasino direktoriaus pavaduotojui Jurui Vėželiui.

„Aš manau, kad tai jūs padarėte, – paklaustas, iš kur žino, jog būtent E. Dragūnas parašė žinutę socialiniame tinkle, sakė R. Bukauskas. – Tai buvo tie patys žodžiai, kuriuos pasakėte mūsų darbuotojams“.

Tuo metu R. Lapinskas teigė, kad yra žinomas žmogus visuomenėje, todėl po SEL profilyje išplatintos žinutės sulaukė įvairių klausimų. „Nenoriu lygintis su E. Dragūnu“, – sakė jis.

Verslininkas pabrėžė, kad jeigu reikės, „surinks po kruopelytę įrodymų“, jog „Facebook“ rašė ne kas kitas, o E. Dragūnas.

Dainininkas neatskleidė, kodėl fotografavo verslininkus

Bylą nagrinėjant teisme verslininkams kilo klausimų, kodėl posėdžio metu, negavęs teismo leidimo, E. Dragūnas mobiliuoju telefonu fotografavo priešais jį sėdinčius nukentėjusiuosius, tačiau dainininkas į šį klausimą taip ir neatsakė.

Arenos bendrasavininkus E. Dragūnas fotografavo ir dar posėdžiui neprasidėjus – vėliau jis ant stalo padėjo telefoną, o ant jo pastatė salotinį „puponautą“.

Nors byloje jau buvo apklaustas ir kaltinamasis, ir nukentėjusieji, „Siemens“ arenos bendrasavininkams atstovaujantis advokato padėjėjas teismo paprašė dar neskubėti baigti bylos nagrinėti – apklausti arenos direktoriaus pavaduotoją, kuriam esą E. Dragūnas grasino. Be to, teisininkas žadėjo pasidomėti ir kitais SEL profiliais „Facebook“.

Šios bylos nagrinėjimą teismas tęs kovo 14-ąją.