Gimtadieniui dovanų – netikėta išvyka į Šiaurę

„Esu gimusi ypatingą dieną - gruodžio 26 – ąją, per Kalėdas, tad su šventimu būna labai įvairiai,“ - šypsodamasi pasakoja grupės „Šarka“ narė, televizijos laidų vedėja Ingrida Kazlauskaitė, - „Gimus tokią dieną, taip jau gaunasi, kad savo gimtadienį švenčiu gal dešimt kartų“.

Anot žinomos merginos, vieno bendro vakarėlio visiems draugams ir artimiesiems suorganizuoti nepavyksta, nes šventiniu laikotarpiu visi būna išsibėgioję ir surinkti juos į vieną krūvą - sudėtinga.
Dainininkė su šypsena pasakoja ir apie įsimintiniausią gimtadienio dovaną, kuria ją nustebino viena draugė.

„Draugė tiesiog paskambino, paprašė asmeninių duomenų, liepė susirinkti daiktus ir tepasakė, kad vyksime ten, kur šalta“, - juokiasi dainininkė. „Taigi draugė išsivežė mane į Laplandiją, ir tai kol kas yra pati įsimintiniausia tiek gimtadienio šventimo vieta, tiek dovana mano gyvenime“.

„O Laplandijoje važinėjomės ir haskiais įkinkytomis rogėmis, ir sniego motociklais, įspūdingai sutikome Naujuosius metus,“ – prisimena I. Kazlauskaitė.

Tiesa, atlikėja tikina, kad už dovanas jai svarbiau draugai ir artimieji, jų buvimas šalia.

Pati I. Kazlauskaitė gimtadienio dovanomis teigia siekianti suteikti įspūdžių ir gerų prisiminimų.

„Štai, pavyzdžiui, kolegai Edvardui Žičkui gimtadienio proga su kolektyvu „Šarka“ surengėme specialiai jam skirtą pasirodymą, kuris, tikiuosi, paliko puikių prisiminimų,“ – pasakoja I. Kazlauskaitė.

Šoko iš medžio užrištomis akimis

Prodiuserė ir renginių organizatorė Jurga Anusauskienė sako, kad jos gimtadieniuose paprastai netrūksta ekstremalių dalykų.

„Visuomet gaunasi gimtadienį atšvęsti kažkaip ekstremaliai, nors labai mėgstu švęsti ir ramiai, su vaišėmis, prie bendro stalo, tačiau artimieji žino, kad mano gyvenime pilna beprotiškų dalykų – kas man tikrai patinka - tad ir gimtadienio dovaną bei šventę su tuo kaip nors susieja,“ – pasakoja žinoma moteris.

Trijų vaikų motina teigia, viena įsimintiniausių gimtadienių atšventusi šiemet.

„Šiemet buvau labai nustebinta ir pamaloninta, kad į mano gimtadienį susirinko labai daug žmonių, kurie prisiminė ir parodė dėmesį. Tai buvo labai miela,“ – prisimena J. Anusauskienė, - „Tad šis gimtadienio šventimas man buvo vienas įsimintiniausių“.

Pasak J. Anusauskienės, nei per vieną jos gimtadienį paprastai netrūksta netikėtų, originalių dovanų ir siurprizų.

„Kartą per gimtadienį draugų užrištomis akimis buvau užkelta į medį, iš kurio vėliau teko iššokti. Žinoma, mano saugumu buvo iš anksto pasirūpinta, bet vis tiek buvo netikėta ir ekstremalu“, - savo artimųjų originalumu džiaugiasi veikli moteris.

Dainininkės Evelinos Anusauskaitės mama juokauja, jog gimė išties protingai – balandžio 30 – ąją, kuomet diena po to paprastai būna nedarbo.

Pati sveikindama draugus J. Anusauskienė teigia nemėgstanti ir nedaranti to formaliai.

„Sveikindama ir dovanodama noriu pamaloninti žmogų labai asmeniškai – vienam bičiuliui renku smagią atrakciją, kitam – praktišką dovaną, tad viską darau atsižvelgdama į žmogų, kurį sveikinu, jo asmenybę ir pomėgius“, - teigia J. Anusauskienė.

Švenčia tik kas keletą metų

„Gimtadienio šventimams didelės reikšmės neteikiu, švenčiu tik didesnius jubiliejus – aštuonioliktąjį, dvidešimtąjį ar dvidešimt penktąjį,“ - teigia televizijos laidų vedėjas Žygis Stakėnas, - „Tada jau stengiuosi kuo daugiau draugų sukviesti ir išskirtiniai paminėti. Eilinį gimtadienį paminiu tik su artimiausiais draugais ir šeima“.

Žinomam TV laidų vedėjui labiausiai įsiminė jo aštuonioliktas gimtadienis.

Televizijos žvaigždė sako, kad gimimo dieną jam svarbiausias yra parodomas dėmesys, o ne dovanos, į kurias jis žiūri labiau iš praktinės pusės.

Ž. Stakėnas teigia nesikuklinantis ir tiesiai pasakyti, ką norėtų gauti dovanų.

„Tiesiog pasakau, ko noriu, o mylima žmona viską suderina su draugais“, - prisipažįsta vyras.

Jubiliejus kino prožektorių šviesoje

Tik jubiliejus švenčiantis sako ir kita TV ekranų žvaigždė – Vytenis Pauliukaitis.

„Švęsdamas juos pasistengiu daryti didesnę šventę, nors pirmiausia, žinoma, šią progą paminime su artimiausiais draugais ir šeima,“ - pasakoja įvairių TV ir muzikinių projektų režisierius, scenaristas ir vedėjas.

Įsimintiniausia V. Pauliukaičiui buvo penkiasdešimtojo gimtadienio šventė.

„Šį jubiliejų švenčiau kino teatre – pristačiau savo artimiesiems, draugams, bičiuliams savo mylimą filmą. Buvo atėję išties daug žmonių, niekas nenorėjo skirstytis. Tai labiausiai ir įsiminė,“ – prisimena Vytenis Pauliukaitis.

Vertybės sveikinant su gimtadieniu kinta

„Vis daugiau žmonių į dovanas žiūri ne kaip į daiktus, prisidedančius prie materialinio jubiliato gerbūvio, bet kaip į galimybę suteikti svarbiam žmogui išskirtinių įspūdžių ir emocijų,“ – teigia bendrovės „Gera dovana“ rinkodaros vadovas Martynas Navickas. „Tai siejame su besikeičiančiu žmonių požiūriu – įdomias, malonias ar adrenalino suteikiančias patirtis imama vertinti labiau nei praktiškas, buityje praverčiančias dovanas“.

M. Navicko teigimu, iš dalies šiuos pokyčius lemia gerėjanti ekonominė gyventojų padėtis - vis daugiau jų didesnę dalį pajamų gali skirti savo ar artimųjų pramogoms ir pomėgiams.