Vairuotojo pažymėjimą iš D. Auželio atimti nusprendusi teisėja Laima Leipuvienė administracinio teisės pažeidimo nutarime pažymėjo, kad bylos nagrinėjimo metu nebuvo nustatyta jokių išskirtinių aplinkybių, dėl kurių aktoriui nebūtų uždrausta vairuoti.

Nors „Keistuolių teatro“ aktorius teisinosi, kad alkoholio išgėrė filmuodamasis viename projekte ir iš karto po to sėdo prie vairo, teismas pabrėžė, jog tokia aplinkybė niekaip negali būti pripažįstama „būtinuoju reikalingumu“.

Vilniaus rajono apylinkės teismo nutarimas dar negalutinis – aktorius jį galės apskųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

D. Auželiui surašytame administracinio teisės pažeidimo protokole buvo nurodyta, kad aktorius rugsėjo 3 -iąją, 13.27 val., Vilniaus rajone, Galgių kaimo Centrinėje gatvėje, vairavo automobilį neblaivus (nustatytas 0,49 prom. girtumas), be to, jo transporto priemonei nebuvo atlikta privaloma techninė apžiūra, be to, vairuodamas automobilį vairuotojas kalbėjosi mobiliuoju telefonu, o ne laisvų rankų įranga.

„Keistuolių teatro“ aktorius teisme pripažino, jog padarė pažeidimus ir aiškino, kad dėl savo elgesio nuoširdžiai gailisi. D. Auželis neslėpė, kad prieš sėsdamas prie vairo išgėrė – esą vyko vieno projekto filmavimai, o jis turėjęs suvaidinti, kaip išgeria alkoholio.

Tiesa, jis prisipažino, kad kilo įtarimų dėl neblaivumo – esą į alkotesterį jam teko pūsti net tris kartus.

„Kai pirmą kartą pūčiau, pareigūnas pasakė, kad jau užtenka ir paėmė alkotesterį, o paskui pasakė „to dar nesu matęs“, tada pūčiau dar kartą ir jis pasakė „šito dar nėra buvę“, todėl pūčiau trečią kartą“, – sakė D. Auželis. Ką reiškė pareigūnų nuostaba, aktorius teigė taip ir nesužinojęs.

D. Auželis taip pat neslėpė, kad jo automobilis nebuvo praėjęs techninės apžiūros – jis naudojasi ne viena transporto priemone ir tiesiog neapsižiūrėjo, jog dar balandį reikėjo ją atlikti. „Batsiuvys be batų“, – aktorius aiškino, jog neturėjo jokios tyčios nepraeiti apžiūros.

„Keistuolių teatro“ aktorius taip pat sakė, kad sustabdytas pareigūnų nenorėjo atkreipti jų dėmesio, jog yra aktorius, nors su savimi vežėsi „vaidinimo rekvizito dėžę su šuniuku“, kuris buvo panaudotas „projekto gamybos stadijoje“.

Tiesa, aktorius policijos pareigūnams buvo nurodęs, kad alkoholį vartojo „iš vakaro“.