Naujoje DELFI rubrikoje „Žvaigždė pataria“ – I.Stumbrienės patarimai, kaip suorganizuoti tobulą vaikišką gimtadienį. Jeigu kils daugiau klausimų, Inga DELFI skaitytojus ragina nesidrovėti ir kreiptis tiesiai į ją.

Tema. „Ne mama turėtų galvoti temą, o atsižvelgti į vaiko skonį, kas jam patinka – taip tema ir išsirutulioja – pagal mėgstamus žaislus, filmus, animacinius filmus.“

Vieta. „Mano dukra gimus pavasarį, sūnus žiemą. Jie pasikviečia labai daug draugų, taip pat švęsdami gimtadienį visada kviečiame ir giminaičius. Sutalpinti visus namie būtų sudėtinga. Todėl mes vasarą švenčiame savo kieme, o žiemą nuomojame žaidimų aikštelę. Kiekvienas didesnis prekybos centras turi žaidimų aikštelę, pasirinkimas tikrai yra.“

Pinigai. „Sunku pasakyti konkretų skaičių – priklauso nuo to, ar tėveliai patys gamina maistą, ar jį užsako, kokia yra nuoma žaidimų aikštelės. Priklauso nuo dovanos, salės papuošimo. Mes patys turim labai daug draugų, todėl mums organizuoti šventes gaunasi labai nebrangiai. Ar už 500 litų įmanoma suorganizuoti gerą gimtadienį? Be abejo! 500 litų tikrai užteks.”

Maistas. „Tinkami patiekalai yra tai, kas patinka vaikui – gali būti įvairiausi žaislo formos užkandėlės. Į gimtadienį vaikai ateina tikrai ne valgyti, o žaisti. Dažniausiai vaikus reikia smarkiai suimti, kad jie nors kartą prisėstų prie stalo bent 5 minutėms. Aš siūlau vengti egzotikos, rinktis paprastus namų gamybos patiekalus – kad vaikų skrandžiui nesukelt streso ir jų neapsunkint.“

Dekoracijos. „Dekoracijos priklauso nuo aplinkos, kur švenčiam. Jeigu gimtadienis namie, mano nuomone, užtenka kelių girliandų, kelių spalvingų balionų. Jeigu švenčiam lauke – reikia daugiau dekoracijų. Pavyzdžiui, kai šiemet šventėme Estelos gimtadienį Karibų tematika, mums prireikė ir palmių, ir ananasų, ir kokosų. Kai ką galima skolintis, ananasus ir kokosus pirkome, o vėliau suvalgėme. Palmių neradome nusipirkti, bet vienos parduotuvės vitrinoje pamatėme ir užėję paklausėme, kur jie pirko, sako: „Neatsimenam.“ Ir kilo man tada nedrąsi mintis, kad gal galėtų paskolint. Mielai paskolino, nors nei pažinojo mūsų, nei ką. Siūlau pamačius jums tinkamą idėją, drąsiai eiti ir klausti, kreiptis pagalbos. Teko girdėti, kad mūsų šventės daug kainuoja, kad didelė pompastika, bet tai didžiulis absurdas. Iš tikrųjų reikia tik fantazijos ir jėgų – galima tokiom mažom sąnaudom viską suorganizuoti, kad pačios mamytės nustebs, kokia šventė būna vien pasukus galvą ir paaukojus keletą dienelių laiko.“

Prieš kiek laiko pradėti organizuoti? „Man užtenka poros savaičių, anksčiau – mėnesio. Patarčiau pradėti nuo sąrašo ir paskui po vieną punktą užpildyti. Kiekvienas punktas turi po telefono numerį – kur man reikia paskambinti. Paskui tuos punktus galima papildyti vis naujomis idėjomis.“

Kirpyklos "Pukis" gimtadienis

Suaugusieji vaikų gimtadienyje. „Alkoholis yra griežtas tabu mūsų gimtadieniuose – niekada jo negausite. Suaugę jau žino, kad jie įsijungs į visus žaidimus. Nepageidautina, kad vaikai žaistų, o mamytės sėdi, užkandžiauja ar šnekučiuojasi. Norime, kad tėvai kartu dalyvautų ir akcijose-atrakcijose, ir žaistų su vaikais kartu.“

Šampanas. „Pas mus tokio dalyko, kaip vaikiškas šampanas, nėra buvę. Nieko blogo tame neįžvelgiu, bet nemanau, kad reikėtų pratinti vaikus. Pas mus gimtadienyje nebūna nei vaikiškų šampanų, nei vaikiškų vynų. Limonado taip pat nėra, nes tai nesveika. Vaikai nuo mažų dienų žino, kas sveika, o kas ne ir ką reikėtų gerti, gimtadienis – ne išimtis. Juk ir be limonado yra skanių gėrimų, pavyzdžiui sultys,arba vadinamos gaivos – uogienė su vandenuku, bet tik ne limonadas.“

Kvietimai. „Kiekviena šventė nuo pat krikštynų turi kvietimą, kurį svečiams įteikiame likus savaitei-pusantros iki gimtadienio. Tai gali būti maža užuomina, koks bus gimtadienis. Mūsų pakvietimai būna perlo spalvos, o gimtadienio spalvą išduoda raštas ir kaspinas, kuriuo jis būna papuoštas. Kvietime nurodome tik šventės tematiką, o aprangos kodą jie renkasi patys – jį netyčia sufleruoja bantelis, kuriuo papuošiamas pakvietimas, kaskart jis būna vis kitokios spalvos. Kvietimus užsisakome pas pažįstamus, todėl net nežinau, kiek realiai kainuoja pakvietimai, jie taiko mums dideles nuolaidas.“

Dovanų sąrašas. „Niekada nedarome jokių dovanų sąrašų ir neduodame užuominų. Net kai Estelos klausia, ko ji norėtų dovanų, ji labai taktiškai moka atsakyti, kad geriausia dovana – svečių šypsenos ir kad jie ateitų į gimtadienį.“

Pramogos. „Idėjų semiamės internete. Daug žaidimų yra patirtis iš kitų gimtadienių, draugių papasakotos istorijos. Bet pagrinde viską galima rasti internete.“

Muzika. „Kai švenčiame gamtoje, muzikos nereikia. Nebent ateina animatorius, kuriam reikia muzikos kokiam nors šokiui ar pamokėlei. Kai švenčiame patalpoje, fone skamba vaikiškos dainelės.“

Inga Stumbrienė su sūnumi Gabrieliumi. Modestos Jurkutės nuotr.

Animatoriai. „Šita idėja gimė pabuvojus vienos pažįstamos dukters gimtadienyje ir man labai patiko kaip tie animatoriai rodė vaikams dėmesį. Paprašiau kontaktų ir jau ne vienerius metus užsakinėju animatorius tiek Estelos, tiek Gabrieliaus gimtadieniui ir nei karto nenuvylė. Toje įmonėje pakankamai didelis personažų pasirinkimas ir paskutinį kartą, kai Estelai užsakėme havajietę, tai pranoko visus lūkesčius. Animatorius su vaikais žaidžia slėpynes, kitokius žaidimus, rodo fokusus, traukia balionus, juos pučia, gamina iš balionų gyvūnėlius – priklauso, koks animatorius. Kadangi vaikai pakankamai sunkiai sukoncentruoja dėmesį ilgiau, negu valandą, mums užtenka valandos trukmės programėlės. Kadangi ir čia turime pažįstamų, tai mums animatorius praktiškai nieko nekainuoja. Galiu pasakyti, kad pagrindinis geros šventės ramstis yra pažintys. Antrasis – lojalumas. Kai eilę metų užsakinėjam, tai visi žino, ko mes norim ir taiko geras kainas.“

Tortas. „Tortą taip pat užsakinėjam jau daug metų toj pačioj įmonėj, todėl ir ten kainos mums yra nedidelės. Kiekvienai šventei užsakome išskirtinį tortą – šiemet jau ir pati Estela piešė savo įsivaizdavimus, rinkome įvairius akcentus. Ta firma žino, kad tortas mums rimtas dalykas ir visi akcentai, kurių prašom, yra ne šiaip sau. Jie turi būti.“
Vaikų peštynės. „Tam, kad vaikai tarpusavyje nesipeštų, jų dėmesį reikia sukoncentruoti ties kokia nors veikla. Neturėdami, ką veikti, jie rausiasi, kuičiasi kambary, randa kokį žaislą, pešasi, nepasidalina, stumdosi. Bet jeigu jų veikla koordinuota, nukreipta kokio nors tikslo link, dar geriau, kad reiktų kooperuotis į kokias nors komandas, tada ir jokių peštynių nebūna.“

Šventės laikas. „Mes pradedame švęsti vidurdienį – dvyliktą ar pirmą – ir trunka keturias-penkias valandas. Vaikų gimtadienis turi vykti dienos metu, jokiu būdu ne vakare septintą ar aštuntą.“

DĖMESIO! Norite jums patinkančio žmogaus paklausti patarimų įvairiausiais klausimais? RAŠYKITE MUMS! Nurodykite, kokios žvaigždės patarimo norėtumėte ir kokiu klausimu adresu pramogos@delfi.lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (843)