Nuotraukų albumo istorija prasidėjo dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, kai belaukdamas vėluojančio lėktuvo Kankuno oro uoste, M. Jovaiša susipažino su įtakingu amerikiečiu Richardu Suttonu, kuris jau tris dešimtmečius užsiima statybos verslu Kankuno mieste, kuris yra šiaurės rytiniame Jukatano pusiasalio pakraštyje.

Anot Mariaus, verslininkas atpažino jį, nes jau turėjo vieną fotomenininko darbą - fotografijų albumą „Heavenly Belize“ („Dangiškasis Belizas“). Taip užsimezgusi pažintis tarp vyrų išaugo į dar vieną įstabaus grožio nuotraukų albumą apie Kankuną.

„R. Suttonas supažindino mane su įvairiais Meksikos turizmo, valdžios bei verslo žmonėmis. Kadangi vis dar laukiau leidimų pradėti fotografavimus Kuboje, nusprendžiau padaryti fotoalbumą apie Kankuną“, - apie gimusio naujojo albumo detales kalbėjo M. Jovaiša.

Kaip teigė Marius, į šį Meksikos regioną kasmet atvyksta apie 10 milijonų turistų, tačiau panašios knygos jie niekada neturėjo. Todėl fotomenininkas nuo pernai metų gruodžio iki šių metų liepos mėnesio maždaug kas mėnesį vykdavo į šį miestą fotografuoti.

„Orai buvo gana bjaurūs ir neprognozuojami, dažnai tekdavo net ir po savaitę laukti, kol bus saulėtas rytas arba vakaras. Skraidžiau apie 50 valandų. Ir štai, neprabėgo nė metai, o knyga išleista. Gavosi solidi, kaip ir „Neregėta Lietuva“, - džiaugėsi fotomenininkas.

Pasak jo, Kankune kilo didelis susidomėjimas „Magic Cancun & Riviera Maya“ knyga. Apie tai rašė ne tik vietinė spauda, rodė TV, bet jos pristatyme dalyvavo ir gubernatoriaus atstovas, turizmo sekretorius, verslininkai, gamtosaugininkai, kadangi knygoje buvo gausu saugomų teritorijų bei įvairių gyvūnų nuotraukų.