Dar viena opi Lietuvos visuomenei tema, kuria susirūpino garsus dainininkas, – gausus savižudybių skaičius Lietuvoje.

Drauge su Jaunimo psichologinės paramos centro „Jaunimo linija“ Andrius Mamontovas ėmėsi savižudybių prevencijos iniciatyvos ir aktyviai dalyvauja „Nebijok kalbėti“ projekte.

Dar spalio 1 d. Kopenhagoje vyko Danijos organizacijos „Social Network“ renginys „Psychiatry Summit“, kuriame dalyvavo apie tūkstantį psichikos sveikatos paslaugų vartotojų ir specialistų.

Buvusio Danijos premjero ir „Psychiatry Summit“ įkvėpėjo Poulo Nyrupo Rassmuseno kvietimu renginyje dalyvavo ir savižudybių prevencijos iniciatyvą „Nebijok kalbėti“ pristatė Andrius Mamontovas.

Apie opias Lietuvos visuomenei problemas Andrius Mamontovas negali nekalbėti. Pastarasis savo nuomonę apie savižudybės problemą Lietuvoje viešai išreiškia bei savo patarimais dalinasi ir internetinėje erdvėje, kur drauge su juo diskutuoja ir kiti Lietuvos pramogų, politikos atstovai bei jo socialinio tinklapio draugai.

„Ar gali žmogui paaiškinti, dėl ko jis turi gyventi, jeigu pats nesuvoki, kam gyveni?“ - rašė aktorė bei visuomenės veikėja Nijolė Oželytė.

Dainininkė Erica Jennings teigė, kad visuomet yra lengviau numirti nei gyventi ir bandyti pakeisti tai, kas yra ne taip tavo gyvenime. Nepaisant to, anot dainininkės, visuomet yra šviesa tunelio gale, todėl žmonės turi atsitiesti ir patekti į tą traukinį, kuris nugabentų juos ten.

A. Mamontovas nevengė drauge su kitais pasidalinti gan griežta pozicija apie valdžios požiūrį į savižudybės problematiką.

„Mūsų valdžia net bijo prisiliesti prie šitos temos, nes tai esą negarbė ar gėda. Dėl to ir sugalvojome „Nebijok kalbėti“, kad bent kažkiek žmonės sužinotų apie šią vieną skaudžiausių mūsų problemų ir reikalui esant žinotų bent kelis principus, kuriais remiantis galima padėti į neviltį patekusiam. Ar tikrai reikia netrukdyti skęstančiam, jei jis jau susitaikė ir nebešaukia?“ - savo susirūpinimu su savo draugais socialiniame tinklapyje dalinosi A. Mamontovas.

Anot A. Mamontovo, jeigu valdininkai abejingi žmonėms, tai žmonės neturėtų sekti tokiu blogu pavyzdžiu, o priešingai - imtis iniciatyvos tam, kad ši problema būtų sprendžiama iš esmės.

Psichologinė pagalba telefonu

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-V
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

800-ąją paslaugą apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas
Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)