Į kiemelį smėlio taku lyg per kopas vedė lentų takas, padavėjai dėvėjo jungų kostiumus, o susirinkusieji puošėsi balta spalva - itin derėdami prie sienas išsibalinusio kiemelio naujo interjero.

Kažkada buvęs gremėzdiška alude su negrabiais mediniais suolais, dabar jis virto jaukiu poilsio kampeliu su patogia balta ramybės zona antrame aukšte ties pat senais stogais ir prabangia pirmojo aukšto valgomaja dalimi.

Atėjusi į sostinę, Klaipėda atsivežė geriausia ką turi - savo populiariausią alų. Viena jo rūšis - tik pajūryje pardavinėjama „Memelbrau“ tik tam vakarui specialiai atidarymui atkeliavo į Vilnių.

Kas sakė, kad prie alaus netinka gurmaniški patiekalai? Tik ne „La Provence“, „Domm“ ir „Žemaičių smuklė“ savininkas Arūnas Oželis! Pastarasis susirinkusiuosius vaišino su kiekviena alaus rūšimi derančiais patiekalais.

Baltas alus - su lašišiniu upėtakiu ir jūrų ešeriu, šviesus - su rūkytu uotu ir žirnelių kremu, tamsus - su rūkytu unguriu ir kamelizuotu vištos kepenėlių paštetu, o nefiltruotas alus nusipelnė keptos putpelės įdarytos grybais su kukurūzų koše kompanijos.

Vakaro didvyris „Memelbrau“ alus buvo patiektas su obuolių želė ir creme brulle.

Šis degustacinis meniu bus įtrauktas ir į restorano nuolatinį valgiaraštį.

Vakarą nuspalvino Leonido Šinkarenkos džiazo kvartetas. Susibūrimas buvo mikliai pakrikštytas „Baltojo džiazo vakaru“.

Prabangų ir skoningą pasisėdėjimą atsinaujinusiame kiemelyje rinkosi sostinės verslo elitas, pramogų pasaulio veidų čia beveik nebuvo matyti. Skanaudami išmoningus patiekalus ir neskubriai gurkšnodami įvairių rūšių alų jie aptarė ne tik verslo, bet ir artėjančių atostogų planus.

Vakaro svečiai - galerijoje: