Ne tik koncertavo

Po to, kai išgarsėjo televizijos projekte, iš Aukštaitijos į Klaipėdą atsikėlęs A.Rimiškis ne tik dainavo, bet ir ėmėsi verslų. Jis vadovavo sporto klubui „Forma“, vėliau – kelioms statybų bendrovėms.

Nemalonumai A.Rimiškį užgriuvo, kai pretenzijas dėl už atliktus darbus nesumokėtų kiek daugiau nei 50 tūkst. litų pareiškė bendrovė „Klaipėdos statybų kompanija“. Ko gero, labiausiai jam nepasisekė vadovauti statybos darbais užsiimančiai bendrovei „Velmonta“.

Įtikino garsi pavardė

Kai užsakymų užgriuvo daugiau, nei buvo pajėgumų patiems atlikti darbus, A.Rimiškis sudarė sutartį su „Klaipėdos statybų kompanija“, kad šie Plungės kultūros centro pusrūsyje įrengtų tualetus. Su plungiškiais dėl darbų atlikimo tarėsi kita įmonė. Ji subrangovais pasirinko A.Rimiškio vadovaujamą bendrovę.

Pats dainininkas teisme pripažino, kad vadovavo įmonei, kuri neturėjo nei kilnojamojo ar nekilnojamojo turto, nei pinigų verslui vystyti. Darbus atlikusiai įmonei tikėtasi sumokėti iš rangovo gautais pinigais. Tačiau rangovas bankrutavo, o negavusi iš jo nė lito A.Rimiškio bendrovė taip pat liko skolinga. Tad „Velmonta“ tapo krizės auka.

„Klaipėdos statybų kompanijos“ vadovas Ričardas Petrikauskas pasakojo nenoriai ėmęsis užsakymo įrengti tualetus Plungės kultūros centre. Vyras neslėpė, kad net valstybės užsakymai, prasidėjus krizei, negarantavo apmokėjimo, jis turėjęs karčios patirties ir su uostamiesčio savivaldybės užsakymais.

Jaučiasi tapęs auka

A.Rimiškis tikino tapęs aplinkybių ir sunkmečio auka. Pasak jo, Lietuvoje kone kas antras žmogus dabar panašiai yra skolingas todėl, kad jam nesumokėjo skolininkai. Ketvirtadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas pripažino A.Rimiškį kaltu apgaule vengus sumokėti už darbus per 50 tūkst. litų.

Jam skirta bausmė – 30 valandų dirbti be atlygio sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais priežiūros reikalaujančiais asmenimis.

Įstatyme nėra konkretizuota, kokius darbus nurodytose įstaigose nubaustasis turi atlikti. Jeigu ligoniams ir seneliams labiau tiks ne slauga, o A.Rimiškio atliekamos dainos, atlikėjas gali 30 valandų dainuoti.

Taikos sutarties nenorėjo

Ieškovo civilinis ieškinys, kurį sudaro ne tik nesumokėti pinigai, bet ir priskaičiuoti delspinigiai, patenkintas. Tad A.Rimiškis turės sumokėti per 64 tūkst. litų. Dar iki baudžiamojo proceso pradžios A.Rimiškis galėjo su bendrove, kuriai skolingas, sudaryti taikos sutartį, susitarti per kelerius metus grąžinti skolą, tada garsenybė nebūtų buvęs teisiamas.

Tačiau su siūloma taikos sutartimi jis nesutiko, nes asmeniškai prisiimti bendrovės skolos nenorėjo.

Apkaltinamąjį nuosprendį A.Rimiškis sutiko ramiai, bet neabejodamas sakė, kad sprendimą būtinai skųs. Tam jis turi 20 dienų.

2009 metais civilinėje byloje už akių iš A.Rimiškio vadovautos bendrovės „Klaipėdos statybų kompanijai“ buvo priteista 53 tūkst. litų suma. Tačiau atlikėjo bendrovė bankrutavo, todėl atlygio negavusi įmonė prisiteisė kur kas didesnę sumą iš jos vadovo.