„Vairuotojas buvo stipriai neblaivus – jam net sunkiai sekėsi vaikščioti“, – trečiadienį Vilniaus miesto pirmajame apylinkės teisme, kuris tęsė G. Janušui iškeltos administracinės bylos nagrinėjimą, sakė vienas policijos pareigūnas.

Per atranką Eurovizijos dainų konkurse išgarsėjusiam 45 metų G. Janušui policija surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą dėl eismo įvykio padarymo neblaiviam – spalio 11-ąją apie 19.20 val. G. Janušo vairuojamas automobilis „Renault Megane Scenic“ sostinės Kalvarijų gatvėje, prie sankryžos su Konstitucijos prospektu, atsitrenkė į automobilį „Volkswagen Polo“.

Eismo įvykis įvyko, kai G. Janušo vairuojama mašina sustojo prie šviesoforo ir dėl neaiškių priežasčių ėmė riedėti atgal, kol atsitrenkė į kitą automobilį. Per eismo įvykį buvo apgadinti abiejų automobilių bamperiai.

Praėjus valandai po eismo įvykio G. Janušui buvo nustatytas sunkus girtumas - 2,19 prom. alkoholio. Atlikėjas teisinosi, kad tą vakarą buvo pakviestas paminėti liepą mirusio kompozitoriaus Rimvydo Žigaičio gimtadienį, per kurį ir išgėrė kelias taureles degtinės.

Administracinę bylą nagrinėjanti teisėja Irma Randakevičienė kreipėsi į policiją ir prašė pateikti filmuotą medžiagą – vietoje, kurioje įvyko eismo įvykis, policija yra įrengusi kameras. Tačiau paaiškėjo, kad policija įrašus saugo tik 14 dienų, todėl jis jau ištrintas.

Trečiadienį teisme parodymus davė ne tik eismo įvykį įforminę, bet ir G. Janušą alkotesteriu tikrinę policijos pareigūnai. Paaiškėjo, kad atlikėjas iš eismo įvykio vietos buvo išvežtas į Giraitės gatvėje esantį Kelių policijos pastatą, nors G. Janušas tai kategoriškai neigė. „Jie mane patikrino alkotesteriu automobilyje“, - savo versiją dėstė administracinėn atsakomybėn patrauktas G. Janušas.

Tuo tarpu per eismo įvykį nukentėjęs Vilniaus rajono gyventojas Vladislavas T. teisme prisiminė, kad vos iš automobilio išlipęs G. Janušas ėmė siūlyti pinigus. „Jis sakė, kad čia nieko neatsitiko, jokios avarijos nebuvo, - teisme kalbėjo Vladislavas T. – Kai paskambinau policijai, jis pasiūlė 500 litų, paskui – 2 000 Lt, bet aš jam pasakiau, kad sumokė 10 000 Lt ir važiuok – norėjau net milijoną pasakyti, kad jam dingtų noras“.

Nukentėjusysis sakė, kad G. Janušas buvo neblaivus – nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas.

Teisme taip pat paaiškėjo, kad policijos pareigūnas suklydo surašydamas administracinio teisės pažeidimo protokolą, todėl G. Janušo advokatas prašo bylą grąžinti policijai. Teismas savo verdiktą žada paskelbti ketvirtadienį.

Už padarytą pažeidimą G. Janušui gresia bauda nuo 4 iki 5 tūkst. Lt su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų.