„Man „A-ha“ - mokyklos laikų sentimentų grupė. Juk tada ir tebuvo jie, „Depeche Mode“, „Duran Duran“... Klausiausi „A-ha“ koncerto su dideliu malonumu, o po jo nuėjau į užkulisius pasiimti daiktų. Tada netyčia ir pataikiau į trumputį susitikimą su grupės nariais“, - pasakojo J.Statkevičius.

Grupės vokalistas Mortenas Harketas, pamatęs užkulisiuose laukiančią grupelę lietuvių gerbėjų, pasakė apsaugai leisti juos artyn. Gerbėjai turėjo beveik visus „A-ha“ išleistus albumus ir muzikantai juos kantriai pasirašė.

„Mes maloniai ir mandagiai šnektelėjome, padėkojome jiems už gražų koncertą ir nusifotografavome“, - sakė tarp gerbėjų atsitiktinai atsidūręs Juozas.

„A-ha“ nariai nė neįtarė, kad kalbasi su garsiausiu Lietuvos dizaineriu, kuris tik prieš mažiau nei savaitę pristatė savo naujausią kolekciją. Ir jos kulminacijos dalimi tapo būtent „A-ha“ daina „Hunting High or Low“.

Jai skambant ant podiumo pasirodė J.Statkevičiaus nuotaka. „Tai viena gražiausių dainų pasaulyje. Tiesa, tai, kad ji skambėjo kolekcijos finale, nieko bendro neturi su „A-ha“ atsisveikinimo koncertu. Kai parinkau šią dainą finalui, net neįtariau, kad po keturių dienų jau stebėsiu paskutinį jų koncertą Vilniuje ir dar atsirasiu tinkamu laiku ten, kur muzikantų susitikimas su gerbėjais“, - mistiniu sutapimu negalėjo atsistebėti dizaineris.

Mortenas Harketas ir Juozas Statkevičius su gerbėjais
Foto: Asmeninio archyvo nuotr.