„Čia joks ne jubiliejus, didelio šventimo nebuvo - gimtadienį ramiai paminėjome namuose. Sulaukiau sesers su vyru, geriausia draugė, gyvenanti Londone, taip pat ištaikė atvykti į šventę. Viena duktė šiuo metu dirba Kretoje, o jaunesnioji turėjo kitą šventimą su bendradarbiais, tai tik ryte mane pasveikino ir pabėgo. Ką ji čia veiktų su senimu, - juokėsi aktorė. – Taip pat ir vyras – pasveikino ryte ir išdūmė filmuoti“.

Visuomet spindinti ir jaunatviška Gražina pasakojo, jog įdomiausių dovanų ji sulaukia ne iš savo vyro, o iš draugų: „Dovanėlių gavau įvairių – visuomet smagu jas gauti. Viena iš originalesnių dovanų – aviečių medus. Gavau brangios kosmetikos, išskirtinį papuošalą, tačiau mano vyrams – sutuoktiniui ir broliui, fantazija baigiasi, kai reikia pradėti galvoti, ką dovanoti. Jie mano, kad geriausiai tinka finansinė išraiška, o aš jau nusipirksiu ką noriu. Nepatogu barti juos už tai, ką dabar darysi“.

Prieš porą metų gražų jubiliejų minėjusi aktorė iškėlė tikrą puotą „Skalvijos“ kino centre: „Vienintelis kartas, kuomet savo gimtadienį dariau tokį visuomeninį buvo 55–asis jubiliejus, kurį švenčiau „Skalvijos“ kino teatre. Nežinau, ar dar kada ryžčiausi tai pakartoti. Negaliu sakyti, kad likau nepatenkinta, tačiau vėžiai paprastai mėgsta švęsti kamerinėje aplinkoje, šeimos ir artimiausių draugų kompanijoje. Pompastikos man nereikia, tačiau šią apvalią datą spontaniškai nusprendžiau atšvęsti iškilmingiau. Rėmėjų nereikėjo ieškoti, jie patys pasisiūlė. Buvo gražus, oficialus vakaras“.

Vasaros viduryje gimusi moteris prisipažino, jog smagiausi gimtadienių šventimai – šiltuosiuose kraštuose: „Kelerius metus iš eilės gimtadienius teko švęsti užsienyje – Graikijoje, Italijoje, Kroatijoje. Man labai patinka toks variantas, kadangi nereikia nieko ruoštis. Kurioje šalyje gimtadienis užklumpa, tos šalies vyno ir paragauji. Tai pats geriausias šventimas, jei tik galėčiau, visuomet taip ir daryčiau. Šiemet neišėjo išvykti – teko atidirbti. Pasiruošimas reikalauja ir laiko, ir kūrybinės kulinarinės išmonės. Turiu savo firminį daržovių patiekalą, kurį visi labai giria. Tai ypatingas troškinys, kurį pagardinu įvairiausiais prieskoniais, parsivežtais iš šiltųjų kraštų. Vakar padariau pilną puodą, o šiandien jau nė kvapo nebeliko“.