Daugelis atostogavo ne visai taip, kaip buvo svajoję dar žiemą sudarydami atostogų grafikus. Kaip atostogas leidžia tie, kurių planų, regis, nevaržo prisirišimas prie namų ar sumos, kurias gali išleisti?

Trokšta egzotikos ir daug adrenalino

Arūnas Bartusevičius, vienas didžiausių “Sonex Technologies” įmonių grupės akcininkų ir jos įkūrėjas pasižymi aistra ne tik verslui, bet ir sportui bei kelionėms.

“Atostogauju kur nors toli, nes noriu daug egzotikos ir daug adrenalino. Šiais metais atostogavau tris savaites. Balandį keliavau aplink pasaulį: Vilnius, Amsterdamas, Los Andželas, Havajai, Maršalų salos. Savaitę nardžiau Bikini atole. Paskui - Malaizija, Japonija, vėl Amsterdamas ir Vilnius”, - sako Arūnas Bartusevičius, trylikos bendrovių įkūrėjas ir savininkas.

“Atostogoms pakanka savaitės dviejų. Trijų prireikia, jei tenka labai toli važiuoti. Savo maršrutus planuoju iš anksto. Kitais metais rengiuosi į Pietų Ameriką ir nardyti į Galapagų salyną. Vietą laive tenka užsisakyti prieš metus ar net dvejus. Pinigų egzotinėms kelionėms reikia išties daug. Pigiausios mano atostogos buvo savo namų kieme”, - pasakoja A.Bartusevičius.

Nors turtingiausiųjų Lietuvos piliečių sąraše jis užima 28-ąją vietą, sukūręs savo verslą galima sakyti “iš nieko”, šioje sąrašo pozicijoje tikriausiai neužsiliks, o kops aukštyn. Kolegos sako, kad jo siekimas būti pirmajam yra ryškus ir kryptingas. To įrodymas - liepos pabaigoje vykusiame didžiausiame ir prestižiškiausiame Baltijos šalyse automobilių sporto renginyje - “Horn Grand Prix” 1003 kilometrų lenktynėse pasiekta pergalė.

Iš Vakarų Europos - pigiau

“Atostogauju puikiai. Tris savaites visi penki praleidome Australijoje. Norėjau surengti tokią didelę kelionę, kol vaikai dar neparvedė marčių ir žentų. Tuomet nesutilptume į vieną automobilį. Septyniolika dienų po Australiją važinėjome išsinuomotu džipu”, - juokiasi puikiai nusiteikęs europarlamentaras Eugenijus Gentvilas.

Į tolimą kelionę jis susirengė su žmona Aušra ir trimis vaikais - dvidešimt vienerių metų Simonu, devyniolikmete Rūta ir septyniolikmete Rasa. Šalyje, kur saulė teka iš Šiaurės, o Pietuose - sniegynai, visi patyrė daug ilgam įsimenančių įspūdžių.

“Aplankėme Tasmanijos salą, koralinius rifus, nardėme, gėrėjomės gamta. Melburne bendravome su lietuvių bendruomene, lankiausi radijo stotyje. Tokia kelionė, žinoma, brangi, be 5 tūkstančių litų asmeniui net planuoti pradėti neverta. Didžiąją dalį kainos sudaro lėktuvo bilietai. Gerokai sutaupiau juos įsigydamas Vakarų Europoje. Jau buvau išmėginęs iš ten vykstančius pigesnius skrydžius - iš Briuselio skridome į Ispaniją ir Portugaliją. Benzinas Australijoje pigus - vidutiniškai už litrą mokėdavome apie 2,7 lito. Gyvenimas ten irgi pigesnis nei Lietuvoje”, - tikina E.Gentvilas.

Dar tris atostogų savaites europarlamentaras nutarė praleisti Lietuvoje, tačiau pliaže sako negulėsiąs nė vienos dienos. Jis jau suspėjo surengti neįprastą išvyką.

“Suorganizavau buvusių klasės draugų kelionę laivu po Nemuno deltą. Vidurinę mokyklą Radviliškio rajone, Baisogaloje, esu baigęs prieš 28-erius metus. Per tą laiką ryšių su bendraklasiais praktiškai nepalaikėme. Daug kas iš mūsiškių nebuvo susitikę nuo mokyklos baigimo laikų. Į mano kvietimą atsiliepė dvylika žmonių”, - džiaugiasi E.Gentvilas.

Keliauti vandens keliais jam neabejotinai patinka: per atostogas jis dar suskubs su draugais paplaukioti Šventosios upe ir pastovyklauti Molėtuose su partijos bičiuliais.

Dvi savaitės kursuose, kitos - namie

Kaunietė europarlamentarė Jolanta Dičkutė nenuslepia apgailestavimo, kad intensyvioms atostogoms laiko neturi jos vyras Mindaugas. Savu verslu užsiėmęs vyras su šeima net žmonos atostogų metu praleidžia tik savaitgalius. Jis dirba Vilniuje, o Jolanta su sūneliu dabar apsistojusi savo tėvų namuose Kaune.

Moteris guodžiasi tuo, kad į dideles keliones leistis vis tiek negalėtų, nes jų sūnelis Matas dar labai mažas. Tačiau keliauti su vos vienų metukų žmogučiu ji jau pamėgino.

“Europarlamentas suteikia savo nariams galimybę mokytis kalbų kursuose ir juos apmoka. Mokausi prancūzų kalbos, todėl pasinaudojau galimybe jos įgūdžius patobulinti intensyviuose kursuose. Jie turėjo vykti dvi savaites Pietų Prancūzijoje, tenykštės Rivjeros kurorte Antibuose. Pasiėmiau į šią kelionę Matą ir savo mamą. Kol aš iki vėlyvos popietės mokydavausi, jie poilsiaudavo prie jūros. Vanduo ten buvo labai šiltas - net 24 laipsniai. Tad abejoju, ar po tokių maudynių ryšiuosi lįsti į šaltą Baltijos vandenį, nors tokią savaitgalio kelionę ir planuojame”, - pasakoja J.Dičkutė.

Europos parlamento narė Ona Juknevičienė, atostogaujanti nuo liepos vidurio, Lietuvoje praleido apie dvi savaites. Vakar ji jau vėl išvyko neskelbiama kryptimi.

Profesorius Vytautas Landsbergis visas savo šių metų atostogas leido Lietuvoje.

“Atostogavome savo vasarnamyje Kačerginėje, buvome ten su savo vaikais ir anūkais. Paskui su žmona ilsėjomės Šventojoje. Druskininkuose, kur vyksime po Žolinės, mes ne tik atostogausime. Ten turime įsipareigojimų - koncertuosiu, žmona bus vieno konkurso komisijoje, ketiname surengti viešų muzikos pamokų”, - pasakoja V.Landsbergis. Pastaraisiais metais atostogaudami su žmona keletą kartų lankėsi Norvegijoje, buvo Kanarų salose, bet tai buvo kvietimai aplankyti ten gyvenančius draugus, o ne poilsinės kelionės.

“Ilgesnei ir tolimesnei atostogų kelionei gal kada nors ir susikaupsime, bet tai nėra degantis troškimas, esame ir taip patenkinti. Kadaise, kai dar keliaudavau kaip turistas, man didžiausią įspūdį paliko dvi šalys - Indija ir Turkija. Ten, Egėjo jūros pakrantėje, mačiau senovės graikų miestų griuvėsius. Kada nors norėčiau pamatyti Meksiką ir Egiptą”, - sako V.Landsbergis, kurio europarlamentariškos šešių savaičių atostogos baigiasi paskutiniąją rugpjūčio dieną.

Paslaptingieji iš turtingiausiųjų dešimtuko

Turtingiausiu Lietuvos žmogumi laikomas Nerijus Numavičius šiemet atostogavo Nidoje. Koncerno “Achemos grupė” akcininkas Bronislovas Lubys šios savaitės viduryje išvyko atostogauti “labai toli”. Galima spėlioti, kad su šeima, tačiau tokios informacijos, kaip ir tikslesnio atostogų maršruto, tai žinantieji nepatikslina. Esą reikėtų to atsiklausti paties B.Lubio.

Vienas didžiausių “Senukų” akcininkų Augustinas Rakauskas taip pat ką tik išvyko atostogauti į neskelbiamą tolimą šalį ir sugrįš tik šio mėnesio pabaigoje. Atostogoms Lietuvoje jis turi namus Šventojoje. Tačiau tam, kad atsidurtų gamtos prieglobstyje, A.Rakauskui nereikia laukti atostogų - jis mėgaujasi ja nuolat gyvendamas sodyboje Prienų rajone.

“Aš šiemet dar neatostogavau, tačiau nesu itin išsiilgęs poilsio. Man darbas yra maloni ir įdomi veikla. Šią vasarą SBA koncernas turi daug svarbių projektų, kuriuose aktyviai dalyvauju ir nenoriu atsitraukti. Atostogų bent jau artimiausiu metu net neplanuoju”, - dar trečiadienį sakė Arūnas Martinkevičius. O penktadienio rytą jo jau nebuvo Lietuvoje, esą planai netikėtai pasikeitė. Jo atostogų maršrutas ir poilsio privatumas yra taip pat kruopščiai saugomi.

Pagrindiniam Ūkio banko akcininkui Vladimirui Romanovui geriausias poilsis esąs Nidoje, kur turi namą. Ten jis gali atsiduoti didžiausiam pomėgiui - rašyti eiles.

Turtingiausias Panevėžio gyventojas Gvidas Drobužas šią savaitę išvyko į kelionę automobiliu. “Važiuosime į Vokietiją. Be mano ir žmonos Gintos bei dukrų ekipažo, bus dar vienas - žmonos brolio su šeima. Maršruto gvildenimui daug laiko neskyrėme, nes jo turime mažai. Noriu nuovargį nusipurtyti, nes dabar jaučiuosi tarsi nuvarytas arklys. Važiuosime neplanuodami, sustosime ten, kur patiks, nakvosime ten, kur kelionės biudžetas leis. Keliaujame ne vieni, reikia derintis, juk negalime vieni nakvoti penkių žvaigždučių viešbutyje, o kiti - dviejų. Visi apsistosime dviejų”, - sako keturiasdešimt trejų metų panevėžietis, patenkantis į turtingiausiųjų Lietuvos piliečių dešimtuką.

“Prie viešbučių baseinų atostogauti nemėgstame, geriau atostogas leisti aktyviai. Dažnai poilsiaujame prie Baltijos, Palangoje turime įsigiję dviejų kambarių butą. Nuosavos sodybos užmiestyje neįsigijome, tačiau tokią turi įmonė. Lankomės joje kartą per metus - švenčiame žmonos gimtadienį. Kelionei į Vokietiją esame nutarę skirti pusantros savaitės. Kur kelias geresnis, galės vairuoti ir Ginta, bet per Lenkiją važiuosiu pats”, - pasakojo G.Drobužas kelionės išvakarėse.

Pasirinkimą riboja laikas

Kukliai ir tyliai gyvenantis kaunietis Adomas Balsys, pagrindinis “Lytagros” akcininkas, savo turtu tik šiek tiek atsiliekantis nuo prabangiausiais automobiliais po miestą važinėjančio verslininko Tautvydo Barščio, labiausiai mėgsta atostogauti Lietuvoje. Šiemet savaitę praleido Palangoje.

“Darbo ritmas mums neleidžia atostogauti ilgiau. Visi mūsų darbuotojai atostogas skaido į dvi dalis: dvi savaitės - vasarą, dvi - žiemą. Labai dažnai mes negalime iš anksto suplanuoti savo atostogų, nes iki paskutiniųjų dienų nežinome, kada pavyks ištrūkti. Net kaimo sodybų, kuriose ypač mėgstame ilsėtis, negalime pasirinkti - daugelyje vietos užsakomos iš anksto ir mums tenka vykti ten, kur jų būna. Tačiau komfortas ir namas nėra labai svarbu - svarbiausia yra gamta. Norisi ramybės ir protą atpalaiduoti. Išvažiavę atostogauti į užsienį, bent vieną dieną skiriame susipažinti su tos šalies žemės ūkiu. Antrąją šios vasaros atostogų savaitę atidėjome rugsėjo pabaigai, todėl skrisime į kokią nors šiltesnę šalį - Turkiją arba Graikiją”, - sako Dalia Balsienė.

Bendraturčiai, “Invaldos” akcininkai Dailius Juozapas Mišeikis ir Algirdas Bučas yra ir turtingųjų sąrašo kaimynai. Vienam teko 19-oji, kitam - 20-oji vieta.

“Mes esame “prieteliai” nuo senų laikų. Esame drauge ir atostogavę. Dalyvavau jo dukros vestuvėse JAV ir tiesiai iš jų nukakome į Majamį, kur sėdome į kruizinį laivą. Šiemet dalį atostogų praleidau Tel Avive. Lietuvoje mėgstu atostogauti Palangoje ir Molėtuose - prie ežero. Gaila, kad aptarnavimas ir buities organizavimas Lietuvoje dar labai šlubuoja”, - sako A.Bučas.