50-metis "Oskaro" laureatas penktadienį paryčiais už greičio viršijimą buvo sustabdytas Malibu, Kalifornijos valstijoje.

M.Gibsonui neišlaikius blaivumo testo, jis buvo apkaltintas automobilio vairavimu apsvaigus ir paleistas už 5 tūkst. dolerių (13,5 tūkst. litų) užstatą.

Šeštadienį M.Gibsonas pareiškė, jog visą gyvenimą nuo pilnametystės kovojo su alkoholizmu ir jam gėda, kad taip "siaubingai suklupo" ir "netinkamai elgėsi".

Jis sakė jau ėmęsis žingsnių grįžti prie sveiko gyvenimo būdo.

"Mane suėmęs pareigūnas tiesiog atliko savo darbą, ir man pasisekė, kad buvau sulaikytas pirma nei galėjau kam nors pakenkti", - aiškino aktorius.

Atstovo paskelbtame pareiškime M.Gibsonas pridūrė elgęsis kaip žmogus, kuris visiškai nebegali savęs kontroliuoti, ir po arešto prikalbėjęs "niekingų dalykų", kurie neatspindi tikrojo jo požiūrio.

Aktorius nepaaiškino, ką sakęs, o Los Andželo apygardos šerifo departamento atstovas atsisakė komentuoti M.Gibsono elgesį po arešto.

M.Gibsonas išgarsėjo 8-ojo dešimtmečio pabaigoje nusifilmavęs "Pašėlusiame Makse" („Mad Max“) ir vaidino tokiuose populiariuose filmuose kaip "Mirtinas ginklas" („Lethal Weapon“).

M.Gibsonas "Oskarą" pelnė 1995 metais už geriausią režisūrą, pastatęs filmą "Narsioji širdis" („Braveheart“), kuriame suvaidino XIII amžiaus škotų sukilėlių vadą Williamą Wallace'ą. Ši juosta buvo nominuota 10-yje kategorijų ir iš viso gavo penkis "Oskarus", tarp jų - geriausio filmo "Oskarą".

2004 metais už savo pinigus jis pastatė "Kristaus kančią" („Passion Of The Christ“), kurią vienas Amerikos žurnalas pavadino labiausiai ginčijama visų laikų kino juosta. Ši juosta, kurios neparėmė jokia Holivudo studija, tapo tikru hitu ir visame pasaulyje uždirbo daugiau kaip 611 mln. JAV dolerių (1,6 mlrd. litų).

M.Gibsonas, kuris yra uolus katalikas, šiame filme, kur visi aktoriai kalbėjo aramėjų ir lotynų kalbomis, pabandė pavaizduoti paskutiniąsias 12 Kristaus gyvenimo valandų.

Jo naujojo filmo "Apocalypto" veiksmas vyksta Centrinėje Amerikoje prieš 3 tūkst. metų, o personažai kalba majų kalba. Juostos pavadinimui pasirinktas graikiškas žodis "apocalypto" į lietuvių kalbą apytikriai verstinas kaip "nauja pradžia" ar "atidengimas".