Visi keturi „Il Senso“ atlikėjai yra ne tik ilgamečiai scenos partneriai, bet ir draugai gyvenime: Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Laimonas Bendaravičius bei Kasparas Damulis. „Eurovizijos“ atrankai skirtą kūrinį (tekstą ir muziką) kolektyvui parašė vienas geriausių ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio tenorų Merūnas Vitulskis.

„Tikrai neturėjome kažkokio tikslo būtinai patekti į finalą. Svarbiausia mums buvo sudalyvauti, profesionaliai atlikti Merūno mums parašytą dainą „Sparnai“ ir skleisti muzikos grožį klausytojams. Esame labai dėkingi visiems žiūrovams už tokį didelį palaikymą. Ačiū komisijai, kuri taip pat nepagailėjo gražių žodžių mūsų grupei. Esame labai laimingi“, – prieš konkurso finalą džiugia nata kalbėjo kolektyvas.

Ketveriukė prisipažino, jog, kaip ir visa Lietuva, jie visada itin mėgdavę šį dainų konkursą. Dainininkams būdavę smagu stebėti jį nuo sofos per televizorių, rinkti savo favoritus, spėlioti kas pateks į finalą, tačiau šiais metais nusprendė, kad jau pats laikas ir patiems jame išbandyti savo jėgas. Apsispręsti grupei „Il Senso“ padėjo ir sulauktas netikėtas pasiūlymas iš jų draugo, Lietuvoje ir pasaulyje žinomo tenoro Merūno Vitulskio, kuris patikėjo jais ir padovanojo savo vieną naujausių kūrinių „Sparnai“, nunešusių grupę iki pat finalo.

„Kiekvienas iš jų yra tikri muzikantai, scenos profesionalai. mylintys pamatinę muziką, kuri jaudina ir verčia susimąstyti. Tai – tikrai ne vienos dienos dainininkai, tai – muzikantai, tęsiantys vokalo tradicijas, drauge ir atskirai po vieną, garsių vokalo mokytojų mokiniai. Ir taip jie konkurse kontrastingi, lyginant su visais kitais konkursantais. Tai yra labai gerai! Kas myli melodiją balsuos už juos, už muziką“, – įsitikinęs M. Vitulskis, scenos bičiuliams padovanojęs savo kūrinį.

Tiesa, tai – pirmasis M. Vitulskio autorinis kūrinys, dalyvaujantis „Eurovizijos“ atrankoje. Kaip sakė Merūnas, ši jo daina gimė prieš pusmetį, įtakota karo Ukrainoje. Kadangi dainininkui ši tema labai aktuali, kaip ir kiekvienam mylinčiam savo šalį, žinančiam kas yra laisvė, namai, artimieji ir amžinosios vertybės, Lietuvos piliečiui.

Merūnas, paklaustas, ar neturėjo minčių drauge su „Il Senso“ sudalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje šypsodamasis atsakė: „Ne, tokia mintis nebuvo kilusi. Tačiau ateityje neatmetu galimybės dalyvauti šiame konkurse ne tik kaip kūrinio autorius, bet ir kaip solistas.“

Kaip sako „Il Senso“ nariai, nebuvo, kad kas atkalbinėtų juos dalyvauti šiame, itin pasaulyje populiariame konkurse, atvirkščiai – jie sulaukė didelio palaikymo iš artimųjų bei savo gerbėjų. „Tačiau didžiausia kova vyko pačiuose mumyse. Neslėpsime abejonių buvo, nes suvokėme, kad tai – kaip olimpinės žaidynės, kuriose tu atstovauji ne save, o savo šalį. Nors visi turime nemažai sceninės, tiek televizinės patirties, pirmasis pasirodymas „Eurovizijos“ atrankoje buvo kupinas jaudulio, tačiau su tokiu dideliu žiūrovų palaikymu, įgavome pasitikėjimo žengti pirmyn iki pat finalo“, – sakė jaunieji operos solistai.

„Mūsų, kaip operos solistų pranašumas, yra tai, kad mes esame keturiese. Esame
stiprūs atskirai po vieną, o kai susijungiame – esame tikrai didelė jėga! Mums gera dainuoti kartu, nes tikime daina „Sparnai“, – pakiliai sako dainininkai, kuriems yra svarbus klausytojas, taip, kaip jie atrodo scenoje ir kaip dainuoja. Jiems svarbios visos detalės. „Esame profesionalai, todėl tai ir yra mūsų pranašumas. Neleidžiame sau dainuoti bet kaip. Negali būti net kalbos apie „dainavimų pro šalį“, – tvirtai sako „Il Senso“. Nors lietuviškoje „Eurovizijos“ scenoje ganėtinai retai sutinkami operos solistai, užsienyje vykstančiose šio konkurso atrankose, tai tikrai nėra retenybė. Pasak kolektyvo, reikia visokių muzikos žanrų, klausytojas tikrai išsirinks, kas jam patinka labiausiai.

Solistai norėjo konkursinį kūrinį atlikti tik lietuvių kalba, nes tai, pasak grupės narių, yra mūsų identitetas, kuris šiais neramiais laikais – itin svarbus kiekvienai laisvai šaliai. „Mums visiems iš istorijos gerai žinoma, kaip buvo bandoma lietuvių kalbą išnaikinti ir tuo pačiu mūsų tautą. Dėka protėvių, kurie guldė galvas už mūsų kalbą, tėvynę, mes šiandien galime gyventi laisvi. Štai kodėl net nelieka jokių abejonių savo kūrinį atlikti būtent gimtąja kalba. Norime, kad kuo daugiau žmonių pasaulyje ją išgirstų“, – sako atlikėjai.

Grpėje „Il Senso“ – keturi nariai: ar nekyla kūrybinių barnių, ruošiantis pasirodymams, įrašinėjant studijoje, repetuojant? Galbūt grupėje yra savotiškas taikdarys? „Žinoma, kad visko būna. Esame it šeima, tad visuomet būna mažų konfliktų, tačiau tai veda į priekį, tobulėjimo link.
Kiekviename etape taikdarys yra skirtingas grupės narys, juk visi esame meniškos ir jautrios asmenybės, tad kiekvienas iškilęs klausimas yra opus. Tačiau turime pasidžiaugti, kad gebame reikiamu momentu profesionaliai pažiūrėti į situaciją ir eiti bendro tikslo link visi drauge“, – neslepia bendraminčiai.

Kolektyvo nariai nenorėtų išskirti vieno iš jų tarpo ir kaip grupės lyderio: „Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kiekvienas iš mūsų pirmiausia esame operos solistas, būtent dėl šios priežasties visi esame lygiaverčiai lyderiai vienas kitam. Ir vis dėlto, mūsų grupė ypatinga tuo, jog susikūrėme vedami bendro noro ir tikslo – nepasiduoti ir skleisti muzikos grožį bei prasmę.“

Grupė buvo įkurta sudėtingu karantino laikotarpiu, kuomet visas kultūrinis gyvenimas tarsi buvo sustingęs, keturiems dainininkams norėjosi eiti į priekį ir nenuleisti rankų: kurti, dainuoti ir toliau realizuoti save muzikoje. Skaitytojams siūlome plačiau susipažinti su visais keturiais grupės nariais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją