„Degtukas“ yra puikiai subalansuotas karštajam sezonui, net jei pati daina buvo sukurta žiemą. „Ją parašėme kartu su Vitalijumi Puzyriovu-Vaiper ir Benu Kukeniu, būdami kūrybinėje stovykloje. Tai buvo visiškai gūdus žiemos vakaras Palūšėje. Už lango matėme romantišką pušų ir didžiausių sniego pūsnų peizažą. Bet nuotaikomis ir jausmais persikėlėme į vasarą. Kai karšta ir norisi atsipalaiduoti. Kai populiariausias maršrutas – Vilnius-Palanga/Nida – Vilnius“, – pasakoja Monika.

Ryškus kontrastas už lango trijulei pakišo mintį, kad ši daina ir bus kaip degtukas: jos klausantis lengva užsidegti noru šokti, susikurti gerą nuotaiką. „Ji savaime uždega orą, uždega meilę, sukuria vasarišką atmosferą, belieka atsipalaiduoti ir mėgautis. Manau, kad parašėme geriausią mano vasarišką dainą“, – sako M. Linkytė.

Vitalijui kilo mintis „Degtuko“ vaizdo klipe pakartoti šokių maratonus, kurie buvo beprotiškai populiarūs 1990-2000 metų periodu. „Papasakojau idėją Benui Šarkai ir labai greitai susidėliojome visą planą, kaip tai įgyvendinti“, – kalba atlikėja.

Įsijausti į anų dienų nuotaiką padėjo ir pasirinktą laikmetį atitikę drabužiai, šukuosenos bei aksesuarai. Filmavimas vyko „Naktinio Vilniaus avilio“ patalpose, DJ Vaiper stojo prie pulto, o smagiai nusiteikusi kompanija šoko ir kvailiojo kaip per geriausią vasaros vakarėlį.

„Visi, dalyvavę klipo filmavime, tikrai patvirtins, kad dainos „Degtukas“ pavadinimas ir tą dieną turėjo prasmę. Šokti buvo beprotiškai karšta: lauke oro temperatūra mušė rekordus, o mes net langų negalėjome atsiverti, kol nesutemo. Bet šokome tikrai iš širdies, kitą dieną jaučiausi kaip po geros treniruotės sporto klube“, – juokiasi Monika.

Monika Linkytė – „Degtukas“:

Netrukus „Degtukas” gyvai suskambės M. Linkytės vasaros koncertuose. Artimiausias – birželio 30-ąją VDU Kauno botanikos sode. Liepos 14-ąją atlikėja užkurs ugningą vakarėlį Palangos OLDMAN parke, o liepos 27 d. Vilniaus VU kiemelyje surengs romantišką vakarą su styginių kvintetu. Taip pat Monika Linkytė šią vasarą ruošia karštus pasirodymus didžiuosiuose Lietuvos muzikos festivaliuose „Galapagai” ir „Granatos Live”.