Vos prasidėjus renginiui Ukrainos atlikėja Ruslana sugiedojo Ukrainos himną – netrukus ji su žiūrovais pasisveikino ir lietuvių kalba.

Renginio eigoje buvo tiesiogiai jungiamasi su Mariupolyje esančiu kariu. Atlikėja Ruslana ukrainiečių kalba bendravo su už šalį kovojančiu kariškiu. Tuo metu visi Žalgirio arenoje esantys žiūrovai atsistojo – taip pagerbė visus kovojančius už karo purtomą Ukrainą.

Žodžius penktadienio vakarą vykstančiame renginyje specialiai į areną susirinkusiems žiūrovams skyrė Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska.

„7000 neabejingų žmonių ištiesė pagalbos ranką Ukrainai. Noriu asmeniškai padėkoti kiekvienai ir kiekvienam iš jūsų, ir paspausti jums ranką savo tautiečių vardu. Ši muzika, kuri skambės šiandien, per sienas ir mūšio laukus pasieks kiekvieną, kas stokoja įkvėpimo ir palaikymo. Kiekviena nata pavirs stiprybe, viltimi ir kažkieno šypsena, čia pas mus, Ukrainoje. Kareivis priešakinėje linijoje, jau tris mėnesius duodantis atkirtį žudikui, gydytojas operacinėje, gelbėjantis sužeistuosius, savanoris, maitinantis žmones bombarduotuose, tačiau nepalaužtuose miesteliuose ir kamuose, kiekvienas iš jų šios dienos renginio dėka gaus kažką gyvybiškai svarbaus. Visa tai padarėte jūs ir, žinoma, gerbiami šio koncerto dalyviai ir organizatoriai.

Neseniai aš panašiai kreipiausi ir į ukrainietes, kurias karas atvedė į Lietuvą. Šios moterys ilgai ir nelengvai keliavo, kol čia atvyko, dažnai rizikuodamos savimi ir ištraukdamos iš ugnies artimuosius. Jos paliko visą savo ankstesnį gyvenimą dėl taikaus dangaus savo vaikams. Žinote, ką aš joms sakiau? Kad džiaugiuosi, kad jos yra būtent Lietuvoje, nes esu tikra, kad čia jos ras ne tik prieglobstį, bet ir kažką daugiau. O šiandien esu tikra – jų sužeistose sielose vėl skambės muzika. Ir tai bus pergalės muzika. Su didele pagarba kiekvienam ir kiekvienai iš jūsų“, – Olenos Zelenskos žodžius arenoje įgarsino Inga Valinskienė.

Akimirkas iš paramos koncerto galite pamatyti fotogalerijoje:

Padėti – mūsų pilietinė pareiga

Dar prieš koncertą operos solistas Merūnas Vitulskis tikino, padėti mūsų kaimynams – broliams ir sesėms iš Ukrainos – yra pilietinė pareiga.

„Neįsivaizduoju, kaip galėtų būti kitaip. Tai turėtų būti kiekvieno piliečio pareiga, nes čia nėra mano, tavo ar kito žmogaus karas. Čia yra mūsų visų, visos Europos karas“, – sakė Merūnas.

Dainininkas teigė negalintis įsivaizduoti, kokį siaubą tenka išgyventi ukrainiečiams, ir meldžiantis, kad to nereikėtų patirti mūsų šalies gyventojams.

„Turime būti labai stiprūs ramsčiai, tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Kai kurie iš tų žmonių su ginklu kovoje stovi pirmą kartą gyvenime. Niekas nenorėtų tokios patirties“, – tvirtino operos solistas.

Žinomi šalies atlikėjai Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas ir kiti grupės „LT United“ nariai koncerto metu legendinę Eurovizijos dainą skiria Ukrainai, drąsiai dainuodami – „You Are The Winners, Ukraina“.

Pasak A. Mamontovo, palaikyti Ukrainą yra kiekvieno žmogaus apsisprendimas, ir jis šiuo metu yra labai paprastas: „už“ arba „prieš“.

A. Mamontovas palaiko organizatorių tikslą visas koncerto lėšas skirti būtent nukentėjusių Ukrainos karių ir kovotojų reabilitacijai Lietuvoje.

„Ukrainai ir jos žmonėms, o ypač kariams, dabar reikalinga pagalba. Jie kovoja ne tik už savo, bet ir už mūsų visų laisvę ir saugumą.“

Atlikėjo vaidmuo karo akivaizdoje

Muzikantas, dailininkas, televizijos projektų ir laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas atkleidė, kokia karo akivaizdoje yra atlikėjų bei kūrėjų pozicija: „Gali atrodyti, kad dainos yra be prasmės, o kūryba neatneš jokių vaisių, nes praktiškai mūsų kaimynystėje žūsta žmonės, kenčia vaikai, griūna pasaulis ir tamsa užgožia šviesą. Bet po to supranti, kad kiekviename kare ir kovoje, muzika žmonėms išlieka be galo svarbi. Ji palaiko sunkiomis akimirkomis, įkvepia geriems darbams ir ryžtingai kovai. Todėl mūsų pareiga – įkvėpti žmones nepamiršti to, kas vyksta, nepriprasti prie karo naujienų tarsi prie orų prognozės. Negalime prarasti jautrumo ir mikrofonais turime suteikti įkvėpimo kovai ir pergalei“, – nelikti abejingais kvietė Samas.

Prie paramos koncerto prisijungė keturios Ukrainos scenos žvaigždės: Ruslana, Tina Karol, NK-Nastya Kamenskich, Nadya Dorofeeva ir būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų.

Koncerte dalyvauja Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Merūnas Vitulskis, Liepa Mondeikaitė ir Alana Šport, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu, Inga Valinskienė, G&G Sindikatas, Saulius Urbonavičius-Samas, „Violin beats“, Rositos Čivilytės ir Onos Mingės Slušnytės duetas, legendinės grupės „LT United“ bei „Hiperbolė“, šokių studijos „Infinitum“ šokėjai ir kt.

Koncertą organizuoja tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos – ROTARY ir LIONS – vienijančios beveik 3000 narių. Kartu šios tarptautinės organizacijos suteikė paramos Ukrainai daugiau kaip už 1 000 000 eurų.