Naujausiame albume „The Bridge“, kuris bus išleistas lapkričio 19 d., Stingas toliau demonstruoja dainų kūrimo meistriškumą. Albumas, sukurtas ir įrašytas pasaulinės pandemijos metais, atkreipia dėmesį į asmeninius praradimus, išsiskyrimą, sutrikimus, uždarymą ir nepaprastą socialinę bei politinę sumaištį. Eklektiškame albume persipina įvairūs muzikos žanrai: rokenrolas, džiazas, klasikinė muzika, folkas ir pop-rokas. Pastarasis labiausiai girdimas albumą pradedančioje dainoje „Rushing Water“, o daina „If It's Love“ išsiskiria nauju indie pop skambesiu. Daugiau apie albumą: http://thebridge.sting.com.

Neseniai Stingas pradėjo rengti savaitines internetinės televizijos serijas „On the Bridge“, kur leido gerbėjams iš arti pažvelgti į muzikanto kasdienybę ruošiantis išleisti naują albumą „The Bridge“. Kiekvieną antradienį 15 val. Lietuvos laiku oficialioje muzikanto svetainėje Sting.com pristatomas naujas epizodas, kurį pirmąsias 24 val. gali matyti atlikėjo gerbėjų klubo nariai.

Koncertinių gastrolių metu Stingą lydės roko grupė, kurioje gros Dominicas Milleris (gitara), Joshas Freese'as (mušamieji), Rufusas Milleris (gitara), Kevonas Websteris (klavišiniai), Shane'as Sageris (lūpinė armonikėlė) ir Melissa Musique su Gene'u Noble'u (pritariamasis vokalas).

Visuose naujai paskelbtuose koncertuose Stingo pasirodymus pradės išskirtinis svečias Joe Sumneris.

Kompozitorius, dainų autorius ir dainininkas, aktorius, rašytojas ir aktyvistas Stingas gimė Newcastle‘o mieste Anglijoje. 1977 m. jis persikėlė gyventi į Londoną, kur su Stewartu Copelandu ir Andy Summersu subūrė grupę „The Police“. Viena populiariausių pop-roko muzikos grupių pasaulyje išleido penkis studijinius albumus, pelnė šešis „Grammy“, du „BRITs“ apdovanojimus ir 2003 m. buvo įtraukta į „Rock‘n‘roll šlovės muziejų“.

Pradėjęs solo karjerą, Stingas tapo vienu geriausių mūsų dienų muzikantų ir atlikėjų planetoje. Jo solinė kūryba yra įvertinta vienuolika „Grammy“, dviem „BRITs“, „Auksinio gaublio“, „Emmy“ apdovanojimais. Stingas taip pat buvo keturis kartus pristatytas „Oscar“ ir kartą nominuotas „Tony“ apdovanojimams. Muzikantui prestižinį „Century“ apdovanojimą įteikė muzikos biblija vadinamas žurnalas „Billboard“, o 2004 m. „MusiCares“ ceremonijoje Stingas buvo paskelbtas „Metų persona“. 2003 m. Kalarienė Elžbieta II-oji už nuopelnus muzikai Stingui įteikė Britanijos Imperijos ordino komandoro (CBE) apdovanojimą.

Sting – „Fields Of Gold“: https://www.youtube.com/watch?v=KLVq0IAzh1A
Embedded:

Stingui, kuris yra „Dainų autorių šlovės muziejaus“ narys, 2014 m. buvo įteiktas aukščiausias ir labiausiai prestižinis kultūros srities apdovanojimas Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Kenedžio centro“ apdovanojimas. 2017 m. Stingui buvo įteikta garbinga „The Polar Music Prize“ premija. Atlikėjui ypatingą Muzikos garbės daktaro laipsnį suteikė garsūs universitetai: „University of Northumbria“ (1992 m.), „Berklee College of Music“ (1994 m.), „University of Newcastle upon Tyne“ (2006 m.) ir „Brown University“ (2018 m.), kuris tai padarė jubiliejinės 250-ųjų metų atidarymo ceremonijos metu.

Per visą įspūdingą savo muzikinę karjerą Stingas, kaip solo atlikėjas ir grupės „The Police“ narys, pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų.

Po kritikų puikiai įvertinto albumo „57th & 9th“, kuris buvo pirmas atlikėjo roko ir pop dainų darbas per pastaruosius dešimt metų, Stingas su reggae muzikos ikona Shaggy išleido bendrą albumą „44/876“. Jamaikos ritmais persmelktas įrašas tik ką buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui „Best Reggae Album“ kategorijoje. Albumas, kurio pavadinime neatsitiktinai atsidūrė Shaggy ir Stingo gimtųjų šalių kodai, alsuoja abiejų muzikantų meile Jamaikai: Shaggy gimtinei ir salai, kurioje Stingas sukūrė nemažai klasikinių dainų, tokių kaip „The Police“ hitas „Every Breath You Take“.

2019 m. atlikėjų teises atstovaujanti organizacija „Broadcast Music Inc.“ („BMI“) paskelbė, kad Stingo ir grupės „The Police“ hitas „Every Breath You Take“ oficialiai tapo dažniausiai per radiją transliuota daina pasaulyje. Daugiau nei 15 mln. kartų per radiją transliuota daina „Every Breath You Take“ tai pat yra ir prestižiniame „Milijardo klube“, į kurį patenka daugiau nei 1 milijardą kartų „Spotify“ platformoje perklausytos dainos.

Tais pačiais 2019-aisiais buvo išleistas albumas „My Songs“, kuriame atsidūrė garsiausių Stingo dainų šiuolaikinės interpretacijos, Stingo pristatos to paties pavadinimo pasaulinėse gastrolėse, kurios bus atnaujintos 2022-aisiais metais. „My Songs“ yra nuotaikingas ir dinamiškas šou, kuriame pagrindinis dėmesys bus skirtas labiausiai mylimoms dainoms, kurias per savo karjerą kartu su grupe „The Police“ ir kaip solo atlikėjas parašė 17 kartų “Grammy” apdovanojimus laimėjęs Stingas.

Visada garsėjęs kaip muzikos tyrinėtojas, atrandantis novatoriškus žanrus jungiančius garsus, kitame albume „Duets“ Stingas išleido dainas, įrašytas kartu su garsiausiais muzikos atlikėjais, tarp kurių yra Mary J. Blige, Herbie Hancockas, Ericas Claptonas, Annie Lennox, Charlesas Aznavouras, Mylène Farmer, Shaggy, Melody Gardot, Gashi ir daugeliu kitų.

Stingas nusifilmavo daugiau nei 15 filmų, prodiusavo kritikų įvertintą juostą „A Guide to Recognizing Your Saints“ ir 1989 m. vaidino Brodvėjuje rodytoje operoje „The Threepenny Opera“. Naujausias jo teatro projektas yra „Tony“ apdovanojimui pristatytas miuziklas „The Last Ship“, kurį pastatyti įkvėpė prisiminimai apie laivininkyste užsiėmusią bendruomenę Walsende, Šiaurės Rytų Anglijoje, kur gimė ir užaugo pats Stingas. Šis šou, kurio muziką ir žodžius parašė Stingas, 2014-2015 m. ne tik buvo rodomas Brodvėjuje – 2018 m. miuziklas buvo pristatytas ir D. Britanijos teatruose. Be to, „Velso princesės teatre“ scenoje Toronte (Kanada) rodytame spektaklyje Stingas pats suvaidino laivų statyklos meistrą Jackie White'ą. 2020-aisias metais Stingas dar kartą vaidino „Auksinių vartų teatro“ scenoje San Franciske (JAV).

Vienas sėkmingiausių muzikantų istorijoje yra didelis žmogaus teisių gynėjas, aktyviai dalyvaujantis „Amnesty International“, „Live Aid“ ir kitų organizacijų veikloje. 1989 m. Stingas su žmona Trudie Styler įkūrė labdaros organizaciją „Rainforest Fund“. Šis fondas rūpinasi drėgnaisiais atogrąžų ir vidutinių platumų miškais bei čia gyvenančiais žmonėmis. „Rainforest Fund“ jau surengė 19 didelių koncertų, už kuriuos gautas lėšas skyrė labdarai. Šiuo metu „Rainforest Fund“ vykdo veiklą trijuose kontinentuose, daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)