„What’s Next in Music?” festivalio muzikiniai mainai pasieks net tolimąjį Taivaną: „Facebook” transliacija suteiks galimybę susipažinti su moderniomis šios šalies muzikinėmis tendencijomis, kurias pristatys partneriškas festivalis GMA („Golden Melody Awards”).

Rugsėjo 9 d., ketvirtadienį, 13.45 val. publikai pasirodys Tai-Ke roko kryptį pasirinkusi grupė „Amazing Show”. Jie pristato įvairialypį šių dienų Taivano muzikinį judėjimą, gausų ir šiurkščių, rėžiančių elementų. Atstovaudami jaunimo balsą, jie sumala savitą, europiečio ausiai net kiek egzotišką roką, interaktyvių instaliacijų meną, eksperimentinius savadarbius instrumentus ir atlieka dainas, perteikiančias jų požiūrį į vyresnes kartas.

Rugsėjo 10 d., penktadienį, 14 val. festivalio „Facebook” transliacijoje pasirodys dviejų narių alternatyvaus roko grupė iš Taivano – „Jade”. 2018 metais susiformavęs ir dėka savo sofistikuoto stiliaus bei muzikaliai stiprių asmenybių išgarsėjęs duetas vos spėjo pristatyti debiutinį albumą „Nemo” ir iškart buvo nominuotas „Geriausio naujo atlikėjo” ir „Geriausios muzikos grupės” apdovanojimams 30-uosiuose „Golden Melody Awards” apdovanojimuose.

Muzikos mainų festivalyje aktualu pažinti ne tik kitoje pasaulio pusėje muzikinį turinį kuriančius, bet ir čia pat – už sienos gyvenančius kaimynus. Todėl „Loftas Fest” teritorijoje veiksiančioje „What’s Next in Music? / Red Cat” scenoje rugsėjo 9-osios vakarą bus proga į valias pasiklausyti latvių. Juos išgirsti galėsime „Music Export Latvia” iniciatyva.

Pirmoji pasirodys Latvijos indie synth-pop grupė iš Vaidavos regiono „Kasetes”. Įsivaizduokite 9-ojo dešimtmečio popmuziką su moderniu tvistu, svajingais gitaros rifais ir sintezatoriumi, draskančiu naktį skrodžiančio jūsų automobilio stereo sistemą. Jei įsivaizduoti pavyko, jūs jau žinote, kaip skamba „Kasetes”.

2012 metais grupė susikūrė kaip brolių Rūdolfo ir Kārlio Zagorskių duetas. Po poros metų prisijungė gitaristas Oskars Tupuriņš. Nuo tada „Kasetes” išleido 4 albumus: „Ēpē” (2014), „Jaunā Kārtība” (2015), „It's Fine” (2020) ir naujausiąjį „Dialogue”, kuris buvo apdovanotas „Auksiniu mikrofonu” kaip geriausias Latvijos elektroninės muzikos 2020 metų albumas.

Vėliau ant scenos pasirodys „The Bad Tones” – iš bliuzo išsilukštenęs psichodelinio roko kvartetas, turintis ir puikių idėjų, ir neblėstančios energijos. Žurnalas „Rolling Stone” jų muziką yra pavadinęs „nuostabiai eklektiškais, energingais garsais iš Latvijos”.

„The Bad Tones” būdingos svajingos gitaros ir sudėtingos aranžuotės. Visi keturi grupės nariai nuo pat savo karjeros pradžios aktyviai reiškėsi Rygos muzikos scenoje ir grojo įvairiose grupėse, kol nesukūrė savosios „The Bad Tones”.

Kuo labiau į naktį – tuo daugiau džiazo, funko ir soulo, o taip pat – surf, klezmer, roko ir hip hopo, kartu su latviais „Very Cool People”, kurie uždega visas šokių aikšteles nuo pat 2007-ųjų.

Iš Rygos kilusi grupė yra grojusi daugybėje festivalių ir muzikos klubų nuo Estijos iki Pietų Korėjos, bendradarbiavusi su aibe kviestinių atlikėjų iš įvairių šalių. Grupė savo sąskaitoje turi 7 studijinius albumus, gerai įvertintus ir nominuotus apdovanojimams. Būsimasis 8-as albumas, kurio pavadinimas lietuviškai skambėtų kaip „50 metų įtaka + 30 metų šaunumas prilygsta 13 metų muzikos chuliganizmui” pasirodys dar šį rudenį kompaktinio disko, vinilo ir skaitmeniniu formatu.

Kaip rašo Latvijos muzikos žurnalas „Mūzikas Saule”, „grupė maišo putojantį funk, džiazo ir bliuzo kokteilį, pridėdama kitų prieskonių, žinomų tik jiems – išties cool žmonėms”.

Dar vienas festivalio svečias iš Latvijos sostinės – atlikėjas ir dainų autorius Chrisas Noah, grakščiai derinantis indie roką su patrauklia pop muzika.

Chriso Noah didysis muzikinis kelias prasidėjo nuo savarankiškai išleistų singlų „River” ir „Fall Through”, kurie sulaukė didelio dėmesio ir pagyrų už išskirtinį vokalą, tekstus ir stiprų melodijos išjautimą. Atlikėjui komplimentus žėrė įvairūs tinklaraščiai, įskaitant „Indie Air”, „AlexRainBirdMusic”, „Uranium Waves”, „Comeherefloyd”, „York Calling” ir daugelis kitų.

Nojaus singlas „You” 2017 metais tapo viena grojamiausių dainų Latvijoje, o debiutinis Chriso EP „What About Tomorrow?” buvo nominuotas Latvijos muzikos apdovanojimų geriausio debiuto kategorijoje. 2020 m. kovą Chrisas išleido EP „Distance”, nominuotą geriausio metų pop albumo kategorijoje, o lapkritį pradžiugino dar vienu EP „Distance Deluxe”, kuriame yra „This Is The Night” - iki šiol populiariausias jo kūrinys, taip pat gerbėjų mėgstama „River” versija, puikiai iliustruojanti, koks iš tiesų yra Ch. Noah.

Po latvių scenoje pasirodys svečias iš Kanados Andrew Cassara. 25-erių atlikėjas atsiveža puikų funk, disco ir pop muzikos mišinį. Įkvėptas „Maroon 5”, „The Bee Gees” ir „Jamiroquai”, Cassara šauniai sulieja skirtingų stilistikų kontūrus. Jo debiutinis albumas „Freak On Repeat” buvo išleistas 2020 metais, ir jau tais pačiais metais Cassara buvo nominuotas „Capital Music Awards” geriausio atlikėjo kategorijoje, o jo albumas atsidūrė geriausio prodiuserinio darbo ir metų albumo kategorijose. Be to, Cassara kaip headlineris sudalyvavo „Youth X” Kanados ture, surengė koncertus JAV, Pietų Korėjoje, Singapūre, Japonijoje ir Švedijoje.

Andrew dalijosi scena su tokiais žinomais atlikėjais kaip Shawnas Mendesas, Chromeo ir Lauv, ir jis toliau sėkmingai veržiasi į pasaulio muzikos sceną.

Andrew Cassara lietuviams surengs du koncertus – antrasis įvyks rugsėjo 10 d., penktadienį didžiojoje „What’s Next in Music? / Open Air” scenoje.

Po jo ten pasirodys „Strings Of Earth Orchestra”. Šis nepaprastai universalus lietuvių projektas žavi laukiniu džiazo, folko, indie, alternatyvos ir šiek tiek ska bei regio miksu, sukurtu tam, kad žmonės galėtų mėgautis.

„Strings Of Earth Orchestra” pagrindinis dainų autorius – Mantas Meškerys iki projekto kuriam laikui buvo užsidaręs nuo išorinio pasaulio ir likęs tik su savo instrumentais. Netrukus prie jo prisijungė ilgamečiai draugai Roberta ir Karolis, praturtinę kūrybinę medžiagą savo unikaliais talentais, o po kurio laiko projektas įgavo masinio kolaboravimo dvasią, kuri grupėje išliko iki šiol. Orkestro veikloje sudalyvavo galybė muzikos sąmokslininkų, kuriems patinka „Strings Of Earth” skleidžiamos bangos ir spinduliuojama atmosfera.

Nuo pat pirmojo debiuto muzikos scenoje 2017-aisiais iki dabar „Strings Of Earth Orchestra” sugrojo šimtus šou, keliaudami ir linksmindami publiką su daugiau nei 30 muzikantų iš viso pasaulio. Jų pasirodymus buvo galima pamatyti LRT televizijos eteryje, taip pat populiarioje internetinėje laidoje „Kitokie pasikalbėjimai”. Jie grojo „Galapaguose”, „Laisvės piknike”, „Sostinės dienose” ir kituose festivaliuose, sulaukė kvietimų koncertuoti Los Andžele (JAV) ir Hainane (Kinijoje). Šiais metais orkestras pasirengęs pristatyti albumą „Neverending Energy”.

„What’s Next in Music? / Open Air” scenoje rugsėjo 10 d. pasirodys ir „Elnio Rago Miškas” – grupė, supažindinanti klausytoją su specifiniu pasauliu, kuriame garsas ir tekstas veikia išvien. Trys aspektai, kurie yra grupės pavadinime, ją geriausiai ir apibūdina: elnias simbolizuoja lyrinę pusę, kuri atsiskleidžia per tekstą, ragas pabrėžia agresyviau skambančias grupės post-roko intonacijas, o miškas tampa motyvu sukurti skambesio paslaptį. Grupių dainos pasižymi sodria psichodeline atmosfera, kurią dažniau nuspalvina tamsesniais nei pasteliniais atspalviais ir melancholija.

Tiek didesniuose, tiek alternatyviuose festivaliuose savo publiką suradęs „Elnio Rago Miškas” 2019 metais išleido debiutinį albumą „Šamano Duktė”, o šiemet – ir antrąjį albumą „A Downbeat Dream”.

„What’s Next In Music?” festivalis yra ilgametis ETEP (European Talent Exchange Programme) narys, o taip pat bendradarbiauja su INES (Innovation Network of European Showcases) platforma, suteikiančia galimybes lietuviams patekti į didįjį muzikos katilą ir kartu atrasti jame kitų šalių talentus.

Todėl ir šiemet Vilniaus muzikos mainų festivalio programoje po INES ir ETEP vėliavomis koncertuos originalūs užsienio atlikėjai, tokie kaip grupė „JAVVA” iš Lenkijos, rugsėjo 10-osios vakarą pasirodysianti ant „What’s Next in Music? / Open Air” scenos.

„JAVVA” yra kumštis, kurį sudaro penki žinomi Lenkijos muzikantai, per pastaruosius du dešimtmečius įgiję patirties įvairiuose muzikos žanruose ir turintys skirtingą požiūrį į šiuolaikinį roką.

Jungiant elektroniką bei retro estetiką, įkvėptą 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių, neapdorotą punk energiją ir niūroką požiūrį, „JAVVA” muzika priartėja prie avant-roko, post-punk, afro-beat teritorijų, tačiau neužsibūna jose, išnaudodama tai tik kaip atspirties tašką tolimesniems tyrinėjimams.

Po lenkų koncertuos ir „Open Air” sceną tą vakarą uždarys INES deleguoti vokiečių indie ir triphopo atstovai [LEAK]. Jie kuria šiltą elektroninių garsų lauką, perkeliantį į pasaulį, kupiną širdį veriančių troškimų ir romantikos. Švytintys sintezatoriai, tamsūs hip hopo elementai, melancholiškas gitaros skambesys ir kinematografiški loop’ai šiek tiek primena „Massive Attack” ar „Portishead”. Debiutinis vokiečių albumas „Ghost” pasirodys dar šį lapkritį.

Tą patį rugsėjo 10-osios vakarą kitoje – „What’s Next in Music? / Red Cat” scenoje koncertuos Future Cello. Šiuo sceniniu vardu pasivadinęs Justas Kulikauskas yra trečios kartos violončelininkas virtuozas, muzikos prodiuseris, kuriantis išskirtinius populiarių dainų koverius ir originalią muziką.
Justas dirba su įvairiais menininkais, gerai žinomais Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų – Asmik Grigorian, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Jurga Šeduikytė, Petras Geniušas, Linas Adomaitis, Naujų idėjų kamerinis orkestras, vadovaujamas Gedimino Gelgoto ir kt.

Future Cello pelnė ir tarptautinį dėmesį: jo atliktą Taylor Swift dainos „Blank Space” koverį „Buzzfeed” išrinko vienu geriausių metų koverių ir pavadino jį „net geresniu už patį originalą”. J. Kulikauskas jau išleido tris violončelės muzikos albumus, trečiasis kartu buvo ir pirmas jo originalių kompozicijų albumas.

Vėliau pasirodys Rokas Kašėta – keliautojas, muzikantas ir dainų autorius, gimęs Dzūkijoje, o šiuo metu gyvenantis Vilniuje. Jo meilė gimtajai kalbai, etno šaknims, kultūrai ir muzikai susiliejo į naują kūrybinį lydynį, kurį Rokas pavadino Dzūkodelika: jis tyrinėja savo dzūkišką tarmę įvairiais muzikos žanrais.

Rugsėjo 10-osios vakarą verta pamatyti ir 2017 metais Vilniuje susikūrusį darkwave bei post-punk duetą „Paliekant Žemę”. Pagrindinis grupės tikslas – sujungti niūrias sąsajas su vizualiniu, transcendentiniu performansu ir eksperimentuoti.

Rugsėjo 10-ąją „What’s Next in Music? / Red Cat” sceną uždarys GON – elektroninės muzikos prodiuseris ir profesionalus beatboxer’is iš Vilniaus. Menininkas kuria muziką, eksperimentuodamas su žmogiškais garsais ir elektronika. Jungdamas dainavimą, vokalinę perkusiją su loop’inimo pedalais ir įvairiais efektais, atlikėjas sukuria sudėtingus, daugiasluoksnius gyvus pasirodymus.

GON demonstruoja savo įgūdžius įvairiais būdais: bendradarbiauja su kitais menininkais ir profesionaliais muzikantais, kuria muziką nebyliems filmams bei reklamoms, teatro spektakliams. Jis taip pat yra grupių „OKATA” ir „VIOLIN BEATS” narys.

Rugsėjo 11 dieną „What’s Next in Music? / Red Cat” scenoje pirmoji pasirodys prancūzė Clara Giambino – profesionali dainininkė, šokėja ir verslininkė iš Marselio.

Į Lietuvą iš Prancūzijos ji atvyko prieš 4 metus ir dalyvavo Kauno šokio teatro „Aura” veikloje. Tuomet mergina įsimylėjo Kauną, kuriame pasijuto jaukiai lyg namie. Leisdamasi į gilesnę pažintį ir artimesnius santykius su Lietuva bei jos kultūra, Clara nusprendė išbandyti naujas galimybes. Jos galvoje brendo nuosavo verslo idėja, o įvykęs susitikimas su Ilja Gun ir Justu Katauskiu iš „ROYCE band” pakurstė sprendimą Lietuvoje pradėti ir atlikėjos karjerą.

2021 m. kovą ji išleido daugeliui malonia staigmena tapusį singlą „Širdis”, įdainuotą lietuvių kalba ir leidusį mūsų šalies publikai atrasti intriguojantį bei artistišką prancūzės būdą. Muzikos mainų festivalyje Vilniuje Clara Giambino pakvies klausytojus į savo gaivų, aštroką, bet nemažiau romantišką ir nuotaikingą visatą.

Po prancūzės pasirodys Kristijonas Ribaitis, derinantis skirtingas indie roko ir elektroninio šokio dimensijas su poetišku pankišku požiūriu. Šią vasarą atlikėjas pristatė konceptualų albumą „Laimingi”, leidžiantį kartu su pagrindiniu herojumi skrosti naktinį miesto gyvenimą.

Lietuvių kalba atliekami melancholiški ir šiek tiek ironiški tekstai puikiai susilieja su skirtingų žanrų sinteze, palikdami įspūdį klausytojui.

Nostalgija vaikystės vasaroms, praleistoms priemiesčio sode, širdį raminanti, tačiau gyvybinga atmosfera, šiek tiek gyvų sintezatorių ir būgnų mašinų bei švelnus vokalas: tai galėtų apibūdinti kitą festivalio dalyvį – Luką Pilkauską.

Dreifuodamas indie vandenyne, Lukas atplukdo lo-fi ir dream roko ar net švelnios psichodelijos brizą. Jis įsikūręs Vilniuje, čia ką tik išleido ir savo debiutinį EP albumą „Sodų Dainos”, kuriame yra kūrinių apie jo paties pojūčius ir sentimentus tikrumui žmonėse ir gamtoje bei troškimą pasiekti vidinį atsipalaidavimą, vengiant varginančio chaoso.

Paskutinis rugsėjo 11-ąją „What’s Next in Music? / Red Cat” sceną išmėgins Adas Gecevičius, soliniame kelyje prisistatantis tiesiog kaip Adas. Jis – pripažintas prodiuseris ir būgnininkas, koncertavęs kartu su Alina Orlova, Jurga Šeduikyte, Petru Vyšniausku, A‘brokenleg, Petunija, „Sheep Got Waxed”. Adas – ir „Vilniaus Energijos” muzikos prodiuseris.
Su šiais kolektyvais Adas yra apšildęs Ghostpoet, „BadBadNotGood”, Kamasį Washingtoną, grojęs užsienio festivaliuose, kurių geografija driekiasi nuo Ispanijos iki Pietų Korėjos ar Taivano. Jo sukurta muzika dažnai naudojama garsau urbanistinio šokio teatro „Low Air” programose.
Greta šių darbų, Adas per trejetą metų sukaupė savos kūrybos muzikos, kurios bent dešimtadalį nusprendė išleisti. Taip gimė dinamiškas solinis albumas „Mikroritmika”, įgrotas gyvai, naudojant kontrolerius, semplerius, sintezatorius ir gyvus būgnus, o ne sukarpytas iš semplų.
Rugsėjo 11 d. „What’s Next in Music? / Open Air” sceną atidarys lietuviai „WhaleSounds” – ambient, down tempo, dream pop stilistikos grupė.

„WhaleSounds” siekia įsitraukti į pokalbį su auditorija ir kartu tyrinėti neatrastas žemes: kurti, kalbėti apie jausmus. Grupė įsitikinus, kad prisimenant paprastus dalykus – gyvenimo grožį, gamtą ir pasaulį, atrandama nauja būties gelmė. Jų kūryboje banginių garsų metafora kalba apie grožio išmintį ir gėrio sampratą, suvokiamą vandenyno gelmėse, ir apie būtinybę visa tai perduoti kitiems.

„WhaleSounds” siekia skatinti pozityvumą ir bendruomeniškumą, atpalaiduoti auditoriją ir medituoti, suteikiant galimybę susitikti su savimi ir išgirsti savo mintis, prisiminti svajones ir jų siekti.

Po atviru dangumi tą vakarą suskambės ir post-punk bei industrinės muzikos projektas „AKLI”, sukurtas tuo metu, kai žodis buvo užrakintas pandemijos. Atsiskyrimas ir vienatvė formavo muzikinių idėjų temas, kurias sukūrė ir įrašė Kristijonas Valančius. Galutinis rezultatas – 2020 m. vasarą pasirodęs 8 kūrinių albumas „Taika”.

Grupės muzika agresyvi ir kupina filosofinių apmąstymų apie savivertę, geismą ir netvarką. Rėkiantys gitaros vedamieji, maištingas vokalas, užkuriantis bosas, deformuotas būgnų skambesys, tamsūs sintezatoriaus pasažai palieka įspūdį, kaip ir kūrinių nuotaikos, varijuojančios nuo akivaizdaus cinizmo ir pykčio iki apšviečiančių nuoširdumo akimirkų.

Iš lietuvių mikrofoną perims ETEP ir INES deleguota austrė Alicia Edelweiss. Viešnia iš Vienos savo muzikinę kelionę pradėjo kaip gatvės muzikantė. Ilgainiui ji surengė solo turą ir koncertus visuose Balkanuose, Centrinėje Europoje, Portugalijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Atlikėja kolaboravo su daugybe skirtingų muzikantų, performerių ir net cirko artistų, įvardindama savo muziką kaip freak folk ir art pop. Dainose ji pasakoja asmenines istorijas, įsuktas į magišką poezijos, sagų ir sapnų kalbą, audžia įkvepiančias pasakas, kurioms nestinga lengvo humoro, karčiai saldžios ironijos ir liūdesio. Tai užkabina aukščiausius ir giliausius žmogiškojo patyrimo akordus: šios dainos pasilieka su klausytoju.

„Daugiaveidė moteris – visai kaip jos muzika”, – taip Alicia Edelweiss apibūdino „Krone”. „Ji tiesiausiame kelyje į Austrijos freak folk karalienės sostą”, – pakomentavo „Radio Ö1”.

Festivalį „What’s Next in Music?” vainikuos INES ir ETEP programose dalyvaujanti grupė „Bratři”. Tai – naujas Čekijos elektroninės muzikos veidas. Dvyniai Jiří ir Ondřej sumanė muzikinį projektą, sujungusį elektroninę šokių muziką ir techno. Pagrindinė varomoji jėga yra gyva Jiři perkusija ir Ondřej analoginiais ir moduliniais sintezatoriais sukurti ir išvystyti melodingi motyvai. Tai – du stiprūs energetiniai srautai, scenoje susiliejantys į vieną įelektrinantį jėgų antplūdį.
Nuo pat susikūrimo 2016-aisiais „Bratři” grojo daugybėje koncertų ir festivalių, tarp jų – „Colours of Ostrava”, „Rock For People”, „Chateau Perché”. 2017 m. čekai išleido savo pirmąjį EP „Monster”, o po metų pristatė naują singlą „Manual”.

2019 m. pasirodė jų singlas ir muzikinis vaizdo klipas „Monarch”. Kūrėjai sudalyvavo showcase festivalyje „Tallinn Music Week”, kuriame jų pasirodymas buvo išrinktas tarp 10 geriausių. Iki 2020 m. vasario „Bratři” aplėkė dar daugiau showcase’ų, tokių kaip „Nouvelle Prague”, „BUSH”, „MENT” ar „Eurosonic”. Vėliau jie atsidūrė tarp 16-os prestižinių „Music Moves Europe” talentų apdovanojimų nominantų.

„What’s Next in Music?” festivalio koncertai – nemokami. Renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalį organizuoja Lietuvos muzikos verslo asociacija.

Į festivalį patekti bus galima tik su galimybių pasu ir užsiregistravus. Registracijos nuoroda kitą savaitę bus paskelbta renginio interneto svetainėje www.wnim.lt ir „Facebook”.