Idėją keletą metų brandino aktoriaus ir atlikėjo dukra Justina Mykolaitytė, rašoma pranešime spaudai.

„Kai Tomas Ivanauskas, dabartinis Lietuvos kultūros atašė Kinijoje bei P. Korėjoje vieną dieną man parašė, siūlydamas išleisti Mykolaičio vinilą, supratau, kad ši mintis, matyt, sklando ore. Atrodo neįtikėtina, kaip ta pati idėja gali užgimti keleto žmonių mintyse beveik vienu metu“, – prisimena Justina.

Netrukus kompozitorius Marius Salynas prasitarė savo archyvuose radęs iš S. Mykolaičio gautą kompaktinį diską su jo autorinių dainų įrašais. Taip atsirado vinilinės plokštelės „Mykolaitis“ muzika. Plokštelės leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba bei LATGA.

Jubiliejinėje riboto tiražo plokštelėje skambės vienuolika autentiškų įrašų. Dalis jų - ankstesniuose albumuose negirdėtos dainų versijos. Visi kūriniai - be papildomų instrumentų ir aranžuočių, įrašyti akustiškai, paties autoriaus, tad skamba nuoširdžiai ir betarpiškai.

„Mano atsiminimuose Saulius yra tiesiog nepaprastai gyvas, jautrus, ekspresyvus žmogus su gitara. Taip jis ir skamba šioje plokštelėje - tik balsas ir gitara“, – sako J. Mykolaitytė. Kūriniai plokštelėje, pasak jos, liko išdėstyti tokia pat tvarka, kaip buvo sudėlioti originaliai po įrašų sesijos, vykusios bent prieš penkiolika metų.

Kartu su viniline plokštele klausytojus pasieks ir specialus leidinys su S. Mykolaičio biografija, jo kolegų ir draugų atsiminimais apie autorių bei archyvinėmis nuotraukomis. Viena jų, beje, puoš ir vinilinės plokštelės viršelį.

„Kartą, man dar mažai esant, tėtis buvo susitikęs su scenografu Marijumi Jacovskiu aptarti jo tuo metu leidžiamo CD „Nieko nepasakyta“ viršelio. Tėtis siūlė panaudoti nuotrauką iš spektaklio „Roberto Zucco“, kur jis, vaidindamas Roberto, tupi susisukęs į sraigę“, – prisimena Justina. Tąkart nepanaudota fotografo Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka iš 1998 m. režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio nugulė ant S. Mykolaičio vinilo viršelio.

Nors vinilinė plokštelė klausytojus pasieks tik vasarą, norintys užsisakyti leidinį kviečiami suskubti, mat vinilo tiražas – ribotas. Užsisakyti leidinį galima el. paštu: mykolaiciui@gmail.com

„Puikiai žinau, kiek daug žmonių yra artima Sauliaus Mykolaičio kūryba ir tikiuosi, jog plokštelė atras savo klausytojus“, – sako leidybos iniciatorė bei kūrėjo dukra J. Mykolaitytė.