Tai galėtų būti roko žvaigždės braižas – ilgam išsinuomotas viešbučio kambarys prestižiniame sostinės rajone. Bet FC Baseball atveju toks pasirinkimas įvyko dėl kitų priežasčių.

„Išsiskyriau su mergina ir apsigyvenau viešbutyje, – pranešime spaudai paaiškina jis. – Tai buvo ne nauja pradžia, o tarpinė stotelė. Nesijaučiu kaip Lemmy, tiesiog tai yra geras mentalus momentas – išgyventi tarpinę stotelę. Man patiko. Nors trečias mėnuo viešbutyje jau kiek pabodo.“

Būtent tame kambaryje gimė FC Baseball dainos „Gyvenimas“ vaizdo klipas, kurį nufilmavo operatorius bei režisierius Nerijus Kuzmickas.

Švelnus, supantis, aviečių arbatos savyje turintis kūrinys tarsi savaime reikalavo ne tokio jautraus ir gilaus istorijos pasakojimo vaizdais. Ko gero, klipe negalėjo būti tik moteris ar vyras, arba tik pora – reikėjo ir kažko trečio, suardančio intymumą. Reikėjo draugo. Pasakotojo. Operatoriaus, kuris fiksuoja gyvenimą, kaip šventę, žaismingus FC Baseball rankų mostus, kvatojančią merginą, brangius, lengvabūdiškai laistomus gėrimus. O paskui – pokalbį pro durų plyšį, tamsesnius paakius, ir dar vieną tokią pat gyvenimo dieną su šviesa, kuri veržiasi pro didelius langus, apkaišytus sunkiomis užuolaidomis. Ir dar. Ir dar tokių dienų, kurias patirs „vaikai tėvų, stačiusių rūmus. Nieks juose negyvens, to nežino dar jie“.

„Aš rašau žodžius, apie juos nemąstydamas. Lygiai taip pat tiesiog atėjo mintis apie klipą: žinau, ką noriu matyti, ir tiek. Jei atskirai klausytumeisi dainos ar žiūrėtum filmą be muzikos, klausimų būtų mažiau. Bet man patinka priešinti vaizdą ir tekstą. Net gera, kai gimsta tas keistumas. Taip atsirado baltas švarkas, šampanas ir graži panelė. Juodai baltame klipe, – pasakoja FC Baseball. – Bet tie dalykai ir tie žodžiai yra apie mano gyvenimą. Kiekvienas posmas yra apie tai, kas buvo, nuo gimimo iki dabar.“

Įvaizdis klipe taip pat atlikėjui nebuvo svetimas. Nors puošnaus balto švarko jo viešbučio kambaryje šiandien nerastum, efektingų drabužių turėtų būti. „Mėgstu batus, kvepalus, mėgstu puoštis, ir visi sako, kad FC Baseball yra labiau tas tikrasis Tautvydas. Anksčiau irgi nebuvau gatvinis, bet kitoks“, – svarsto atlikėjas.

Gaila, buity puoštis ne tiek įdomu, o koncertų dar reikės palaukti. Bet Tautvydo galvoje nuolat skamba muzika. Po tikros sėkmės sulaukusio jo debiutinio lietuviškų dainų albumo „Lùna“ praėjo vos pusmetis, o gegužę jau turėtų pasirodyti antrasis albumas „Vorai“. „Gyvenimas“ – pirmas singlas iš šio albumo. Ir iškart – didelis, turtingas skambesiu.
„Aš visada daug rašau. Negaliu nerašyti, nes jei sustoju, po truputį pradedu išprotėti. Nelabai mėgstu tą realų pasaulį. Rašymas – mažiausiai kenkiantys mano atrasti narkotikai iki šiol, tai jais ir piktnaudžiauju. Atrodo, kol kas viską suvaldau, – sako FC Baseball. – Dainas rašau gitara. Tada keliauju pas kolegą Jokūbą Tulabą ir jo studijoje stengiamės savęs nevaržyti: ir styginių prirašome, ir chorinių balsų. Drąsiai svajojame. Sakome, po to sugalvosime, kaip šitas dainas atliksime gyvai. Gal kada nors pavyks ir su orkestru atlikti. Gyvenimas juk toks – niekada nežinai, kas bus. Jame viskas visada yra laikina, gražūs momentai netrunka ilgai, bjaurūs – irgi ne. Gyvenime nuolat viskas keičiasi, tiesiog reikia tomis bangomis skrosti. Stengiuosi tai ir daryti.“

Penkios minutės gero gyvenimo su FC Baseball muzika laukia čia: