Socialiniuose tinkluose plinta akimirkos iš grandiozinio „Ruki Vverh“ koncerto Baltarusijoje. Rusiškos pop muzikos pasiklausyti kovo 27 d. susirinko kone sausakimša Minsko arena. Tądien Lietuvoje įvyko M.A.M.A apdovanojimai, kurie mūsų šalyje sukėlė didžiulę kritikos bangą dėl galimai nesuvaldytos situacijos, žinant, kaip sunkiai kovojama su koronaviruso pandemija.

View this post on Instagram

A post shared by Katerina (@mealeksan)


Visgi pažvelgus į šeštadienį vykusio „Ruki Vverh“ koncerto, skambėjusio kaimyninėje valstybėje, vaizdo įrašus ne vienam gali susidaryti įspūdis, kad šie kadrai yra bent poros metų senumo, kadangi tūkstantinė publika ne tik nedėvi apsauginių veido kaukių, bet ir visiškai nesilaiko saugaus atstumo. Tačiau data neapgauna – renginys Minsko arenoje įvyko kovo 27 d.

Be to, dieną prieš ta pati grupė buvo surengusi dar vieną savo koncertą, į kurį plūdo ne ką mažiau klausytojų, kurie nenusėdėjo savo vietose ir buvo pasiruošę šėlti minioje.

Renginio bilietus platinusiame puslapyje dar prieš šou buvo nurodoma, kad visi atvykusieji turės nepamirštamą patirtį su populiaria grupe, tačiau nė žodžiu neužsimenama apie saugumo reikalavimus ar bent rekomendacijas.

View this post on Instagram

A post shared by Katerina (@mealeksan)


Kovo 27 d. duomenimis, per tuomet praėjusią parą Baltarusijoje buvo patvirtinta 1 213 COVID-19 atvejų, pranešė TASS.

Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad nuo pandemijos pradžios COVID-19 diagnozuota 317 631 šalies gyventojui.

Tuo metu pastarąją parą pasveiko 1 212 pacientų, o iki šiol pasveiko 308 216 žmonių.

Penktadienį Baltarusijoje nuo COVID-19 mirė 9 žmonės, o iš viso mirusiųjų skaičius išaugo iki 2 211.

Be to, per parą buvo atlikti 19 129 tyrimai dėl koronaviruso, o bendras atliktų tyrimų skaičius siekia 5 310 667.

2020 m. spalio 1 d. Baltarusija pradėjo skiepyti žmones rusiška „Sputnik V“ vakcina ir tapo pirmąja šalimi po Rusijos, kurioje oficialiai užregistruotas šis preparatas.

Gruodžio pabaigoje imta skiepyti medikus, o nuo kovo 15 d. – pedagogus ir socialinius darbuotojus.

Kovo 25 d. Baltarusijos bendrovė „Belmedpreparaty“ pradėjo „Sputnik V“ vakcinos gamybą. Kovo viduryje šalies gyventojus taip pat imta skiepyti kinų įmonės „Sinopharm“ pagaminta vakcina.

Saugesnis koncertas vyko ir Barselonoje

Šeštadienio vakarą Barselonoje surengtame roko muzikos koncerte, į kurį, kaip nebūtų keista, buvo parduoti visi bilietai, muzikos mylėtojai laisvai glėbesčiavosi, šoko ir dainavo.

Skelbiama, kad koncerte dalyvauti buvo galima tik atlikus greitąjį COVID-19 ir gavus neigiamą rezultatą. Viliamasi, kad, šiam eksperimentui pasiteisinus, atgis gyvos muzikos industrija tiek Ispanijoje, tiek ir kitose šalyse.

Ispanijos indie roko grupės „Love of Lesbian“ gyvai pasiklausyti norėjusieji privalėjo dėvėti apsaugines veido kaukes, tačiau „Palau Sant Jordi“ surengtame šou laikytis saugaus atstumo nereikėjo, skelbia „Reuters“.

„Tai buvo neįtikėtina. Visą laiką jautėmės tikrai saugūs. Buvome pirmoje eilėje, prie pat scenos. Užplūdo seniai išsiilgti jausmai. Labai džiaugiuosi, kad pasitaikė proga dalyvauti tokiame eksperimente. Labai norėčiau, kad tai būtų tik būtų pirmasis iš daugybės tokių“, – po koncerto įspūdžiais dalijosi 29 metų viešųjų ryšių specialistas Salvadoras.

Po metus trunkančių atstumo reikalavimų vaizdai arenoje tikrai priminė siurrealistinį paveikslą. Grupės gerbėjai šoko, linksminosi ir nevengė fizinio kontakto, tačiau apsauginių veido kaukių jūra priminė, kad gyvenimas vis dar negrįžo į įprastas vėžes.

Sveikatos patikrinimo procedūros prie arenos užtruko ilgiau nei manyta, tad koncerto pradžią teko atidėti. Tik jo laukusiųjų nuotaikos tai nė kiek nesugadino.

„Sveiki atvykę į bene įsimintiniausią koncertą mūsų gyvenime!“, – su iš proto einančia minia pasisveikino grupės lyderis Santi Balmesas.

Su šalies valdžios leidimu surengtas koncertas skirtas patikrinti, ar būtų galima atnaujinti panašius renginius.

„Manau, kad bus saugiau šėlti „Palau Sant Jordi“ arenoje nei vaikštinėti gatvėse“, – šeštadienį „Reuters“ sakė koncerto organizatorius Jordi Herreruela.

Greituosius testus prieš koncertą buvo galima pasidaryti trijose vietose, kur iš viso dirbo aštuoniasdešimt žmonių.

Iki šeštadienio vidurdienio iš 2400 testą atlikusių asmenų trys gavo teigiamą rezultatą ir minties apie koncertą turėjo atsisakyti, dar vienas asmuo turėjo kontaktą su sergančiuoju, teigia testavimą prižiūrėjęs gydytojas Josepas Maria Libre. Koncerto lankytojai antigenų testo rezultatus sužinojo per 10-15 minučių, jie buvo atsiųsti į programėlę telefone. Greitojo testo ir apsauginės kaukės išlaidos buvo įtrauktos į bilieto kainą.

„Manau, kad šiandien padarėme labai svarbų darbą – parodėme pasauliui, kad kultūra yra saugi“, – po koncerto džiaugėsi jame apsilankęs 49 metų Ramonas.