Kaip rašoma pranešime spaudai, nuo penktadienio vakaro 19 val. už Paryžiaus kavinės langų vienas po kito savo pasirodymus surengs žinomi šalies muzikos atlikėjai – Solo Ansamblio diskoteka, Baltic Balkan DJs, Eric Paquet, Chris Metric ir kiti. Renginys bus visą parą tiesiogiai transliuojamas „Mixcloud“ platformoje, socialiniuose tinkluose bei Start FM radijo eteryje.

Šia iniciatyva renginio organizatoriai kviečia mankštinti nuo karantino sustingusius kaulus ir susikurti tikrą diskoteką namuose. Virtualaus renginio programą sudaręs vilniečiams puikiai pažįstamas didžėjus Tomas Boo sako, kad suburti muzikinių lenktynių ekipažą buvo lengviau, nei tikėjosi.

„Gerokai užtrukęs kultūrinio gyvenimo sąstingis nusibodo visiems, todėl paprastas pasiūlymas pagroti Paryžiaus kavinėje vos per savaitę virto visą parą trunkančia distancija. Panašu, kad ir kitiems atlikėjams tiesiog reikėjo erdvės pasireikšti, nes savanoriškai prisijungusių muzikantų eilė greitai tapo ilgesnė, nei turime eterio. Pats į 24 valandas net nebetilpau, bet tai reiškia, kad ši para truks net 26 valandas“, – juokiasi Tomas Boo.

„Cafe de Paris“ bendraturtis Šarūnas Čėsna pasakoja, kad kavinė visada buvo kolaboracijoms su muzikantais ir kitais menininkais atvira erdvė. Kavinę kartu su verslo partnere Urte Saladžiūte atnaujinęs ir paruošęs naujam gyvenimui, Š. Čėsna sako nekantraujantis vėl pritraukti lankytojus kultūringu muzikiniu turiniu ir veiklomis.

„Pastarasis laikotarpis kultūros ir pramogų industrijai buvo, švelniai tariant, niūrus, todėl, tikiuosi, ši masinė kolaboracija parodys, kad būtina sudaryti sąlygas kuriantiems žmonėms pasireikšti. Aišku, mūsų bandymas kiek nestandartiškas – para nenutrūkstančios muzikos ir veiksmo tuščiame bare yra nemažas iššūkis. Bet matome, kad atvėrus erdvę kūrybai ir davus eterį pasireikšti, jie užsipildė akimirksniu“, – sako Paryžiaus kavinės vadovas.

Š. Čėsna viliasi, kad iš naujo nušvitę Paryžiaus kavinės langai atkreips dėmesį į veiklos ištroškusius muzikantus ir padės greičiau sulaukti kultūrinio atgimimo.

„Vadiname tai parodomosiomis lenktynėmis, kuriose pralaimėtojų nėra. Tikimės, kad įkvėpsime išvažiuoti daugiau tokių ekipažų ir kartu padėsime savo industrijai išsikapstyti“, – kalba Š. Čėsna.

„24 Heures du Mans“ – tai pasaulyje seniausios sportinių automobilių lenktynės, kuriose automobiliai varžosi 24 valandas be pertraukos. Būtent šių lenktynių įkvėptas ir lietuviškasis muzikinis „Le Mans Dans“ maratonas kovo 26 d.