„Tai yra mūsų dainos „SAULĖSUŽTEMIMAS“ tęsinys. Ji buvo išleista lygiai prieš penkerius metus. Dėl datos – tai neplanuotas sutapimas. Kai suvedėm galus ir tai supratome, šis tęstinumas įgavo dar daugiau svorio“, – pranešime spaudai sako grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Dainą nuo šiandien galima išgirsti visose skaitmeninėse platformose: Spotify, Youtube, Bandcamp, Pakartot ir kt.

ba. – Pilnatis

Paskutiniai metai visai grupei kūrybine prasme buvo ramesni. „Be vinilinės plokštelės „Unplugged“ praėjusiais metais oficialiai išleidome tik vieną naują dainą. Taip išėjo neplanuotai. Ji turėjo būti viena iš naujo keturių dainų EP, kurį visą buvome jau įrašę studijoje, bet taip ir neišleidome. Turbūt, buvome šiek tiek pasiklydę“, – pasakoja Benas.

Nors „ba.“ nebuvo viena grupių, karantiną visus metus leidusių studijoje, jų klausytojai aiškiai parodė, kaip laukia muzikantų naujienų. Lapkritį ribotu tiražu išleistas akustinis gyvo garso įrašas vinile „Unplugged“ buvo išgraibstytas per kiek daugiau nei valandą.

Naujienų klausytojai kantriai laukia ir po „Unplugged“ išleidimo. „Kiek teko nugirsti ir matyti komentarų, žmonės jau labai tikisi albumo, kurio dar tikrai reikės palaukti. Mėgstame išlaikyti paslaptį iki paskutinės minutės, tad kai abstrakčiomis žinutėmis praėjusią savaitę ėmėme klausytojams po truputį transliuoti, jog kažką išleisime, žmonės man pradėjo rašyti – ar tai bus naujas mūsų albumas, ar bent EP?“, – sako Benas.

Grupė neslepia, jog po pakilimo išleidus albumą „H8“ karantinas ne tik sumaišė kortas ir didelius jų koncertinius planus, bet ir atėmė motyvaciją: „Buvome atitrūkę vienas nuo kito. Tai yra natūralu, kai visi turi sėdėti namuose, bet neseniai grojimas mus vėl susodino į tą patį kambarį, įrašuose. Su nauja kūryba sugrįžtame visų pirma ne dėl žmonių, o dėl savęs. Atėjo laikas važiuoti toliau.“

Prisimindamas metus nuo „karantininio gyvenimo“ pradžios Benas išskiria keletą dalykų: „Kadangi pardavėme rekordinį kiekį vinilų, sakau, jog grupėje tuos metus skyrėme „Unplugged“ albumui. Tai – ryškiausias ir sėkmingiausias dalykas, kurį padarėme tuo laikotarpiu. O aš, asmeniškai, juos skyriau santykiams. Karantinas man atnešė ir labai daug gero.“