Po šimtų RIA išsiųstų raštų valdžios institucijoms bei daugybės valandų, praleistų susitikimuose su įvairių sričių ministrais, viceministrais ir ministerijų atstovais, renginių industrijai vis dar konkrečiai neatsakyta nei į vieną keliamą klausimą dėl veiklos atlaisvinimo plano ir efektyvios valstybės pagalbos plano renginių verslui, kol veikla draudžiama, rašoma pranešime spaudai. Atsakymų ir pagalbos nebuvimas greitu laiku gali sukelti rimtas ir ilgalaikes pasekmes visiems industrijos dalyviams: įmonių bankrotai, neatsiskaitymas su kreditoriais, negrąžinti pinigai už bilietus vartotojams, atleisti darbuotojai, nesumokėti mokesčiai, negrąžintos paskolos.

„Manau, kad dauguma renginių industrijos įmonių iki šiol neturėjo patirties su nemokumu ir bakroto procedūra. Bet pandemija ir to pasekoje pritaikyti veiklos ribojimai dramatiškai paveikė renginių verslą – renginių draudimai griežčiausi ir taikomi ilgiausiai. Jau beveik metus negalime pilnai dirbti ir gauti pajamų. Kol kantriai ir naiviai laukiame pagalbos iš valstybės, konstruktyvaus veiklos atlaisvinimo plano, tikėtina, jog didelė dalis organizatorių pagal įstatymus jau turi prievolę restruktūrizavimui ir bankrotui. Jei vadovas praleidžia tokią prievolę – atsako savo asmeniniu turtu, rizikuoja savo ir jau savo šeimos gerove. Šis seminaras yra būtinybė dabartinėje situacijoje padėti asociacijos nariams ir industrijos kolegoms priimti tinkamus sprendimus,“ – kalbėjo RIA valdybos pirmininkas Valdas Petreikis

Efektyvios valdžios pagalbos ir dialogo trūkumas šiandien skatina renginių verslo atstovus atsakingai įvertinti įmonės finansinę situaciją ir atsakyti į klausimą – ar jau metas bankrotui? Kaip tinkamai jam pasiruošti?

RIA organizuojamo seinaro metu advokatų profesinės bendrijos „ADLEX“ advokatė Laura Baranauskienė ir teisininkas Egidijus Šleinius aptars klausimus, susijusius su įmonių bankroto procedūromis, įmonių nemokumu ir su tuo susijusiomis pasekmėmis bei atsakomybėmis. Pasak advokatės Lauros Baranauskienės, antrojo karantino metu advokatai sulaukia vis daugiau klausimų iš klientų, kurių veikla draudžiama ar ribojama, o valstybės pagalba nepakankama – kaip elgtis su darbuotojais, ką daryti su atidėtais mokesčiais valstybei ar skolomis partneriams. 2020 m. pasibaigė, tačiau įmonių finansiniai rodikliai ir besitęsianti nežinia verčia įmones įvertinti visus scenarijus.

„Svarbu pabrėžti, kad nemokumas ir bankrotas – ne tik ekonominis, bet ir teisės aktais griežtai reglamentuotas procesas. Be abejo, šie klausimai yra sudėtingi ir jautrūs, tad kiekvienu atveju kliento situaciją vertiname individualiai, tačiau, kalbant apskritai, įmonės, patiriančios finansinius sunkumus, vadovas turi žinoti įstatymų reikalavimus, savo pareigas ir atsakomybę ir priimti reikiamus sprendimus laiku“.

„Net jei mūsų sektorius dėl savo kūrybingumo ir geba vis dar kvėpuoti - laiko daugeliui įmonių liko nedaug. Ypač jei valdžios institucijos ir toliau taip formaliai ir vangiai reaguos į mūsų problemas. Jei valstybė šiuo sunkiu laikotarpiu nepadės renginių sektoriui, tai paveiks ir daug kitų renginius aptarnaujančių verslų. Liūdna, kuomet kokybiška ir kultūringa pramoga reikalinga tik geruoju valstybės gyvavimo metu. Mes ne tik suteikiame kokybišką poilsį ir geras emocijas koncertų, teatro, sporto renginių lankytojams ar įmonių komandoms. Mes jungiame verslą su menu, papildomai įdarbindami ne tik renginius aptarnaujančias įmones, mes papildomai, ne „valdiškais“ honorarais įdarbiname ir meno žmones.

Kai tiek laiko dirbi, moki mokesčius ir teiki paslaugą, kuri tiesiogiai susijusi su taip svarbia emocine žmonių sveikata, o Tavęs, uždraudus Tavo veiklą - niekas negirdi - sunku. Mes puikiai suprantame sudėtingą situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, tačiau manome, kad Vyriausybė privalo atsakyti už mūsų veiklos draudimus ir pateikti aiškų atlaisvinimo ir pagalbos planą mūsų sektoriui. Toks nekonkretumas, koks yra šiadien, priimtinas nėra. Juk Vyriausybė, uždrausdama mūsų ir ne tik sektorių veiklas, iš esmės perėmė mūsų verslus, o atsakomybes pamiršo.“ – kalbėjo RIA valdybos narė, renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė.