Naujasis duetas „Mike & The Sun“ – tai populiaraus elektroninės muzikos kūrėjo, kultinio vakarėlių ciklo „Neonkės“ šeimininko Evaldo Mikalausko, geriau žinomo „The Sneekers“ pseudonimu, ir klavišų virtuozo Sauliaus Sako muzikinė kolaboracija, rašoma pranešime spaudai.

Kaip pasakoja E. Mikalauskas, kūrėjus suvedė bendras požiūris į muziką, ambicija ieškoti ir rasti gilesnį skambesį. O pretekstu bendradarbiauti ir kurti kartu tapo naujas, šiandien pristatomas kūrinys.

„Galima sakyti, kad dueto „Mike & The Sun“ gimimą lėmė atsitiktinumas, ir prie to tikrai prisidėjo grupė „Sinstation“. Prieš kurį laiką kartu su pora muzikantų leidome vakarą studijoje, kur klausėmės naujausios savo kūrybos. Kompanijoje buvęs Mykolas Katkus, „Sinstation“ lyderis, parodė mums kartu su Gabriele Vilkickytę įrašytą kūrinį „Modelis“ – vos išgirdus šią dainą, iškart gimė vizija, kaip norėčiau ją interpretuoti“ , – pasakoja E. Mikalauskas.

Kurti „Sinstation“ ir G. Vilkickytės kūrinio „Modelis“ remiksą E. Mikalauskas ėmėsi jau kitą dieną – tuomet netruko pajausti, kaip smarkiai praverstų ir S. Sako įžvalgos.

„Šis kūrinys mums abiems pasirodė magiškas – tai ir Gabrielės balsas, ir dainos tekstas, bendrai kūrinyje vyraujanti emocija... „Modelis“ – vienas nedaugelio lietuviškų kūrinių, kuris iškart „užkabino“ ir įkvėpė. Bendras mano ir Sauliaus kūrybinis proceas netruko atnešti vaisių, o taip pat ir ambicijų. Todėl pasivadinę „Mike & The Sun“ žadame toliau aktyviai kurti muzikos gurmanams“, – sako E. Mikalauskas.

Tiesa, tai, kad dabar muzikantai kuria poroje, nereiškia, kad nebekurs savarankiškai, – anot E. Mikalausko, ir S. Sakas, ir „The Sneekers“ toliau tęs savo individualią muzikinę veiklą ir taip pat džiugins gerbėjus naujais kūriniais bei kolaboracijomis.

O artimiausiuose „Mike & The Sun“ planuose – klubinė programa ir mini albumas. Tuo tarpu dainos „Modelis“ remiksas taip pat papuoš ir kitų metų kovą pasirodysiančią grupės „Sinstation“ dvigubą vinilo plokštelę „Liepsnos 3“, kurioje klausytojai išgirs ne tik jau pamėgtas dainas iš rugsėjį pasirodžiusio kritikų įvertinto albumo tuo pačiu pavadinimu, bet ir naujų grupės kūrinių.