Kaip sako pati atlikėja, kiekviena daina yra tarsi mažytė istorija – būtent todėl ir gimė toks albumo pavadinimas, rašoma pranešime spaudai.

„Iš vienos pusės, visos dainos yra labai skirtingos, iš kitos pusės – jas sieja bendrumas, tiek melodijų motyvas, tiek tam tikri pasikartojantys žodžiai. Albumas „Novelės“ iš esmės yra apie draugystę, susidraugavimą su žmogumi, su kuriuo turėsi susidurti visą gyvenimą – pačiu savimi. Labai lengva yra paskęsti savyje, nerime, ir labai sunku sau pasakyti, kad dar ne vėlu. Svarbiausia, manau, nesijaudinti ir pasitikėti, kad ir kaip primityviai beskambėtų, pirmiausia pačiu savimi“, – apie debiutinį mini albumą pasakojo G. Sičiūnaitė.

Muziką ir žodžius „Novelėms“ rašė pati atlikėja, o aranžuotę kūrė Lietuvoje gyvenantys norvegų prodiuseriai Bjørnas Holmeslandas ir Snorre Bergerudas. Albumo išleidimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

„Noriu labai padėkoti Bjørnui ir Snorrei, nes be jų nebūtų šio albumo. Visa tai, ką girdite, yra didžiulis jų nuopelnas. Labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę dirbti su tikrais profesionalais, kurie taip gerai jaučia mano kūrybą. Taip pat esu dėkinga ir Lietuvos kultūros tarybai, kurios skirta stipendija labai prisidėjo išleidžiant „Noveles“.

Šiame albume sudėta daug nostalgijos: įvairių melodinių, instrumentinių linijų arba tam tikrų nostalgiškų frazių, kurias aš atsimenu iš vaikystės, kurias man sakydavo močiutė ar mama. Pavyzdžiui, vienas gitaros rifas, kurį sugalvojo Snorre su Bjørnu, nuskambėjo visiškai tarytum garsas iš mano vaikystės. Atrodo, kad ta melodija skrieja iš kažkur labai toli, taigi jie tikrai labai gerai pagavo šio albumo esmę“, – kalbėjo G. Sičiūnaitė.

Kaip titulinę „Novelių“ dainą atlikėja išskyrė kūrinį „Laiko turi“, kuriam kartu su vaizdo menininke Juste Urbonavičiūte buvo sukurtas ir vaizdo klipas.

„Kol medžiai margi, kol lapai žali, kol miškai balti... Daina „Laiko turi“ norėjau pasakyti, kad visiškai nesvarbu, kiek tau metų, bet jeigu gyvensi praeitimi, tai niekada neturėsi laiko. Tačiau jeigu bandysi atrasti ką nors gražaus kiekvienoje akimirkoje, tai ir laiko bus marios, manau, viskam“, – sakė Gintė.