„Kadangi man pačiam visada įdomu kaip yra kuriami muzikos albumai, labai norėjau šiuo procesu ir jo užkulisiais pasidalinti ir su savo klausytojais“ - teigia Mantas Jankavičius. „Tačiau kiekviename iš šių trijų dokumentinių vaizdo klipų pabandžiau parodyti ne tik procesus – įrašus, repeticijas, tačiau taip pat pristatyti ir pakalbinti asmenybes, kurios mane įkvepia, kurios kartu su manimi padėjo kertinius pamatus šiam albumui, kurios padėjo suprasti, kad aš vienas lauke – ne karys.“

Kaip teigia atlikėjas, naujausiame albume – daug netikėtų ir jam labai svarbių duetų. „Kiekvienas žmogus ateina ir su savimi atsineša ir įneša į kūrybinį procesą kažko savito. Man tai labai patinka“, – atskleidžia Mantas Jankavičius.

Šiandien pristatomame pirmame dokumentiniame klipe, pavadintame „Kaip gimsta tekstas“, galima išvysti pokalbius su naujausios dainininko albumo „Veidai“ bendražygiais Violeta Palčinskaite ir Kastyčiu Sarnicku-Kastetu.

„Mano mama užkrėtė mane poezija. Būtent poezijos tekstuose pradėjau ieškoti įkvėpimo savo dainoms, o vieną dieną, vartydamas seną Violetos Palčinskaitės knygą, radau kūrinį „Veidai“. Tas tekstas tiesiog įsistatė į melodiją, kurią buvau parašęs“, – dokumentiniame klipe pasakoja dainininkas ir dalinasi jauduliu bei abejonėmis, atsiradusiomis prieš lemtingą skambutį poetei su klausimu ar gali dainoje naudoti jos parašytą tekstą.

Dar vienas dokumentiniame klipe pasirodančių albumo bendražygių – Kastytis Sarnickas-Kastetas, su kuriuo atlikėjas šių metų vasaros pristatė nuotaikingą kūrinį „Proto Komitetas“.

„Ši daina kokius porą metų gulėjo stalčiuje, nes jai vis trūko poros apjungiančių dalių“ - klipe pasakoja Mantas Jankavičius. „Tuomet netikėtai sugalvojau, jog viskas, ko jai trūksta yra hiphopo partija ir prisiminiau Kastetą.“

Tekstus dar dviems albumo dainoms sukūrė poetas Rimvydas Stankevičius. „Viena jo frazių, kviečiu ne šokiui, o gyvenimui, stengiuosi vadovautis kasdien ir suprasti, jog žmonės, kuriuos sutinkame ir su jais kuriami santykiai negali tapti tiesiog vienkartiniais pasišokimais diskotekoje. Tai tampa įsipareigojimu visam gyvenimui, įsipareigojimu draugystei, pažinčiai, prisiminimams“, – pasakoja Mantas Jankavičius.

Pirmąją trilogijos dalį galite pamatyti straipsnio viršuje.

Kitomis, šią savaitę pasirodysiančiomis dokumentikos trilogijos dalimis dainininkas su kolegomis Petru Geniušu, Vytautu Bikumi, Girmante Vaitkute, Anželika Cholina ir kitais pristatys kaip gimsta muzika bei kaip gimsta albumas.

Manto Jankavičiaus albumas „Veidai“ visose skaitmeninėse muzikos klausymo platformose pasirodys lapkričio 26 dieną, taip pat bus išleistas kompaktinio disko ir, pirmą kartą Manto Jankavičiaus diskografijoje, vinilo plokštelės pavidalais. Albumo „Veidai" projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.